Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Днес си взех новата играчка и побързах да я бодна на рейката... Показа 1.4 бара налягане, което ми се струва не съвсем в норми. Някъде в описанието на фронтерата четох за налягане от сорта на 1.7-2.1 бара но дали става въпрос за рейката при работещ мотор, или веднага след помпата не разбрах...


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5613591
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Хубава играчка иначе къде да мериш...няма много разлика
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Да, на рейката при работещ мотор се мери. За всички бензинови двигатели според книжката: около 3 бара.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Да, на рейката при работещ мотор се мери. За всички бензинови двигатели според книжката: около 3 бара.
          Яснооо... сега видях в Аутодата, че налягането на системата трябва да е 3 бара! Директно отивам към темата за проблеми и смяна на бензинова помпа, пак ще се сваля резервоара явно... А между другото някой, ако иска може да се разберем на удобно място и по удобно време за тест и на неговата система, което ще е разбира се безплатно. Така и така съм си купил инструмент...
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            А бе пробвай първо да смениш бензиновия филтър. 10-на лева струва, а и се намира извън резервоара.
            Също е възможно помпата да си работи, а по входящата защитна мрежа да са се налепили повечко боклуци и да пречат на дебита. Но за това вече си трябва сваляне на резервоара.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              А бе пробвай първо да смениш бензиновия филтър. 10-на лева струва, а и се намира извън резервоара.
              Също е възможно помпата да си работи, а по входящата защитна мрежа да са се налепили повечко боклуци и да пречат на дебита. Но за това вече си трябва сваляне на резервоара.
              Отварях резервоара, защото имах съмнения, че филтърчето е задръстено. Беше доста чисто вътре, допълнително разглобих и почистих всичко. Филтъра го смених преди 2 месеца, като купих възможно най-скъпия уж немски. Преди смяната и след бе все едно, двигателя се тормози на бензин. Клапан-регулатора е проверен, не изпуска.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Да ти кажа прилича на регулатор,въпреки ,че си проверил твоя .Ако има от някоя бегачка как да вземеш регулируем ще стане ясно помпата ли е дърво или регулатора.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                  Да ти кажа прилича на регулатор,въпреки ,че си проверил твоя .Ако има от някоя бегачка как да вземеш регулируем ще стане ясно помпата ли е дърво или регулатора.
                  E... при положение, че съм откачил маркуча за обратно гориво след регулатора и от там не тече нищо, каква е логиката в регулатора да е проблема? Като не се връща обратно гориво налягането от помпата си остава в рейката и горивопровода, като се изпуска единствено през дюзите. Щом налягането не е в норма, горивопровода е наред и няма течове значи помпата не прави достатъчно налягане...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    След уточненията, каква диагностика си направил до сега, и аз мисля, че си за нова помпа.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                      E... при положение, че съм откачил маркуча за обратно гориво след регулатора и от там не тече нищо, каква е логиката в регулатора да е проблема? Като не се връща обратно гориво налягането от помпата си остава в рейката и горивопровода, като се изпуска единствено през дюзите. Щом налягането не е в норма, горивопровода е наред и няма течове значи помпата не прави достатъчно налягане...
                      Хубаво де ,ама аз никъде не прочетох ,че си откачал излишното,пък може и да не съм допрочел сваляй тогава и сменяй .
                      Успех.
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                        Хубаво де ,ама аз никъде не прочетох ,че си откачал излишното,пък може и да не съм допрочел сваляй тогава и сменяй .
                        Успех.
                        Така е, колега не можеш да ми следиш всички писания, сори за тона! Май ще мина на вариант външна помпа от морга, че с евтините ментаци ще се вкарам в сериозен филм...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Аз от една година съм с възможно най-евтиния ментак за 60 лв - 3.5 бара.
                          Сам си го монтирах.
                          Сега имам и една резервна помпа - 3 бара - която ми седи за резерва.
                          Просто проблемът се оказа другаде.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Сваляне и профилактика на вакуум помпа по следното указание http://forum.vectra-team.com/index.php?showtopic=50282 . За съжаление резултата е по-лош, умря и турбото. От утре почва филма с ходене по моргите....

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              На 50 000км. смених ангренаж и ролка. При положение, че машината се кара по-често градско при всички случаи по едни стари разбирания бе дошло време за смяна. Като свалих ангренажа и ролката установих, че са в изключително добро състояние! По една стара традиция винаги си купувам ролки SKF и Gates ремъци. Ролката няма никакъв ненормален луфт и се върти като новата без шумове Ремъка няма никакви напуквания, или нацепени зъбчета, супер запазен. В Аутодата преди време мернах нещо, което пише за моят двигател и сега ще ви питам, как ви звучи на вас: смяна на ангренажен ремък на 80 000мили (128 000км.) или 8 години, което се случи първо!?
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                                как ви звучи на вас: смяна на ангренажен ремък на 80 000мили (128 000км.) или 8 години, което се случи първо!?
                                Нормално е така да го дават пробега, но това е при нова кола и заводски вградените части. Преди време имах едно рено Лагуна и на капака на ангренажа имаше заводска лепенка да се подмени на 90 000 мили... въпреки всичко аз не бих карал толкова
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X