Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самодиагностика как?

    Първоначално публикуван от huk Преглед на мнение
    В същност започнах да правя самодиагностика поради причината,че според мен колата от извесно време се спъна,над 2700 оборота се мъчи и набира бавно,километража стига до 120-130,а преди до170кмh по магистрала.Това го прави на газ и на бензин.Агу-то е обикновенно ,но е с ланда контрол,така че му влияят и ландата и дебитомера.
    170???? каква е тая кола бре? до 150 може ма 170 трябва да си с 5000 оборота?
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Самодиагностика как?

      Ами толкова и беше макса,пробвал съм много пъти,мислех че е нормално,освен да не са ми верни приборите,но това няма значение въпроса е че в момента усещам колата по друг начин и това ме дразни.Някакви идеи за евентуални причини,колеги.

      Коментар


      • От: Самодиагностика как?

        Грешката в имобилайзера я остави-и при мен излиза.Виж дебитомера и ламбдата, ама на диагностика , че може да не разчиташ добре нещо.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Самодиагностика как?

          Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
          Грешката в имобилайзера я остави-и при мен излиза.Виж дебитомера и ламбдата, ама на диагностика , че може да не разчиташ добре нещо.
          Абе диагностика, ама след една такава диагностика купувах нова ламбда която издумка след една година и сега пак карам със онази дето диагностиката я обяви за мъртва, пък тя нищо и няма.
          Така че умната със диагностиците, оказва се че не е достатъчно само да имаш лаптоп със софтуер ами и доста да си прочел дебелите книги!!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Самодиагностика как?

            Първоначално публикуван от primuspilus Преглед на мнение
            Здравейте днес след поредния проблем на бензин направих самодиагностика.Всъщност не я направих сам а с помоща на един"майстор" грешките са 13,31,44,73,74.Майстора каза че ремонта клонял към нов комп.Може ли да му се вярва.Искажете мнение.
            Първоначално публикуван от primuspilus Преглед на мнение
            Аз май трябваше да почна отначало.Значи проблема на бензина е неравномерна работа на двигателя на празен ход,и сутрин докато не минат 1-2 минути работа на място немога да потегля забива муцуната и гасне.
            Предишния ден ходих в друг сервиз за компютърна диагностика.Гледахме всичко от А до Я.Като цяло компютъра даваше само една грешка "бедна смес".В този сервиз ми казаха че компа нещо не е наред и по-точно времето за отваряне да дюзите при подаване на газ е твърде малко.От 3 мили секунди скачало на 8 мили секунди,а трябвало да скача 3-4 пъти.
            А това в горния ми пост е в друг сервиз на следващия ден.При самодиагностиката даде доста повече грешки.Дали не е барникал нещо непреваилно .
            И още един въпрос къде ми се нара компа Фронтерата ми я има в подписа отдоло?
            Първоначално публикуван от primuspilus Преглед на мнение
            Днес сутринта пак на диагностика.Сега чек лампата ми свети постоянно.Като карам над 2200-2300 оборота лампата изгася и като паднат пак светва.На диагностиката пак си показа грешка 73 и 74 едновременно.Явно в един момент дебитомера дава едни стойности а в друг момент други.Волтажа в дебитомера показва също големи стойности около 8V.Като е включен дебитомера работата на двигателя на празен ход е доста неравномерен,оборотите скачат от 540 до 960.Изключвам дебитомера от бугсата и работата на двигателя значително се подобрява.
            В момента карам с изключен дебитомер.Майстора каза че так е по-добре да карам защото с дебитомер стойностите са доста по-шантави,и в опрделен момент дебитомера давал такива стойности че двигателя направо се одавял с бензин .Като загрее малко си превключва на газ.С газов инжекцьон съм.
            Въпросът е ще се случи ли нещо ако карам известно време без дебитомер и ще има ли последици от това?
            Междо другото явно ще търся дебитомер за Х20SE затова ако някой може да даде инфо къде мога да намеря(закупя).Става въпрос за втора ръка за нов в магазина днес отивам да търся.
            Primuspilus продаде фронтерата на мен и да ви кажа развитието на проблемите.Може да помогнат на някой колега ако има проблем с фронтито(да не дава Господ).Грешките на дебитомера 73,74 се оказаха от сцепен маркуч,който е между дебитомера и смукателя(навих му изолирбланд засега държи).Грешка 44 е от запушени бензинови дюзи,след 100км каране само на бензин се отпушиха.Сега си има перфектен празен ход,никакви прекъсвания и забивания сутрин,чека не свети.Джипа се оправи и върви доста добре.
            Поздрави.
            Управлява
            ЛР Дискавъри 1 300tdi
            Вектра А C20XE

            Коментар


            • От: Самодиагностика как?

              А Primuspilus разбра ли че с 20лв. си я оправил?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Самодиагностика как?

                Първоначално публикуван от huk Преглед на мнение
                Колеги, някой може ли да каже какво е грешка 135 и145 или поне така ги разчитам.Първо ми дава 12,после 135,после31,после145
                Нещо не ми се получава, освен че махах 3 пъти акУмулатора и грешките не се изчистиха, а по-скоро се увеличиха.
                Вече си имам и нови освен старите а именно -13, 21, 144.
                Дали на този двигател се чистят с махане на акУмулатора.
                Между другото и при мен имаше цепка на въздоховода между дебитомера и дроселовата клапа, опаковах го с изолирбанд и вече е малко по-добре, но грешките остават.

                Коментар


                • От: Самодиагностика как?

                  Ако се налага временно да "опаковате" някой маркуч по-добре използвайте лейкопласт или армирана лента подобно на тиксо (не знам точното наименование, но я има навсякъде).Изкарвал съм седмица лятото докато сменя маркуча от двигателя към радиатора, а там си има и температура и налягане доволно.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Самодиагностика как?

                    Може ли някой да препоръча специалист, за диагностика на този двигател с необходимото оборудване в София.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-11, 12:33.

                    Коментар


                    • От: Самодиагностика как?

                      Днес и аз сложих кламерчето! ОФА с двигател X20SE - 96 г. Грешки 12, 25, 26, 27, 28, 31 ,45, 62, 81.
                      Грешки 12 и 31 - ясно.
                      За грешки 25-28 - дюза клапани от 1 до 4 високо напрежение.
                      45 - богата горивна смес.
                      62 - резервоар за гориво- високо напрежение.
                      81 - дюза клапан 1 - ниско напрежение.
                      28 - за тази грешка излезе и друга информация - реле бензинова помпа ниско напрежение.
                      Два пъти изключвах акумулатора за по 15 минути, но не се изчистиха. Повече ме притеснява 62 - високо напрежение в резервоара. Може ли да направи някоя беля? Иначе съм с външна бензинова помпа.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • От: Самодиагностика как?

                        Иво, няма датчик, който да отчита високо напрежение в резервоара.Не си разчел правилно английския текст.
                        За съжаление, всички схеми, диаграми и справочници които имах, заминаха в небитието заедно с изгорелия ми хард и лаптоп.
                        Грешка 28 я напръскай с контактен спрей и после провери пак, най-вероятно окиси на куплунга/релето е на десния в краката, зад кората към калника/.

                        Коментар


                        • От: Самодиагностика как?

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Иво, няма датчик, който да отчита високо напрежение в резервоара.Не си разчел правилно английския текст.
                          За съжаление, всички схеми, диаграми и справочници които имах, заминаха в небитието заедно с изгорелия ми хард и лаптоп.
                          Грешка 28 я напръскай с контактен спрей и после провери пак, най-вероятно окиси на куплунга/релето е на десния в краката, зад кората към калника/.
                          Пламене, абсолютно си прав! Превеждах с Гугъл-а и наистина не е точно. Днес ходих да изчистят грешките в сервиза срещу Метро и се оказа, че грешка 62 е свързана с клапана на горивните пари от резервоара. Грешка 45 - заминала ламбда сонда. А пък другите грешки 25, 26, 27, 28 и 81 се изчистиха, били натрупани от превключване бензин-газ.
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • От: Самодиагностика как?

                            Айде пак аз на пангара,след последните ми одисеи с ремонт на клапата на дебитомера се закрепи положението /макар че счупих ресьор де/ ама това не е за тук.Та по въпроса,от известно време при палене се получава едно затягане все едно завличат втулки на стартера но те са сменени заедно със шалтера.от 10-тина дена насам все по често и ми се струва че го прави когато е студена или поизстинала повече.
                            Имам съмнения че ми е избягала драстично центровката или дебитомера е прескочил някое зъбче още при големия гърмеж когато я удавих в локвата.
                            Сложих "кламера" и ми показа грешки 19 и 38 изчистих ги но пак се появят значи проблема седи.
                            19 е некоректен сигнал от датчика на коляновия вал и си мисля какво аджеба означава това.Датчика е долу на зъбчатата шайба дето е с кабел като на свещ с лула нали така.
                            И ми е интересно в какво положение трябва да е стрелката на дебитомера при затворена клапа,при мен е най в дясно като на 2 часа по часовника.
                            Николай Младенов
                            ОФАДБ 94г. C24NE

                            Коментар


                            • От: Самодиагностика как?

                              Датчика на коляновия вал не отчита въртене, нормално е да ти излиза тази грешка когато двигателя не работи.38 ще погледна утре.
                              Стрелката на дебитомера почти винаги ще стои там, въпросът е колко е натегната пружината върху зъбното колело и колко ще мърда клапата/респективно и стрелката по реостата, за да подава верен сигнал към ECU.Малко ми е трудно да го обясня виртуално и грубо как трябва да се държи "стрелката".На тихи обороти не трябва да притреперва, а да е стабилна, но не тромава.Най-леко подаване на газ трябва да я мръдва и после пак да застава стабилно.
                              Ако е мръднала от гърмежа, не е повече от два/три зъба.Бележи от къде почваш и пробвай, няма какво да стане.Леко, а не рязко с газта да няма гърмежи и ще чуеш по-тромав ли става мотора или не.
                              И преди всичко това си откачи акумулатора за 10 мин., да не е мръднала центровка и от ECU.

                              Коментар


                              • От: Самодиагностика как?

                                Здравей Макс,липсата на въртене на вала е 31 а при мен е 19 което е някаква грешка при сигнала от датчика на вала.А 38 си го знам какво е,ламбда сондата е.
                                Николай Младенов
                                ОФАДБ 94г. C24NE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X