Обява

Свий
Няма добавени обяви.

външна бензинова помпа за фронтера 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • външна бензинова помпа за фронтера 2.4

    мога ли да монтирам външна бензинова помпа на фронтерата и ако някой го е правил нека даде съвет

  • #2
    Мооже.............НО НЕ правете глупости...............
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от milandar Преглед на мнение
      мога ли да монтирам външна бензинова помпа на фронтерата и ако някой го е правил нека даде съвет
      Беше време , когато новорегистрираните членове първо четяха и после питаха . Гледам , нещата вече са се променили.

      ... та по темата : всичко може , ама иска четене . Хем има и нарочна тема по пробема , а и лесно се намира - хората са си направили труда да е залепена .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        А, защо е нужно? От 5, 6 години карам с китайска помпа в резервоара и все още работи
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • Vlado_Ts
          Vlado_Ts коментира
          Редактиране на коментар
          По-лесна е за смяна външната

      • #5
        защото в резервоара нямам кошница и няма намиране на такава

        Коментар


        • #6
          Колега, нямаш кошница, защото помпата ти стои директно на тръбите, които пък са заварени за фланеца, който пък се държи на десетина болтчета към резервоара.

          Имам нови помпи като за теб, и ако не можеш да си намериш, ми се обади на 0898 82 ОI 82, но да е след 11:00.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • Vlado_Ts
            Vlado_Ts коментира
            Редактиране на коментар
            На твойта Фронтера така ли е ? Без кошница ?

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Не, Владо, с кошница е, даже си държа и яйцата в нея.

        • #7
          Имаше стара кошница от която нищо не става изпочупена на парчета.Помпата не се държи за фланец а е вътре в кошницата.

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Колега, фланеца е това което се хваща за резервоара, като нагревателя на ел. бойлер примерно, на който тръбите за горивото.
            Щом си с кошница, значи е другият вариант, но явно някой я е натрошил при опит за интервенция.

        • #8
          Колега, щом си отворил резервоара, я направи някоя снимка.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #9
            Без кошница каквато и да е помпа ще гори- особено външна.


            Някой чувал ли е за понятието ( Кеш танк ).
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #10
              Ето кошницата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GetItemPicture (3)
Прегледи:182
Размер:9.2 КБ
ID:6753817


              като в началото говорех за без кошница, но после видях, че излиза само за първите до края на '92, която би трябвало да е като на Аскона и Кадет.
              Ето какво имах предвид:


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16255661318951.jpg
Прегледи:167
Размер:23.5 КБ
ID:6753818

              Щом ти е натрошена кошницата, добре е да си сложиш такава, която се продава в комплект с помпата.

              Както е казал и колегата, при преправянето помпата може да гори често, което ще се случва най-вече поради лошо охлаждане, което случва през горивото, което обаче, обикновено, е не повече от 5л при тези които преправят подобни системи, щото карат на газ.
              Същото се случва и с помпата в кошницата, разбира се.

              Колега, щом си тръгнал по тая пътека, имай предвид, че помпата трябва да дава 3.5bar, като предполагам, регулатора е около 3.0bar.
              Щом идеята е да изтъниш, което ако се направи както трябва (и то с евтини части) няма да е по-евтино, можеш да си вземеш универсална помпа на около 6bar, като задължително сложиш филтър, както и радиатор.
              Китайски помпи на около 6bar по магазините бол за около 100÷120лв, които си работят добре.

              P.S. Ако не сме те разбрали правилно, най-добре си сложи нова в комплект с кошницата.

              Ако наистина не можеш да намериш - обади ми се.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Ето кошницата:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:GetItemPicture (3) Прегледи:0 Размер:9.2 КБ ID:6753817


                като в началото говорех за без кошница, но после видях, че излиза само за първите до края на '92, която би трябвало да е като на Аскона и Кадет.
                Ето какво имах предвид:


                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:16255661318951.jpg Прегледи:0 Размер:23.5 КБ ID:6753818

                Щом ти е натрошена кошницата, добре е да си сложиш такава, която се продава в комплект с помпата.

                Както е казал и колегата, при преправянето помпата може да гори често, което ще се случва най-вече поради лошо охлаждане, което случва през горивото, което обаче, обикновено, е не повече от 5л при тези които преправят подобни системи, щото карат на газ.
                Същото се случва и с помпата в кошницата, разбира се.

                Колега, щом си тръгнал по тая пътека, имай предвид, че помпата трябва да дава 3.5bar, като предполагам, регулатора е около 3.0bar.
                Щом идеята е да изтъниш, което ако се направи както трябва (и то с евтини части) няма да е по-евтино, можеш да си вземеш универсална помпа на около 6bar, като задължително сложиш филтър, както и радиатор.
                Китайски помпи на около 6bar по магазините бол за около 100÷120лв, които си работят добре.

                P.S. Ако не сме те разбрали правилно, най-добре си сложи нова в комплект с кошницата.

                Ако наистина не можеш да намериш - обади ми се.
                Аз така и не разбрах в качеството ти на специалист по Фронтерите какъв акъл му даваш на колегата , ама само да отбележа, че той в заглавието на темата пита дали може да я замени с външна помпа . Та кво ше кажеш по въпроса ? Правил ли си такава операция ? ( на Фронтера)
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  Аз така и не разбрах в качеството ти на специалист по Фронтерите какъв акъл му даваш на колегата , ама само да отбележа, че той в заглавието на темата пита дали може да я замени с външна помпа . Та кво ше кажеш по въпроса ? Правил ли си такава операция ? ( на Фронтера)
                  И аз не разбирам що гагичосваш темата ?

                  Цял живот се занимавам с техника от всякакво естество, като съм правил неща дето всички казват, че никога няма да станат, след което всичко работи с години.
                  Обаче, парите си изкарвам с търговия, та всичко споменато по-горе е минало през моите ръце, и е правено само за лично ползване.
                  ... иначе, почти всеки ден съм по сервизи и с майстори, но всичко се прави точно както трябва.

                  P.S. Надявам се постовете ти да не плод на зараждащи се ментални проблеми, а е обикновено старческо вкисване.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-07-21, 17:08.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                    И аз не разбирам що гагичосваш темата ?

                    Цял живот се занимавам с техника от всякакво естество, като съм правил неща дето всички казват, че никога няма да станат, след което всичко работи с години.
                    Обаче, парите си изкарвам с търговия, та всичко споменато по-горе е минало през моите ръце, и е правено само за лично ползване.
                    ... иначе, почти всеки ден съм по сервизи и с майстори, но всичко се прави точно както трябва.

                    P.S. Надявам се постовете ти да не плод на зараждащи се ментални проблеми, а е обикновено старческо вкисване.
                    Кво гагичосване , кви менти те гонят , бе човек ?! Мешаш ше навсякъде . И същевременно как и обычно чукча не читатель , он писатель , във всяка подобна тема . Това ти намекнах . То чак е дразнещо . При положение че не бих се учудил ако изобщо си се качвал във Фронтера.
                    Аз също цял живот се занимавам с техника , че и хляба пак с това си изкарвам . Ама да си ме видял да давам акъл примерно за Мусо ,Въсо или друга подобна щайга ? Няма как човек да е компетентен във всичко .
                    Четете бе хора ! Както вече намекнах има точно такава нарочна тема , че даже модераторите са си направили труда да я залепят - да не би някой кьорав да не види.
                    Ама е по- лесно писането . Затова един въпрос го дъвчем в по пет теми .

                    ПС. За протокола : в този раздел сме поне десетина човека дето караме с изкормен бъкел и външна помпа . Поне аз не съм прочел някой да се е оплакал до сега от изгоряла външна помпа . Пък и да изгори - откровен китаец струва 70-80 кинта и се сменя буквално за 5 мин на канал . Няма хамалогия , няма сваляне на баката и т.н.
                    И само за сведение : моята помпа държи фронта вече 11-та година .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X