Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за преден диференциал Dana

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за преден диференциал Dana

    Здравейте,колеги.
    Приятел има Фронтера А Спорт 2.0-115к.с.
    Оказа се,че има проблем с предния диференциал.
    Хубавото е,че го е хванал навреме и дифа е спасяем.
    Проблема е в силното износване-(счупване) на шайбите, стоящи зад сателитите и планетите,т.е.шайбите в които те лагеруват-(дано се изразявам точно).
    Предвид формата им се оказват и трудни за изработка, намирането им, като нова резервна част също се оказа поне за нас проблем.
    Ще съм много благодарен,ако някой се е сблъсквал с този проблем и е намерил начин за решаването му или някакви координати за доставка на нови такива.
    Предварително благодаря на включилите се и лек ден.
    ​​​​П.П.Извинявям се,ако проблема е често срещан и вече има отворена тема, която аз дублирам...
    Прикачени файлове

  • #2
    Според мен трудно ще намериш части за диф... първо, че се оказват редки животни, второ че са стари. Това разбира се е мое мнение и наблюдение. Моя съвет е да си търсиш втора употреба диф.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      Добре втора употреба,но се опасяваме,че ще е със същия тръгнал проблем.
      Явно тия шайби ще се окажат слабото им място на тоя модел DANA,тъй като иначе дифа е като нов...

      Коментар


      • #4
        коя DANA е тоя диф, нали има американци с ДАНА, може да се продава като ремонтен комплект
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Това видях, като надпис на короната
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            За съжаление пише, че не се предлага като резервна част или поне аз не намерих друго ....... оригиналния GM номер му е 91143378, Washer, thrust, differential pinion
            според руснаците има два модела предни мостове, слагани на Фронтера А

            С мотором 2.0 (C20NE)-
            мост производства GKN, модель 9HU, передаточное число 4.88:1 и 5.13:1.

            Все остальные моторы-
            мост производства GKN, модель 12HU, передаточное число 4.30:1 (дизели 2.3 и 2.5), 4.56:1 (дизели 2.3 и 2.8, редко бензин 2.4), 4.88:1 (бензин 2.2 и бензин 2.4).
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Благодаря за отделеното време и информацията,колега.

              Коментар


              • #8
                Преди години един братовчед донесе един фрилендър за ремонт със същия проблем. Поради факта, че не искаше да купуваме каквото и да е втора употреба се наложи да импровизуеам, Закупих листов материал месинговра ламарина ( имаше точно означение близка по състав като материала от който се изработват плъзгащи лагери. Направих матрица на струга (от две части), отразох шайби и на пресата с матрицата ги оформих с подходящата форма. Работата стана, но ако не беше клиента - братовчет не бих се хванал да го правя това упражнение. По принцип няма невъзможни неща , само желание трябва.

                Коментар


                • #9
                  ...и ще изкара от ден до пладне. Не случайно оригиналните не са от месинг.

                  Съвсем отделно цветен метал няма място в диференциал - GL5 маслото го яде.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Има Gl 4 . Спарки ще ме извиняваш обаче тук си повече теоретик. Има деференциали , които са с месенгови шайби.

                    Коментар


                    • #11
                      Има GL4, ама е за скорости, а не за диф. За диф има GL4+5.

                      И ти ще извиняваш, ама точно за дифове не съм теоретик. Не е като да не съм си играл с такива матракулки. Е, не са трицифрено число. Двуцифрено са. И никой от тях не е имал и милиграм месинг в него.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X