Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум наподобяващ разбито каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум наподобяващ разбито каре

    Здравейте,колеги! Имам странен проблем с фронтета б 2.2 дизел. Състои се в това, че понякога когато двигателят е под товар, се чува звук, наподобяващ разбито каре, но каретата са проверени, съединителя е сменен, но остана същият звук, доста по-слаб. Понякога изобщо липсва, понякога е осезаем, по якога еда доловим. Някакви идеи?

  • #2
    Не знам дали говориш за същото, но аз и на двете ми дизелови Фронтери, при големи наклони на бавни, имам някакъв странен звук като от каре - глухо почукване при ускорение. Много съм лежал отдолу да търся причината, но досега не съм я открил! Ако е същото, не го мисли - няма никакъв проблем да си караш така!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      Горе долу е това колега, но при мен си е и на бързите, потупването е по-отчетливо примерно от 3-та нагоре, с ниски обороти и подаване на газчица, когато се наема. Интересното е, че звукът е в унисон с двигателя, все едно чуваш едва ли не клапаните отчетливо, и топуркането глухо!

      Коментар


      • #4
        Съединител ?

        Коментар


        • #5
          Ами сменен е феродовия диск, направляващия лагер и аксиалния също. Маховика е ок, според майсторите, притискателя също. Педала е мек, няма придърпване и притрисане.

          Коментар


          • #6
            Провери тампоните на мотора.

            Коментар


            • #7
              Здрави са, смених ги.

              Коментар


              • #8
                В руските форуми пише ,че проблема е от износени лагери на скоростите.

                Коментар


                • #9
                  Освен от кутията, и веригата на баланс валовете, от какво по двигателя може да е този шум?

                  Коментар


                  • #10
                    При запален двигател застани отпред и гледай шайбата на коляновия вал и един в колата да натисне съединителя. Ако я видиш да мърда напред-назад, износени са аксиалните лагери на коляновия вал.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X