Обява

Свий
Няма добавени обяви.

затягане на волана при задна скорост и включени бавни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • затягане на волана при задна скорост и включени бавни

    Здравейте, имам следния проблем: При включени бавни скорости на Фронтера къса база, 2.2 DTl и превключване на задна скорост, кормилото и самия ход на колата се затягат сякаш някой опъва ръчна спирачка! При всички останали положения (изключени бавни скорости, включени бавни но на първа, втора и т.н) проблем не се забелязва! Моля за някакви насоки? Благодаря!

  • #2
    Пробвай със свалени хъбове.Само на бавни ли?
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Пробвай със свалени хъбове.Само на бавни ли?
      Само на бавни става така! Мисля, че хъбовете ми са автоматични, а не се завъртат ръчно?! На задно предаване няма такъв проблем, когато включа задна скорост.

      Коментар


      • #4
        Просто ги демонтирай и пробвай.Не би трябвало да има абсшлютно нищо общо с управлениети.волана .За това без хъбове.Техното заключване или блокиране може да е причина,ако не ,нещо нередно по полуоси,по скоро карета.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от dimitarbayrakov Преглед на мнение
          Здравейте, имам следния проблем: При включени бавни скорости на Фронтера къса база, 2.2 DTl и превключване на задна скорост, кормилото и самия ход на колата се затягат сякаш някой опъва ръчна спирачка! При всички останали положения (изключени бавни скорости, включени бавни но на първа, втора и т.н) проблем не се забелязва! Моля за някакви насоки? Благодаря!
          Ако си с четири еднакви гуми, описаното ще е в рамките на нормалното. Т.е. нямаш повреда. Понеже нямаш диференциал между двата моста, това задържане е нормално при завой.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            Има промяна в хода ,но чак като с ръчна и то само назад .Не е от самото включване в никакаъв случай.При промени в управлението без значение напред или назад ,се почва търсенето от предното.Хъбове ,карета ,полуоси.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Има промяна в хода ,но чак като с ръчна и то само назад .Не е от самото включване в никакаъв случай.При промени в управлението без значение напред или назад ,се почва търсенето от предното.Хъбове ,карета ,полуоси.
              Е, ако е с голяма разлика в гумите на предния и задния мост, задържането го има повече и без да завива.
              Като цяло, според мен човека просто не е наясно с устройството на това возило, и малко ги преувеличава нещата. А защо само назад, може да има фактори които не знаем, примерно баш при опитите му назад, е пробвал и да завива рязко... Освен това и автоматичните хъбове имат нужда от малко разстояние да зацепят, а ако има и разлика в гумите също ще зацепват различно при движение напред и при движение назад. Ама проблема няма да е в тях, а заради различни гуми или резки завои на сухо...
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                Фронтера Б не е със хъбове ,а със дисконектър на, ако не се лъжа лява полуос.Което значи ,че при движение назад този дисконектър се включва по някаква причина.Възможна причина са вакуумите които го управляват.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #9
                  Коя година е колата? Не би трябвало да имаш хъбове с този мотор! Не мога да се сетя какво би затягало назад на бавни, но щом върви напред нормално, си карай и не се занимавай!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Коя година е колата? Не би трябвало да имаш хъбове с този мотор! Не мога да се сетя какво би затягало назад на бавни, но щом върви напред нормално, си карай и не се занимавай!
                    Напълно нормално се държи колата, когато я карам напред и на бавни и на бързи! Относно годината - 2000 г. Гумите са еднакви и са нормални по размер за модела. Иначе, дали преигравам не знам, но имах Сузуки SJ413 15 години, а другата ми кола в момента е Джимни 2007 г. Карам Сузукито основно лек офроуд в Западни Родопи и такова затягане не чувствам, когато включа задна на бавни! За това се озадачих, че Фронтерата се държи така. Ще пробвам още няколко пъти как е на горски терен, но със сигурност знам, че имам проблем с някое от външните карета (вероятно дясното отпред). Благодаря за адекватните размисли! Ще пиша като установя какъв е точно проблема!

                    Коментар


                    • #11
                      Горе не пише за Б ,а и година.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Горе не пише за Б ,а и година.
                        Ама пише 2,2DTI, а такава няма "А".
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          Я сложи кошницата на 4 стойки и виж дали пак е същото
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                            Ама пише 2,2DTI, а такава няма "А".
                            Мислех че последните години на производство на А ,го има и тоя мотор ,но не съм сигурен.Както и да е.Проблема.пак може да е от предни полуоси и карета.Така че....,отпадат хъбовете.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Горе не пише за Б ,а и година.
                              Да Фронтерата е Б, а не А! Извинявам се за пропуска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X