Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не пали фронтера В 2.2 дтл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

    Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
    Пратиха я по куриер , помпата дойде ,монтирахме я в сервиза на Милослав Шишков в Хасково .Запалихме я и си тръгнах с нея.През цялото време бях наврян там в сервиза.На другия ден пътувам до Х-во и на връщане взе да върви на кючеци и да прекъсва .Обадихме се на Лозан че има проблем с помпата,но отговора беше категоричен -НЕ.Лошото е че имам за пипване разни работи по колата и бях решил да ходя при Лозан ама как ще работим с тоя човек не знам.Прецака ме много лошо..Равносметката беше-1000 лв.гнп,+% лв куриер, 150 лв монтаж-демонтаж,+1500 лв нов процесор, програмиране,и монтаж на старата помпа .
    Първо , времевите данни не са точни, и второ на третия ден получих обаждане че всичко е на ред и човека е много доволен. На петия ден получих второ обаждане че нешо не е добре.........за гаранцията на електронни части ...... един познат изгори три комутатора докато разбере че има късо във бубината
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #32
      До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      До колкото прочетох по-горе си написал, че уговорката ви е била да я смените с нова помпа ако тази не работи. Моля обясни с какво точно те е прецакал. Не е добре така да се хвърля кал по някой без да се обосновеш по-подробно. Не е искал да ти смени помпата или не е искал да ти върне парите. Защото 2-те неща ми намирисват на разминаване в уговорката която сте направили.
      Ами от това по подробно не знам -до 5 дена ако няма проблем Лозан почва да си харчи парите ,ако има проблем -сменяме я с друга-ТОВА Е УГОВОРКАТА .Не хвърлям кал по никой и не съм си искал парите.На мене ми трябваше РАБОТЕЩА ПОМПА а не хилядарка.Писал съм каквото си беше-Вярно е че му се обадих и му казах че всичко е точно но ТОЧНОТО беше до третия ден пък със Лозан се чухме на петия ден, щото исках да се проверят в сервиза да не би проблема да е у тях.Обясних му какво е положението (на Лозан), преди да отворим помпата и отговора беше -ОТВОРЕНА ИЛИ НЕ,АЗ ТАЯ ПОМПА НЯМА ДА Я ВЗЕМА.И в случая питам аз -КОЙ НЕ СИ СПАЗИ УГОВОРКАТА?И КОЙ ПО КОГО ХВЪРЛЯ КАЛ?

      Коментар


      • #33
        До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

        Ами аз доколкото съм разбрал от написаното, ти си получил работеща помпа. А, че на 5-ия ден се е счупила и тя, ме навежда на мисълта, че имаш проблем другаде. Преди години бях свидетел как се счупиха 2 помпи за 1 седмица, само защото собственикът на колата упорито отказваше да проумее, че котелното гориво не е точно нафта и понеже можеше да си го краде на воля, държеше да си кара колата с него. Та такива ми ти работи....
        П.П. И къде си чул или видял автосервиз да признае, че те са о...ли нещо....?
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ами аз доколкото съм разбрал от написаното, ти си получил работеща помпа. А, че на 5-ия ден се е счупила и тя, ме навежда на мисълта, че имаш проблем другаде. Преди години бях свидетел как се счупиха 2 помпи за 1 седмица, само защото собственикът на колата упорито отказваше да проумее, че котелното гориво не е точно нафта и понеже можеше да си го краде на воля, държеше да си кара колата с него. Та такива ми ти работи....
          П.П. И къде си чул или видял автосервиз да признае, че те са о...ли нещо....?
          А да питам аз под секрет-сега защо нямам проблем ДРУГАДЕ след като сменихме целия процесор и след като си карам със същата нафта .И кво да ти объркат в сервиза след като сменят една част с друга -три куплунга на кръст и една шепа болтове бе , тва да не е москвич да правиш (с рем. комплекти).Аз не казвам че помпата е сдухана а че и е бъгнат нещо процесора и си върви когато си иска и обратно.Пък и де се е чул и видял софиянец да си признае че е о.... л нещо .И да си държи на тва дето е казал когато не му е изнася

          Коментар


          • #35
            До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

            Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
            А да питам аз под секрет-сега защо нямам проблем ДРУГАДЕ след като сменихме целия процесор и след като си карам със същата нафта .И кво да ти объркат в сервиза след като сменят една част с друга -три куплунга на кръст и една шепа болтове бе , тва да не е москвич да правиш (с рем. комплекти).Аз не казвам че помпата е сдухана а че и е бъгнат нещо процесора и си върви когато си иска и обратно.Пък и де се е чул и видял софиянец да си признае че е о.... л нещо .И да си държи на тва дето е казал когато не му е изнася
            Колега,квалификации и специфики по местожителство-не тук.
            Ако има нещо неуточнено при сделката първоначално-то е било по телефона,защо развитие във форума на първата част на действието?!
            На твое място и сумата,която е броена бих отишъл при Лозан да ми я монтира или бих му платил пътните да извърши смяната на място/така евентуалната контра не е в теб никога/.Всеки така си понася негативите/ако/ при нередовна продадена част.
            Последно редактирано от maxxx; 27-09-09, 22:21.

            Коментар


            • #36
              До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

              Не знам какво сте говорили, нито какво и къде си правил по колата. Начини да се оплеска един ремонт има повече, отколкото да се направи както трябва. ГНП не е лампа-сваляш едната и във фасунгата завиваш другата (и пак може да я строшиш). За тая сума да му беше докарал колата на място, както ти каза Макс. Силно се съмнявам да ти е дал прецакана помпа, защото той с търговия и ремонт на коли си вади хляба. Познавам го и не мисля, че е толкова тъп, че за 1000 лева да си плюе на името. Както и да е, проблемът си е между вас двамата. Но щом го правиш публично достояние е редно да обявиш всички факти, защото още отначало се оказа, че малко се поразминават нещата, които пишеш и които са се случили в действителност. Та напиши защо толкова твърдо си убеден, че точно в помпата е проблемът и защо след като е работила няколко дни нормално, изведнъж е спряла? Какво значи върви когато си иска? Аз такъв бъг не знам. Електрониката не може да работи когато си иска. Тя или работи или не. Не, че съм най-големия специалист, ама все пак това ми е професията и за нея съм учил доста години ...
              Последно редактирано от kuzdov; 27-09-09, 22:49.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                И на мен не ми се струва логично да си плюеш на името за едни 1000 лв,но това са сухите факти за съжаление.Помпата работи сутрин като е студена и до като я угасиш веднъж.После започва да прекъсва или въобще не може да запали.Решението да се прибереш е 10 л. студена вода върху помпата и ако имаш късмет можеш да минеш 10 км.Ама майната и на помпата ,аз съм я прежалил вече .Заключвайте я темата и да се приключва с цялата история .Поне имам механика на гнп като резервна част.Айде със здраве.Пък и как ти се струва да дърпам 1 ,9 т железа по магистралата до Шопландия, не става май .Пък и за колесар е цяла циганска сватба, и те така .
                Последно редактирано от stoyko; 27-09-09, 23:34.

                Коментар


                • #38
                  До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                  Е това какво общо има с електрониката на помпата, че нещо не стоплям? Не ти държи някой клапан за горивото или някой температурен датчик ти играе номера. А може и просто да е лош контакт в някоя клема.....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                    Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
                    И на мен не ми се струва логично да си плюеш на името за едни 1000 лв,но това са сухите факти за съжаление.Помпата работи сутрин като е студена и до като я угасиш веднъж.После започва да прекъсва или въобще не може да запали.Решението да се прибереш е 10 л. студена вода върху помпата и ако имаш късмет можеш да минеш 10 км.Ама майната и на помпата ,аз съм я прежалил вече .Заключвайте я темата и да се приключва с цялата история .Поне имам механика на гнп като резервна част.Айде със здраве.Пък и как ти се струва да дърпам 1 ,9 т железа по магистралата до Шопландия, не става май .Пък и за колесар е цяла циганска сватба, и те така .
                    Като си решил,че не те бодат никъде едни пари,защо сега обвиняваш,при положение,че ти не си си опекъл работата?!
                    Всичко е договорка-нещо при вашата куца,което не е повод за обвинения,без другата страна в спора да вземе отношение...!
                    Както и да е-ако Лозан иска,ще ми пише да си каже и неговото становище в темата-в момента преливаме от пусто в празно.
                    Последно редактирано от maxxx; 28-09-09, 07:24.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X