Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не пали фронтера В 2.2 дтл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

    Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
    Открих проблема-изгоряло е крачето на транзистора за управлението на главния клапан,точно както го е описал колегата в систематизирана информация (ремонт на гнп воsch) като между другото се оказа че има доста нагари и отлагания по смукателния колектор примесени с мазнотий и други л.....на, най вероятно дошли от отдушника на картера( надявам се) защото турбото не съм забелязал да дърпа масло. Пък не ми се мисли какви мазнотий има в интерколера ,ще трябва и той да се чисти ,да видим с какво.ОТдушника ще бъде изведен някъде долу със сигурност.Айде ще видим дали съм майстор с поялника утре че залога е доста голям.
    Това с натрупването на "лайна" в смукателния колектор си е редовния номер на тия мотори при повече градско каране!Профилактиката(демек чистенето) му е желателно на 60000км!Това няма нищо общо с одушника на картера!Просто си им е вродения дефект на мотора!Имам 2 такива Фронтери така, че си се чисти редовно!Препоръчвам ти да го изчистиш и после ще осетиш осезаема разлика във вървежа на колата и в разхода!
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #17
      До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
      Това с натрупването на "лайна" в смукателния колектор си е редовния номер на тия мотори при повече градско каране!Профилактиката(демек чистенето) му е желателно на 60000км!Това няма нищо общо с одушника на картера!Просто си им е вродения дефект на мотора!Имам 2 такива Фронтери така, че си се чисти редовно!Препоръчвам ти да го изчистиш и после ще осетиш осезаема разлика във вървежа на колата и в разхода!
      Toва с (вродения дефект)да не ти го каза тоя дето ти чисти колекторите.Няма от къде другаде да се задръстят , помисли -или турбото или отдушника на картера .ПробваЙ и след 60 000 км. ще си на друг акъл и майстора ти ще е с едни 300 лв по малко в джоба

      Коментар


      • #18
        До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

        Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
        Toва с (вродения дефект)да не ти го каза тоя дето ти чисти колекторите.Няма от къде другаде да се задръстят , помисли -или турбото или отдушника на картера .ПробваЙ и след 60 000 км. ще си на друг акъл и майстора ти ще е с едни 300 лв по малко в джоба
        Има, има. Нарича се ЕГР и служи за частична рециркулация на изгорелите газове. Писано е тук, както и в специализираните форуми.

        Малко извън темата, но да те питам. Преди да спре да пали, двигателят нормално ли работеше. На един приятел Фронтерата е със същия двигател и на моменти при палене доста изпушва като на неизгоряла нафта и събирам информация за по-лесно диагностициране на проблема.
        Последно редактирано от ittso; 28-06-09, 23:08.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

          по принцип двг. работеше добре ,но съм забелязвал пропушване един два пъти като от сурова нафта .Ти имаш нещо предвид ли?

          Коментар


          • #20
            До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

            Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
            Toва с (вродения дефект)да не ти го каза тоя дето ти чисти колекторите.Няма от къде другаде да се задръстят , помисли -или турбото или отдушника на картера .ПробваЙ и след 60 000 км. ще си на друг акъл и майстора ти ще е с едни 300 лв по малко в джоба
            Пич вземи се разчети из немските форуми и ще видиш, че балгодарение на ЕГР в комбинация с леко тръгнало турбо(демек всяка турбо печка след 100000км) смукателя така хубаво се запушва, че идея си нямаш к'во става вътре...А докато ми го оправят т'ва ходих каде ли не...то не беше всички сервизи на Опел, незнам какво ти....искаха турбо да менят, та ЕГР, та помпа, та незнам ти какво още(абе все ременти са поне 1000 и кусур лева), но накрая се намери един човек дето е чел нещо и оправихме проблема...
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #21
              До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

              не мисля че един уважаващ себе си немски инжинер ,може да измисли такава простотия -да ти се задръстят колекторите .ма то ще стане ясно ,като сваля интерколера-ако и там има , абсурд да е от егр -то.Между другото тези металните гарнитури ,като го отвориш колектора сменят ли ти ги илити слагат старите?
              Последно редактирано от maxxx; 30-06-09, 19:19. Причина: цензура

              Коментар


              • #22
                До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                колега какво стана , запали ли
                емил златков
                паджеро 2.5тд
                ве стром 650

                Коментар


                • #23
                  До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                  Работим още по въпроса ,че да намериш ел блок за гнп на фронтера В или цяла помпа с ел блок е много трудна работа се оказа.СТарата платка я разбъзика един пишман майстор ,и ми откърти едната микро плочица закъдето трябваше да хвана донорния транзистор и се оцапа работата (да си я бях запоил аз , та да не ме е яд ).Та сега е в Хасково на един инжинер по дизелови горивни системи в сервиза и каза че ще я вдигне на крака , лошото е че сме бъзикали платката и ще види зор .Ама важно е крайния резултат.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                    Колега ти си 3-тия човек, който не ме послуша да иде при моя човек и се явяваш 3-тия който прай помпа....А е интересното,че точно тая помпа е дават една от най-надежните...Просто диагностиката на тая кола много често изкарва помпа, но в много случай проблема не е там, ама отвори ли се се почва...За ремонт на помпата има някакъв пич Цецо Дизела му викат, той се справя с тия неща, някъде на околомръсното в София ...чувал съм, че е от най-добрите...Дано да оправите проблема!Успех...Аз днеска отстраних вихровите клапи и за какъв вървеж става въпрос само не е истина...коренна промяна...
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • #25
                      До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                      Aз проблема го открих -слабото място на платката (транзистора за управление на главния горивен клапан)беше изгорял и едното му краче беше стопено.По тънко е от косъм ,ама спря джипа от раз ,добре че не се бях наврял в някое дере по Арда че кой щеше да ни вади не знам.В момента съм открил точния човек дето ще оправи проблема, просто много късно го открих ама който търси намира .Пък у шопландия да го карам -малко далечко ми идва -не става, много масрафлия ще стане и затова .Пък и за една фронтера , виж ако беше самолет може .И мойте клапи бяха задръстени ама ги очистих -светнаха, сега ще чакаме ефекта да видим КО СТАА бе.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                        Запалихме я още преди три седмици ,ама като си смених процесора с нов и го турихме на старата помпа.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                          Тука е мястото да споделя че си купих от Лозан гнп с ел.блок 09, с гаранция ,маркирана ,проверена , свалена от работеща кола с уговорката да се монтира без да се отваря и ако има проблем да се замени с друга до 5 дни.цена-1000 лв.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                            Пратиха я по куриер , помпата дойде ,монтирахме я в сервиза на Милослав Шишков в Хасково .Запалихме я и си тръгнах с нея.През цялото време бях наврян там в сервиза.На другия ден пътувам до Х-во и на връщане взе да върви на кючеци и да прекъсва .Обадихме се на Лозан че има проблем с помпата,но отговора беше категоричен -НЕ.Лошото е че имам за пипване разни работи по колата и бях решил да ходя при Лозан ама как ще работим с тоя човек не знам.Прецака ме много лошо..Равносметката беше-1000 лв.гнп,+% лв куриер, 150 лв монтаж-демонтаж,+1500 лв нов процесор, програмиране,и монтаж на старата помпа .
                            Последно редактирано от stoyko; 22-09-09, 00:27.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                              Колега,един приятел имаше същите проблеми със същата Фронтера.7-8 месеца завалията му се стъжни живота.Сума пари се набута при най-различни майстори.Поне 5 пъти по 400-500 лв и резултата беше все същия,малките суми въобще не ги и споменавам.И ГНП-то му предлагаха да му ремонтират,ама добре,че беше по-накрая,та му беше писнало и не им се върза.Та накрая му я оправиха за няма и 100 лв.Сега е пушка.Не съм запознат с Фронтерата,но си спомням,че проблема беше съвсем тривиален.Мисля,че проблема беше в резервоара-или запушен филтър на смукателя или одушника на резервоара.Говоря по спомени,но утре ще го питам и ще пиша.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар


                              • #30
                                До: Не пали фронтера В 2.2 дтл

                                Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
                                Лошото е че имам за пипване разни работи по колата и бях решил да ходя при Лозан ама как ще работим с тоя човек не знам.Прецака ме много лошо..Равносметката беше-1000 лв.гнп,+% лв куриер, 150 лв монтаж-демонтаж,+1500 лв нов процесор, програмиране,и монтаж на старата помпа .
                                До колкото прочетох по-горе си написал, че уговорката ви е била да я смените с нова помпа ако тази не работи. Моля обясни с какво точно те е прецакал. Не е добре така да се хвърля кал по някой без да се обосновеш по-подробно. Не е искал да ти смени помпата или не е искал да ти върне парите. Защото 2-те неща ми намирисват на разминаване в уговорката която сте направили.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X