Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно затъване на пясък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Странно затъване на пясък

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Буксувал е съединителя. Сменяй го, барабар с притискателния диск и лагера. При тежък терен, какъвто е пясъка, ако не си на бавни (4L), по-точно на първа бавна, дори съединител съвсем в ред може да прибуксува, ако натоварването му стане в повече.

    Колкото до греста, не е толкова важно каква е, особено в тия жеги. По-важно е колко е. Слага се съвсем малко, колкото за мазане, и максимално рядка. Ако ги е наблъскал повече, може и да не включват, или да включват трудно и частично. А като е и неправилна греста, и в повече, зимата може съвсем да откажат да включват или изключват, щото се сгъстява.

    Накратко, сменяй съединител. Ако хъбовете правт въртели, отвори ги, измий, и сложи помалко рядка грес или дори масло. Там натоварване на триене няма, или поне е минимално. Мазането им трябва колкото да включат и изключат.
    Спарки , нищо лошо ... но погледни си пост №2 . Последно какво му препоръчваш да смени ? Цялата трансмисия ? И имай предвид че Фронтерите са малко "извън пътя" ....та по-кротко с препоръките .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      До: Странно затъване на пясък

      Признавам, че заглавието е малко двусмислено. Под "странно" имах в предвид, че начинът на затъване бе странен, а имено, че само задната част на колата бе окопана.
      П.С. Вариантите за съеднител нарастнаха с още два: Quinton Hazel и National. Те са по-евтини от LUK и Sachs. Все още проучвам възможност за доставка и плащане.

      Коментар


      • #33
        До: Странно затъване на пясък

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Спарки , нищо лошо ... но погледни си пост №2 . Последно какво му препоръчваш да смени ? Цялата трансмисия ? И имай предвид че Фронтерите са малко "извън пътя" ....та по-кротко с препоръките .
        Усетих се за друго. Потънала само задницата. Изобщо не съобразих че може да са я мъчили само на задно.

        В крайна сметка, в спора се ражда истината, нали?

        Съединителя сигурно е заминал, или най-малкото е за реглаж, но по-скоро заминал. Дали има нещо друго - това е друг въпрос. А дали съм виждал достатъчно "майстори", за които ръчния хъб е космическа технология, а автоматичния е "те-такова животно нЕма", е съвсем друг въпрос. А пък трети е че много хора бутат грес като за световно, щом може да се побере. При положение че скоро са сменяни разни неща по предницата, не мислиш ли че е възможно?

        Ама, откъде стърженето тогава? Пак от съединителя?

        В крайна сметка, по реда на вероятността:
        - съединител
        - хъб
        - раздатка

        Дали е само едно от тия, или повече, може да се види с проби, още веднага, дори без да сменя съединител. Само си намира една хубава мазна кал, или тревичка, включва на бавни, и гледа какво буксува, и какво - не.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Странно затъване на пясък

          Вместо гадаене " е ли - не е ли" много лесно и бързо могат да се проверят всички агрегати:
          1 съединител - сваля се гумения маншон на вилката и с фенерче се гледа дали пружините на слънцето са опрели в кожуха на притискателя. Ако не-викай ура. Ако да-мъка.... Финансова...
          2 хъбове - така и така се търкаляш под джипа заради съединителя, хващаш с ръчица предния кардан и въртиш (при положение 2Н на лоста). Ако закопчаят и двата, кардана спира да се върти, ако не-върти се заедно с полуоската на скапания.
          3 ако до тук всичко е ОК, следва най-високорисковата за бюджета част-раздатката. Вдигаш едно предно и едно задно колело (НО САМО АКО НЕ СИ С ЛСД!!!), подпираш хубаво другите две колела, палиш и почваш да караш на място. При тая последната процедура трябва много да се внимава с крикове, подпори и т.н., че много лесно стават бели. Имаш ли ЛСД- трябва подемник и вдигане и на четирите колела във въздуха.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Странно затъване на пясък

            Привет!
            Kuzdov, благодаря ти за съвета. Вчера се навирах под колата и пробвах със завъртане на предния кардан на ръка. Както каза ти, хъбовете заключиха и след това останаха неподвижни полуоските и малкия кардан. Иначе щумът от скоростната кутия е отчетлив. Идната седмица ще си получа съединителя и щом го сменя ще пиша за резултата.

            Коментар


            • #36
              До: Странно затъване на пясък

              Ами....късмет ти пожелавам! Дано да е само вилката-това е най-честият проблем с раздатките при ОФА.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Странно затъване на пясък

                Привет!
                Днес си взех колата от сервиза и както обещах ви пиша. Майсторите ми казха, че съединителят е бил износен, а лагера му е бил в много лошо състояние. При отварянето на скоростната кутия и раздатката, не било забелязано нещо обезпокоително.
                След това отидох и смених маслата им и сега и се радвам.
                Благодаря на всички ви.

                Коментар


                • #38
                  До: Странно затъване на пясък

                  Малко странно ми се вижда, щото при износен съединител би трябвало да не можеш да развъртиш и задните колелета, ма както и да е .... Дано да нямаш други проблеми и да се возиш само от тук нататък.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Странно затъване на пясък

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Малко странно ми се вижда, щото при износен съединител би трябвало да не можеш да развъртиш и задните колелета, ма както и да е .... Дано да нямаш други проблеми и да се возиш само от тук нататък.
                    Явно са я мъчили първо на 4х2 бързи, и са подпалили и износили съединителя. Като са се сетили че имат и 4х4, вече е било късно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Странно затъване на пясък

                      Сигурно... Опитали са да потвърдят поговорката "След дъжд-качулка....", иначе друго логично обяснение не ми идва наум.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        До: Странно затъване на пясък

                        А и малко ми е странно да се отваря работеща скоростна кутия и раздатка просто ей така. И чак тогава да се установи, че няма проблем в нея. А и маслата са сменени чак след това явно на друго място. Цитирам: "след това отидох и смених маслата".
                        Много ми е загадачно това.
                        Но така от разстояние ми е лесно да приказвам. Не съм бил там не мога да бъда толкова вещ.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Странно затъване на пясък

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          А и малко ми е странно да се отваря работеща скоростна кутия и раздатка просто ей така. И чак тогава да се установи, че няма проблем в нея.
                          Но така от разстояние ми е лесно да приказвам. Не съм бил там не мога да бъда толкова вещ.
                          За да отвориш раздатка и скорости, трябва да ги махнеш. А като ги махнеш, проблема със съединителя така или иначе лъсва. А да свалиш кутия и да не си прегледаш че и смениш, съединителя, си е направо кощунство.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Странно затъване на пясък

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            За да отвориш раздатка и скорости, трябва да ги махнеш. А като ги махнеш, проблема със съединителя така или иначе лъсва. А да свалиш кутия и да не си прегледаш че и смениш, съединителя, си е направо кощунство.
                            Абсолютно и аз така смятам като теб. Но да разцепваш скоростна кутия просто ей така, това не го разбирам.
                            То май на мен от самото начало на темата са ми объркани постовете на момчето. Веднъж така, после иначе и не мога да разбера какво точно става. Но под отваряне на скороста кутия аз разбирам разцепването и, а не свалянето от двигателя. Може и аз да не съм нещо в час. Така е. Но най-важното е, че колата е вече наред и проблема е разрешен. Дано и ние от форума сме помогнали.
                            Последно редактирано от sony bono; 26-06-09, 12:06.

                            Коментар


                            • #44
                              Осъзнавам, че подаден на емоцията от неприятната случка, съм написал неща, които може би на са били много ясни. А относно ремонта, предадох думите на майстора, без да съм присъствал на самия ремонт. За това ви споделих, че ми бе предадено, че на раздатката и на скоростната кутия им няма нищо. Маслата си ги смених в последствие, за да бъдат спрямо книгата.
                              Сега с разговорите с баща ми все още се опитваме да си обясним защо тогава, когато беше затънала нито едно от четирите колела не помръдна. Днес например отново я пробвахме на същото място и нямахме никакви промени. На мен ми е интересно какво се случи.
                              И днес, както ви писах преди, не чух щракането при заключването на предните главини.А пък, както ме посъветва Куздов, проверих с въртене на ръка на малкич кардан, че след заключването на предните главини, кардана и полуоските останаха неподвижни.
                              Аз лично оценявам вашите съвети, без тях щях да се лутам и най-вероятно да се подлъжа по някой майстор.

                              От чисто любопитство, какво е вашето мнение за следното: дали това, че колата бе легнала на пясъка / кардана бе окопан в пясъка / и износения съеднител да са били причината да не се завъртят и задните колела.
                              Последно редактирано от maxxx; 26-06-09, 21:55.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Странно затъване на пясък

                                Първоначално публикуван от limo
                                От чисто любопитство, какво е вашето мнение за следното: дали това, че колата бе легнала на пясъка / кардана бе окопан в пясъка / и износения съеднител да са били причината да не се завъртят и задните колела.
                                Кардана не, но окопаните колела + скапан съединител, спокойно може да са причина, и с перфектен съединител, като се поокопаш малко и я напънеш повече, се размирисва на феродо, а понякога направо си почва и да пуши....та какво остава при лош съединител
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X