Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

    Възможно ли е датчикът и лампата за малсото да са дали дефект едновременно?Сутрин когато е студена при първо палене работи около 2-3сек. иси гасне!После при повторно палене работи но и лампата и датчикът за малслото не работят около 5-10сек.?След 1-2мин. работа нормално лампата не свети а датчикът е на максимум.Смених си маслото + промивка на мотора,е няма пак така.Апък майстори много и много акъл само пари да имаш!От два дена чета във всички ваши теми и дискусий не намерих точно такъв недъг!Бих желал някой ако е имал такъв проблем да сподели все пак.
    Благодаря предварително!!!!!

  • #2
    До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

    Eфекта/дефекта който описваш прилича на задрал клапан на маслената помпа.Изчакай и други колеги да ти прочетат проблема,но засега не е препоръчително да караш,че верно може да стане голям проблем.
    п.п.-предполагам си сменил масленият филтър?

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

      Значи джипчето си го взех с голяма радост.Всичко му е сменено отдо,ама като започнат такива ядове тисе чупи кефа за всичко

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

        Е,радостта не отменя факта,че е втора ръка и нещо може да те отрови преждевременно.Една Джета си бях взел-кукла,но маслото и не било сменяно явно доста километри/колата-Италия,маслото-доста мургаво/ и се получи впоследствие проблем с клапана на помпата.Описаното от теб е сходно с това,което наблюдавах там.
        Двата датчика са отделни и не може да се търси в тях причината.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

          Аз имах проблем и не отчиташе датчикът, а стоеше на максимум. Оказа се, че не е давал контакт на клемите. Сега при мен датчикът за налягането на маслото заработва след 30 сек. Провери и изчисти клемите му. Интересното е, че като е откачен стои на максимум, а не на минимум. Двигателя обаче е 2.0i. Не занам дали датчикът е същия.
          Другото което се сещам е: ако фронтерата е Б, чета непрекъкнато, че има проблеми с таблото. Студени споики.
          Успех.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

            Аз винаги започвам от най-лесното. Смени си масления филтър с друга марка и сипи масло от Опел по каталог. По-евтино е от разни там Лики молита и сякакви подобни бъркочи. Ако пак така прави, замери налягането на маслото през тия 1-2 минути в които ти свети лампата. И после ще даваме другите съвети.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

              Само да уточня и да бегам в някой сервиз.Като е студена,не се вдига стрелката на датчика и лампата свети,а когато си загрее нормално, стрелката на маслото е почти в червеното.Чукнеш ли газта, вдигне се и после пак така.Маслото е ново "GM 10W40",май е немско незнам и филтъра е немски.А, щях да забравя,фронтерата е с новото табло,май 2бр. airbag-1997г. Незнам как се води,фронтера А или Б!!!

              ...наблегни на правописа,следващия ти пост няма да го коригирам,докато стане годен за четене.Считай послеписа ми за неофициална/последна забележка/официалната такова е гума или жълт/.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от maxxx; 30-04-09, 06:58. Причина: пг

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                Колеги,случайно някой от вас да има схема на маслена помпа?Maxxx ми беше споменал вероятна причина да е задрал клапан на маслена помпа.Майсторът при когото ходех ми препоръча да намеря схема преди ремонта.Незнам въобще да ли има схеми?

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                  Като начало вземи смени "майстора".Ако клапана е надран и засича в произволна позиция,се сменя маслената помпа.Ремонтирането й е ден до пладне,по-евтина е от основен ремонт.
                  Налягане на маслото замери ли,както ти препоръча Fanatic?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                    Налягане на маслото след 7-ми МАЙ.Вече майсторите почиват.Maxxx да ти кажа ж Ямбол от един проблем,5 майстота чувам 5 версии.На колата само едно не разбирам.Като поратоти на 10-тата сек. вдига маслото на максимум.Би трябвало да не е помпа,незнам.Ако се оправи пак ще пиша да се изясни и на други колеги проблема!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                      Налягане на маслото след 7-ми МАЙ.Вече майсторите почиват.Maxxx да ти кажа ж Ямбол от един проблем,5 майстота чувам 5 версии.На колата само едно не разбирам.Като поратоти на 10-тата сек. вдига маслото на максимум.Би трябвало да не е помпа,незнам.Ако се оправи пак ще пиша да се изясни и на други колеги проблема!
                      Писах,че прилича дефекта на задрал клапан.Ако можех оттук да правя диагностициране на ДВГ,ясновидците в бтв-то щяха да ми дишат пепела.
                      Преди да мериш налягане при студен и топъл мотор няма какво да гадаем.Пиши,след като имаш параметрите в двата режима,сега просто е безсмислено.

                      Коментар


                      • #12
                        Добре,в такъв случай весело искарване на празниците!!!

                        Проблема се оказа точно от клапанчето на маслената помпа.Взема по-малко въздух от там и затова губи първоначално налягането.Срещу 200лв. и проблема се решава!Сега вече идва ред да и монтирам едно газово и смело за рибка!!!
                        Последно редактирано от maxxx; 19-05-09, 17:09.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                          Маххх,маи ясновидците в бтв наистина трябва да ти дишат прахта.Радвам се ,че колегата е решил този сериозен проблем,иначе основен ремонт
                          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за екотек 2.2 16V бензин

                            Конкретизацията при въпрос,касаещ определен проблем,поражда конкретика и при локализацията му.
                            В другите случаи,предимно от новодошли колеги/някой път и старите се изхайлазват/,да се пита за отговори,писани повече от четири години,нееднократно...
                            ...ще имат аналогичен с тази тема краен резултат.Само че в тази,помогнахме на колегата и предотвратихме с общи усилия хиляда и кусур лева за капитален ремонт.
                            Нека вече стои за прочит,след като проблема е отстранен.
                            п.п.-пиши,колега, в риболовния раздел,като сложиш и АГУ.Може да намина и оплакна въдиците там,където отбивах дълга към Родината/Кабиле,ракетната бригада/...
                            Последно редактирано от maxxx; 19-05-09, 14:05.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X