Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За заводските двигатели на Фронтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За заводските двигатели на Фронтера

    За незнаещите като мен ,мога да кажа ,че мотора се справя повече от прилично с купето .То чак не очаквах ,че ще има тая сила.
    Бургас-Габрово се прибрах с около 50 лв бензин ,което при 100км/ч макс е под и около 10 на 100 разход.Мисля ,че е прилично.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • От: До: За заводските двигатели на Фронтера

      Dti е Вярно дизел турбо интеркулер .Бърка се заради съединителната чертичка на последващото 16V. DTI_16v

      Коментар


      • От: До: За заводските двигатели на Фронтера

        Първоначално публикуван от andrea04 Преглед на мнение
        Dti е Вярно дизел турбо интеркулер .Бърка се заради съединителната чертичка на последващото 16V. DTI_16v
        Чета ,че това е най сполучливия за Б модела вярно ли е ?
        И какви са разликите м/у 99 и 04г. Благодаря

        Коментар


        • От: До: За заводските двигатели на Фронтера

          Колеги колко би струвал основен ремонт на бензинов двигател 2.2и на опел фронтера Б къса база , просто събирам информация при евентуална покупка да съм наясно.

          Коментар


          • От: До: За заводските двигатели на Фронтера

            Първоначално публикуван от savagebs Преглед на мнение
            Колеги колко би струвал основен ремонт на бензинов двигател 2.2и на опел фронтера Б къса база , просто събирам информация при евентуална покупка да съм наясно.
            Зависи . Би струвал различно
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: До: За заводските двигатели на Фронтера

              Първоначално публикуван от savagebs Преглед на мнение
              Колеги колко би струвал основен ремонт на бензинов двигател 2.2и на опел фронтера Б къса база , просто събирам информация при евентуална покупка да съм наясно.
              мога да те ориентирам само за глава( шлайфане смяна на 8 клапана и водачи ) и гарнитури с ремък шайби и помпа 700 лв.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: За заводските двигатели на Фронтера

                Здравеите и тук.От скоро съм собственик на Фронтера 2.0и къса база "94год. За която бях чел доста тук преди да се спра на този модел и с изкл на някои ремонти ,за които е виновен предния собственик съм изкл доволен.Не върви колкото ми се искаше ,но разхода е супер.
                Та да не се отплесвам много.Бащата е очерован от джипката и цената й ,и скоро ще се разделяме със семеина опел Тигра и обмисля да вземе Фронтера А дълга база ,да има и взаимозаменяемост гуми джанти и т.н. Та въпроса ми е на кои двигател да се вглеьаме ,тои предпочита дизел ,а аз като го познавам няма да се хвърли на 2.8 (скъп данък и т.н.) остава 2.3....А аз се замислям 2.3 дизел срещу 2.4 бензин на гас ? Тук в тази тема има доста инфо за 2.3 ,а за 2.4 почти не.Ще се радвам за една справка ,кои е по-пъргав ,по ккономичен.....поради доста свит бюджет няма да се класираме за фронтера Б и 2.2 бенз или дизел....
                Благодаря предварително и се извинявсм ако се увличам в подробности или въпроса не е мн за тук
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • От: За заводските двигатели на Фронтера

                  2.3 дизел си е мъртвец по подразбиране.Като сложиш и годинките шанса за читав такъв е много близък до 0.Малкият 2 литра се слага само на къса база. По големият 2.4 си е здраво добиче и практически не е никак лош двигател- имам доста приятели с такива фронтери и са доволни.Най големият от модел А е 2.8 дизел на исузо - добър двигател но трудно се намира такъв.
                  Общо взето май изборът до дълга база и горе долу жив двигател отмодел А се свежда до 2.4 бензин.Взимай смело.
                  BMW X6

                  Коментар


                  • От: За заводските двигатели на Фронтера

                    Благодаря ,ориентирах се накъде да го насочя. Иначе аз карам къса база 2.0и и като разход съм много доволен (12 градско ,10-9 на дълго) ,Но градското при мен няма общо със София. А като вървене до голяма степен съм разочарован ,муден като за пенсионер....
                    Nissan Terrano 2.7tdi

                    Коментар


                    • От: За заводските двигатели на Фронтера

                      Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                      .... Иначе аз карам къса база 2.0и и като разход съм много доволен (12 градско ,10-9 на дълго) .....
                      Абе много добре знаеме какво караш , ма я уточни - този разход на бензин ли ти е , или на газ ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: За заводските двигатели на Фронтера

                        На гас ,от както я купих неработи на бензин и скоро ще се захващам да го оправям и на бензин.
                        Nissan Terrano 2.7tdi

                        Коментар


                        • От: За заводските двигатели на Фронтера

                          Аа и да спомена ,че в момента карам с гуми 235/75/15 ,което според мои приятели със същите джипки има значение на разхода Ще видим като кача 265 как ще реагира
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • От: За заводските двигатели на Фронтера

                            Километража с тези гуми показва повече километри от реално изминатите. и моята с 235/70/16 даваше уж 13 разход....

                            Коментар


                            • От: За заводските двигатели на Фронтера

                              В смисъл? Според мен трябва да е точно при мен. 94" година не е ли си по каталог с 15ка джанта ?
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • От: За заводските двигатели на Фронтера

                                Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                                В смисъл? Според мен трябва да е точно при мен. 94" година не е ли си по каталог с 15ка джанта ?
                                Да. По каталог е с 15-ка джанта . И ако карахме всички по джанти , разлика няма да има никаква . Ама понеже джантите ги обуваме с гуми - и то различен размер , та от тук и разликите .

                                Ако искаш да откриваш топлата вода - закачи си един джи пи ес и излишните ти въпроси ще отпаднат от самосебеси .

                                .... а ако ми имаш доверие , приеми че с гуми 235/75/15 километража мери с 6-8 % повече ( зависи и от износването на грайфера) спрямо показанието на GPS -а . Пробвано !
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X