Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За заводските двигатели на Фронтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: За заводските двигатели на Фронтера

    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
    Доста съм гледал за къса Фронтера Б с X20SE, но така е ни видях такава. Сигурно са доста редки. Предполагам, че се е слагал само в първите Фронтери Б.
    Аз не съм виждал... но се е произвеждала от 1998-а до 2000-ната. Явно доста малко бройки и то само къса база разбира се....
    no signature no problems

    Коментар


    • #77
      От: До: За заводските двигатели на Фронтера

      Колега 2.3td мотора e 101 к.с 74 kw. Поне моят и на хората които познавам със същата кола и мотор като моя, са толкова. За 115-116 к.с. нито съм чувал нито съм виждал
      Последно редактирано от georgi taskov; 14-10-13, 15:04.
      ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

      Коментар


      • #78
        От: До: За заводските двигатели на Фронтера

        Такава ролка на c20ne НЕ съществува!!! Taka че недей ти да пишеш фантасмагории! Обтегателната ролка е капсолована на водната помпа! И не се сменя при смяната на ремък за това недей подвежда хората
        Последно редактирано от georgi taskov; 14-10-13, 15:05.
        ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

        Коментар


        • #79
          От: До: За заводските двигатели на Фронтера

          Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
          Такава ролка на c20ne НЕ съществува!!! Taka че недей ти да пишеш фантасмагории! Обтегателната ролка е капсолована на водната помпа! И не се сменя при смяната на ремък за това недей подвежда хората
          Към кой се обръщаш с този пост ? Щото очевидно информацията ти куца.
          Само да уточня , че на ОФА КБ се монтира C20NE.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-10-13, 17:00.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #80
            От: За заводските двигатели на Фронтера

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1548_omega-a---c20ne.jpg
Прегледи:2
Размер:60.1 КБ
ID:5530941Къде точно се намира обтяжната ролка на този двг. ????? Различна от тази на водната помпа.
            ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

            Коментар


            • #81
              От: До: За заводските двигатели на Фронтера

              До Vlado_Ts колега понеже , както казваш ми "куца" инфото си направих труда слезна до гаража и да погледна отново двигателя които ми стои вече втора година в гаража, аджеба да не би нещо да съм пропуснал, за около 5 години експлоатация + основен ремонт на този двг ц20не. Ас обтяжна ролка освен тази ,която е капсолована на водната помпа, друга не съм вивдал!
              ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

              Коментар


              • #82
                От: За заводските двигатели на Фронтера

                Има обтяжна ролка! Ето ти я даже на снимка - пост 890- http://www.offroad-bulgaria.com/show...12#post2170112

                Коментар


                • #83
                  От: До: За заводските двигатели на Фронтера

                  Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                  ..... До Vlado_Ts колега понеже , както казваш ми "куца" инфото си направих труда слезна до гаража и да погледна отново двигателя които ми стои вече втора година в гаража, аджеба да не би нещо да съм пропуснал, за около 5 години експлоатация + основен ремонт на този двг ц20не. Ас обтяжна ролка освен тази ,която е капсолована на водната помпа, друга не съм вивдал!.....
                  Аз пак ще се повторя : Не знам на Омегата , ама на двигател C20NE на ОФА КБ си има отделна обтяжна ролка . Щях и аз да слизам до гаража да снимам една стара - имам запазена по рафтовете ( два пъти вече сменям - на всеки 65 хил. км.) , та щях да я търся , ама Янчо ти е отговорил преди мен , та не ми се рови.

                  Има и още нещо : Преди време ми прокапа водната помпа . Тръгнах по магазините да търся и наистина ми показаха една такава - с капсолована ролка на водна помпа и ексцентрик за опъване , обаче ... не е моята . На всичко отгоре , на водната помпа колелото за ангренажния ремък е с 25 зъба. Тази беше с 22 , ако не се лъжа.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #84
                    От: За заводските двигатели на Фронтера

                    Колега това което показваш е водната помпа

                    а броя на зъбите на ремъка колко са ?
                    Последно редактирано от georgi taskov; 28-10-13, 19:49.
                    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                    Коментар


                    • #85
                      От: За заводските двигатели на Фронтера

                      Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                      ....Колега това което показваш е водната помпа

                      .....

                      Е водната де ! Ти коя искаш да ти покаже ? Маслената ?

                      Ето ти и обтяжната ролка :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102013232.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5531085

                      ... от друг ъгъл : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102013235.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5531086


                      такава имаш ли ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102013240.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5531087
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #86
                        От: За заводските двигатели на Фронтера

                        Колега - Георги, Владо е прав относно обтяжната ролка, карам ОФА с двигател C20NE и има такава ролка за мое учудване, преди време карах Вектра пак с същия двигател C20NE, при вектрата нямах обтяжна ролка, а на Фронтерата ми имаше обтяжна ролка, та според един майстор най-вероятно касае специфични бройки от този двигател със и без обтяжна ролка..., ето водната помпа и обтяжната ми ролка преди монтажа, също имах съмнения като теб но фактите показаха друго:


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4020.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5531088 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4031.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5531089

                        Коментар


                        • #87
                          От: За заводските двигатели на Фронтера

                          Павел Василев Хмм интересно , колега може ли да ми кажеш броя на зъбите на самия ремък и неговия сериен номер, искам да проверя нещо
                          ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                          Коментар


                          • #88
                            От: За заводските двигатели на Фронтера

                            Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                            Павел Василев Хмм интересно , колега може ли да ми кажеш броя на зъбите на самия ремък и неговия сериен номер, искам да проверя нещо
                            Да колега, качвам ти снимка на GM номера на ангренажния ремък, нещо важно, в оторизирания магазин за опел разбраха че съм с обтяжна ролка по ВИН-а на Фронтерата, a по ВИН-на на Вектрата преди, няма обтяжна ролка при един и същ двигател C20NE.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4015.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5531487
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4018.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5531488

                            Коментар


                            • #89
                              От: За заводските двигатели на Фронтера

                              Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]643160[/ATTACH]Къде точно се намира обтяжната ролка на този двг. ????? Различна от тази на водната помпа.
                              Да пусна мухата, това на снимката не е двигател ОТ фронтера.

                              Коментар


                              • #90
                                От: За заводските двигатели на Фронтера

                                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                                Да пусна мухата, това на снимката не е двигател ОТ фронтера.

                                Търся да намеря подробно инфо относно разликите на предишната ми кола - вектрата и на колегата за което може да има съмнения че е присаден от вектра, омега, калибра....., според мен двигателите без обтяжната ролка са C20NZ много редки двигатели, има и на руски инфо, но не мога да намеря конкретно за разликите между C20NE и C20NZ.. Инак на външен вид е 1 към 1 с C20NE-то...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X