Обява

Свий
Няма добавени обяви.

чек лампичка на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: чек лампичка на таблото

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Изтърва ти иглата на щуцера за мерене на налягането на бензина на рейката на инжекторите!!!
    Мале какво изречение стана!?

    хаха изречението си го бива наистина!!!
    На мен еди кой си ми обясни, че понеже двигатела е инжекция и при по-големи обороти газовата впръсква малко бензин и ... нещо не доразбрах съвсем ама явно не е така!

    Коментар


    • #47
      До: чек лампичка на таблото

      Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
      хаха изречението си го бива наистина!!!
      На мен еди кой си ми обясни, че понеже двигатела е инжекция и при по-големи обороти газовата впръсква малко бензин и ... нещо не доразбрах съвсем ама явно не е така!
      На еди кой си,му кажи еди какво си за техническата му грамотност.
      При работа на газ инжекторите са прекъснати,циркулира само бензина през рейката и се връща обратно в резервоара,охлаждайки самите инжектори да не запичат.Понеже не работят.
      А газовата при високи обороти да "впръсква бензин"...,бива-бива неграмотност,ама...
      Форсирай двигателя и гледай горивопроводите и иглата на рейката.Може и хлабава скоба/размекнат маркуч на входа или изхода на самата рейка да пропускат малко бензин и да ти домирисва.За да го усещаш при теб в салона,в коша няма начин да не го видиш/помиришеш и оправиш.
      Успех!
      Последно редактирано от maxxx; 26-04-09, 12:38. Причина: пг

      Коментар


      • #48
        До: чек лампичка на таблото

        Мдаа, много мерси за съветите!

        Коментар


        • #49
          До: чек лампичка на таблото

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Сам ли я регулира? Мойта препоръка е да отидеш на газаджия. Това не е жигула. Смени си и филтъра в газовя клапан. Виж си на тъмно дали ти "светят" кабелите около свещите.

          П.С. Нешко фронтерата няма жигльори Има инжектори. И се чистят с ултра звук, това с добавките не е добра идея, че става по-зле като дигне мръсотията от резервоара. Ако всяко палене е на бензин и се кара по 5-6 км. на бензин, няма да има проблеми никога.
          Грешката е изцяло моя!Наистина съжелявам за "жигльорите"!Да инжектори са!
          А за карането несъм съвсем съгласен защото моита винаги се пали на бензин защото иначе гасне на газ и не запалва докато не мине на бензин пак. И докато не загрее не я превключвам на газ! Но положението е това!Запушени инжектори на 3 места я водих за диагностика и резултата е един и същ!За почистване ми искат като за основен ремонт(почти де) така че си го карам така!
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #50
            До: чек лампичка на таблото

            Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
            За почистване ми искат като за основен ремонт(почти де) така че си го карам така!
            Във Варна последно ми обадиха цена 20лв на дюза и един ден време!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #51
              До: чек лампичка на таблото

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Във Варна последно ми обадиха цена 20лв на дюза и един ден време!!!
              За да не не останете с грешно впечатление за самото почистване и на мен ми искаха малко(някаде към 30 лв на дюза) но самото им сваляне било трудно и за работа щяло да ми струва много!Признавам че незнам
              как се свалят и дали наистина е било толкова сложно защото до сега не ми се е налагало!Аз си мислех че е като да свалиш свещ но от сервиза ми казаха че не е толкова лесно!Така че......
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • #52
                От: До: чек лампичка на таблото

                Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                При мен светеше лампичката откачих ламбда сондата ( има си букса) и продължи да свети ,ако искаш пробваи при теб ако стане ще спестиш някои лев за симулатор , аз също си направих и ресет на компа защото като карах на газ и след това имах проблеми с паленето . Сега имам ресет на компа , симулатор с ламбда контрол и симулатор на дюзите и нямам абсолютно никакви проблеми лампичката свети само на контакт както си е нормално, Фронтерката спи и на газ и на бензин .
                колега можеш ли да кажеш как направи ресет на компа-предполагам прекъсваш + за компа, но незнам кой кабел да прекъсна-т.е. се опасявам да не объркам нещо
                ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                Grand Cherokee 2.7
                GSM 0888148630

                Коментар


                • #53
                  От: чек лампичка на таблото

                  Аз имам диагностика на Делфи и снея си чета колите.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X