Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Странен шум!

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Проблема ти е в двигателя , не в трансмисията. Поне от картината , която описваш. Що все ми се струва , че е някъде около вретеното на делкото . Впрочем , пак гадаем така но .... вдигни предния капак и се заслушай дали ще се чуе в това състояние . Да не излезе лагер на хидравличната помпа пък.
    Владо, много си близко до мястото на шума,но от скромните ми познания от устройството на двигателя C20NE вече на 90% съм сигурен, че е от обтягащата ролка на ангр.ремък,тъй като него не съм го сменял.Шума идва точно от там.Утре докторите се произнесат с точност и каквото и да е ще пиша задължително.
    088пет16пет3пет7

    Коментар


    • #17
      До: Странен шум!

      При кой доктори ще ходиш?Защото аз като я взех моята,и сега я гледат като гръмнати,джипа го оставям само на 3-ма човека да го пипат,едият е Злой,другите двама са майстори от Долна Миторполия,при които съм сигурен че нещата ще са наред


      Поздрави

      Коментар


      • #18
        До: Странен шум!

        Имах такъв проблем с едно ауди.Шумът идваше от скоростите,но също го имаше и при натиснат съединител,което говори че не е от тях.Все пак ги свалих и ................
        една пластина на притискателния диск(вероятно някаква балансираща пластина занитена в двата края с по един нит)се беше разнитила от едната страна и почти беше прерязала камбаната на скоростите.
        Всеки ритник отзад,води до крачка напред! ;)

        Коментар


        • #19
          До: Странен шум!

          Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
          При кой доктори ще ходиш?Защото аз като я взех моята,и сега я гледат като гръмнати,джипа го оставям само на 3-ма човека да го пипат,едият е Злой,другите двама са майстори от Долна Миторполия,при които съм сигурен че нещата ще са наред


          Поздрави
          Сега идвам от един от докторите,който ми е роднина от с.Брестовец и ми подържа Опелите вече 12 години,та моята диагноза излезе вярна-обтягащата ролка на ангренажния ремък.Мисля, че е редно да взема да си налея една голяма ракия и да претръпна с едно стотаче,но важното е че проблема е локализиран за момента.Наздраве!
          088пет16пет3пет7

          Коментар


          • #20
            До: Странен шум!

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Ето затова трябва да се посещават сбирките на градския отбор.....Щяхме да направим диагностика на място
            Кога и къде са сбирките на градския отбор и как се членува в него,за което предварително благодаря!
            088пет16пет3пет7

            Коментар


            • #21
              До: Странен шум!

              Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
              Кога и къде са сбирките на градския отбор и как се членува в него,за което предварително благодаря!
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49068
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #22
                До: Странен шум!

                Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
                Владо, много си близко до мястото на шума,но от скромните ми познания от устройството на двигателя C20NE вече на 90% съм сигурен, че е от обтягащата ролка на ангр.ремък,тъй като него не съм го сменял.Шума идва точно от там.Утре докторите се произнесат с точност и каквото и да е ще пиша задължително.
                Ееее , абре юнак ! Та нали това е първото което трябва да направиш като купуваш "секънд хенд" ! Що ни хвърляш в тъча. Смяна на ангренажен ремък , ролка + масла и филтри ! Това е азбучна истина .
                Айде със здраве , че си се отървал с малкия дявол ...
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  До: Странен шум!

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Ееее , абре юнак ! Та нали това е първото което трябва да направиш като купуваш "секънд хенд" ! Що ни хвърляш в тъча. Смяна на ангренажен ремък , ролка + масла и филтри ! Това е азбучна истина .
                  Айде със здраве , че си се отървал с малкия дявол ...
                  Братя извинявам се,но понеже жипката ми е швейцарка и не отбирам ама никак от немския в сервизната книжка вярно всичко е записано,но но не съм разчел правилно,че за ангренажния ремък не се споменава никъде,ама така си карам вече близо година.Бях го планувал като се уговорих и с майстора/който днес потвърди диагнозатаз/за смяна,но започна ловния сезон и....И Вие го знаете как е:Ха днес,ха утре и времето си минава.Първо и най-напред смених маслата навсякъде,филтрите и други дреболийки като лагерите на генератора,гарнитурата на капака на мотора,ремонтен комплект на предните спирачни апарати,ново задно гърне,гумените втулки на ушите на ресьорите и всичкото това сам,защото имам възможност пък и ми доставя удоволствие.Поздрави!
                  Последно редактирано от w.krumoff; 18-01-09, 21:03.
                  088пет16пет3пет7

                  Коментар


                  • #24
                    До: Странен шум!

                    Колега, това за ангренажа и маслото е първото което се прави на колата при покупка!Явно обичаш рисковете!Браво този път си от печелившите!Но мои съвет е не си играи с нещо което може да ти коства много нерви и наи вече ПАРИ!
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #25
                      До: Странен шум!

                      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                      Колега, това за ангренажа и маслото е първото което се прави на колата при покупка!Явно обичаш рисковете!Браво този път си от печелившите!Но мои съвет е не си играи с нещо което може да ти коства много нерви и наи вече ПАРИ!
                      Така е neshko ама нали все бързаме и по някой път става така,че за най-важните неща няма време и ето ти проблема.
                      088пет16пет3пет7

                      Коментар


                      • #26
                        До: Странен шум!

                        Ммммм дааааааа!И ти си прав но повярваи ми че времето преди проблема е много по малко пред това след проблема!От личен опит го знам!От тогава при покупка ангренажа,маслото,филтрите и всички ремъци ги сменям задължително!Да идва малко повече пари а и неси се нарадвал още на колата и аиде в сервиз, но знам че после тръгвам спокоино!Плус това сменям и свещи,дист. капачка и палец също задължително защтото съм пребирал и приятели които с новите коли са закъсвали на път за 10 лв.(при нас е по скъпо но.......!)
                        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                        LZ1NES

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X