Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

    здравеите днес по време на моята разходка с фронтерката и след попадането ми с нея в един голям дол ли дупка ли и аз не знам се позаглавих излязох с голям зор но излязох де та мисалта ми е появи се някакав малак те4 на масло (преполагам хидравлично) отпред кадето излиза кормилото а преди това докато се мачех да изляза на два пати усетих волана да затяга вапроса ми е дали товая затягане на волана е проблем и от каде идва

  • #2
    До: след малко по груба разходка

    Опиши по ясно как затяга, постоянно като го въртиш или когато гумите са ти били опрели странично във нещо! Сега като си караш нормално затяга ли пак?
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      До: след малко по груба разходка

      като го карам нормално по асфалта не затяга това беше един два пати докато бях в канала при опитите да изляза при вартене на волана на място

      Коментар


      • #4
        До: след малко по груба разходка

        Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
        като го карам нормално по асфалта не затяга това беше един два пати докато бях в канала при опитите да изляза при вартене на волана на място
        Най-вероятно си спукал хидравличен маркуч. Затягането ти е било защото някоя от гумте ти е опирала в нещо твърдо. За да провериш какво си спукал и какво тече навии волана докрай на някоя от страните докато започне да се мъчи гидравликата ( то се чува, променя се звука) и някой да гледа отпред. При такова полужение налягането е изключително високо и започва да тече от където е спукано. Ако пък си прецакал хидравликата ще започне да стърже много осезаемо.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

          Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
          здравеите днес по време на моята разходка с фронтерката и след попадането ми с нея в един голям дол ли дупка ли и аз не знам се позаглавих излязох с голям зор но излязох де та мисалта ми е появи се някакав малак те4 на масло (преполагам хидравлично) отпред кадето излиза кормилото а преди това докато се мачех да изляза на два пати усетих волана да затяга вапроса ми е дали товая затягане на волана е проблем и от каде идва

          Колега извинявай, но въпроса ти е леко казано неточен. Ако искаш отговор моля да уточниш:
          Каква е Фронтерата?
          Коя година?
          Къде е теча, че може и от разтапянето на леда да е?
          Колко задържа (кутията) и дали е на определено място?
          Губи ли течност?
          Колко?
          Погледна ли я от долу или идеята е да врачуваме....

          Като съвет бих ти казал да измиеш снега, солта и внимателно проследявайки теча да го споменеш от къде е . Ако не знаеш-снимай го.
          След, което със сигорност ще получиш компетентен отговор.
          Така зададен въпроса ти е една предпоставка за затваряне на темата.
          Последно редактирано от GOLDY-Владиан Христов; 02-01-09, 20:22. Причина: Техническа грешка.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Колега извинявай, но въпроса ти е леко казано неточен. Ако искаш отговор моля да уточниш:
            Дали е с рейка или кормилна кутия?
            Влади, няма Фронтера с рейка.
            Иначе си прав. Малко информация е дал колегата.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Влади, няма Фронтера с рейка.
              Иначе си прав. Малко информация е дал колегата.
              Объркал съм. Фронтера А, Фронтера В, все с кутия.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                ок колеги прави сте малко инфо сам дал но това стана днес 6те прегледам по обстоино и 6те ви кажа утре по подробно и все пак благодаря за мненията ви

                Коментар


                • #9
                  До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                  Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
                  ок колеги прави сте малко инфо сам дал но това стана днес 6те прегледам по обстоино и 6те ви кажа утре по подробно и все пак благодаря за мненията ви
                  Също гледай занапред да не използваш 6 и 4 в думите.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Влади, няма Фронтера с рейка.
                    Иначе си прав. Малко информация е дал колегата.
                    Не съм сигурен. Моята е фронтера Б и има. Даже в Булвариа ми казаха, че леко е протекла, но да си карам така с доливане на хидравлична течност от време на време

                    Коментар


                    • #11
                      До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      Не съм сигурен. Моята е фронтера Б и има. Даже в Булвариа ми казаха, че леко е протекла, но да си карам така с доливане на хидравлична течност от време на време

                      Бъркаш хидравличната (секторна) кутия с хидравлична рейка.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                        Може и да бъркам , но съм виждал Фронтера Б ударена челно и разглобена отпред всичко и там се виждаше рейка. Вярно ,че оста към рейката се пречупва почти на 180 градуса за да влезе към рейката. Всъщност това ли е секторна кутия при Фронтера Б? И хидравликата не е ли в рейката? Не твърдя на 100%, че Фронтера Б е с рейка. Просто това, което аз съм виждал прилича савсем на кормилна рейка.

                        Коментар


                        • #13
                          До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                          Човече, не се обиждай, но сериозно ти препоръчвам да смениш очния лекар ... Това, което си видял или не е било рейка, или не си гледал Фронтера. Конструктивно е невъзможно да закрепиш рейка на това шаси без преработка на цялата кормилна система.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: след малко по груба разходка

                            Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
                            като го карам нормално по асфалта не затяга това беше един два пати докато бях в канала при опитите да изляза при вартене на волана на място
                            Може да ти е затегнал просто от приплъзване на ремъка като си бил в гьола. Случвало ми се е, и даже не пищеше докато приплъзва. Щом не го прави вече....
                            Ама за всеки случай провери си маркучите както те посъветваха колегите.
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #15
                              До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

                              фронтера Б е със кормилна реика . честита нова година
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X