Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ABS проблем

    Свети ми индикатор за ABS ;забелязах се че свети когато си поиска ; въднеж свети ; въднеж не. След подаване на контакт индикатор за ABS изгасне. но някои път след като мина около 200 метър свети и така до като изгаси колата извади ключе и пали отново същото можа да свети можа не.помогнете с съвети.

  • #2
    До: ABS проблем

    Първоначално публикуван от hipon Преглед на мнение
    Свети ми индикатор за ABS ;забелязах се че свети когато си поиска ; въднеж свети ; въднеж не. След подаване на контакт индикатор за ABS изгасне. но някои път след като мина около 200 метър свети и така до като изгаси колата извади ключе и пали отново същото можа да свети можа не.помогнете с съвети.
    Провери си с мултицет кабела за датчика който е на колелото. Също така си замери съпротивлението на всички датчици.То трябва да е между 900-1300 ома.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: ABS проблем

      Причина може да е зацапване на датчиците с кал, но това обикновенно изчезва при преминаване през 1-вата срещната локва
      Светът на Владо

      Коментар


      • #4
        До: ABS проблем

        На Мерцедеса ми информацията от АБС-а минава през бордовия компютър и има вероятност за натрупване на грешки , въпреки че спирачките си работят. Трябва да се чистят от компютъра. Не знам на Фронтерата има ли подобна опция ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          До: ABS проблем

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          На Мерцедеса ми информацията от АБС-а минава през бордовия компютър и има вероятност за натрупване на грешки , въпреки че спирачките си работят. Трябва да се чистят от компютъра. Не знам на Фронтерата има ли подобна опция ?
          Ако е дочистенене на грешки, понякога се получава с махане на клемата на акумулатора за около 5-10 минути. Имах грешка преди и така я изчистих
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: ABS проблем

            Аз на БМВ-то имах същия проблем - проверявах датчици, релета и какво ли не още - всичко беше наред. Причината се оказа възможно най-безумната - слаб акумулатор. Техника, който я откри, установи, че при палене напрежението пада до 7,5-8 волта и тогава в ЕКУ-то се зареждали някакви стойности, ама не е ясно какви. Смених акумулатора и всичко е ОК. Интересното е, че си въртеше без проблем баварката - никакви външни симптоми на слаб акумулатор.
            Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

            Коментар


            • #7
              До: ABS проблем

              Миналата седмица имах подобен проблем.Индикаторът АBS светеше когото си поиска.Проверих първо нивото на спирачната течност.Поплавъкът беше закрит но нивото ми се стори малко.Долях спирачна течност и за сега престана да свети.
              0885022939 Недрет

              Коментар


              • #8
                До: ABS проблем

                Има и друг проблем!При Дунев спорт го правят наи редовно на мерцесесите!Таи като има идикация за изгоряла лампа по купето сменият тази лампа с лампата за "ABS" и така като ти грамне някоя лампа например габарит ти светва лампата "АBS" и ти отиваш на диагностика за 50 лв.До сега съм се сблъсквал с 3 такива коли които са били на диагностика там!Така че ако "АBS" държи може да има и такива варянти!
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • #9
                  До: ABS проблем

                  Не съм ползвал до сега Дунев спорт, но май няма и да стъпя като гледам какво казваш. Но да не разбулваме темата с за и против.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ABS проблем

                    Може да имаш проблем с някой от кабелите на датчиците , не е задължително да е датчик , имах такъв проблем като от теб описания , оказа се че е прекъснат преден десен кабел , ако е датчик имай напредвид че 99% развиването ще бъде ужасно трудно , така че имай и това напредвид ще ти трябват и добър набор инструменти ( може да се наложат и по специфични манипулации ) , и да отидеш на диагностика ,ако изобщо има възможност да се чете , ще покаже проблем с датчика или нещо такова , но кой точно няма да каже и тогава пак ще пада мерене на ръка , това ти го казвам за да знаеш че работата е трудоемка и ако ще го правиш в сервиз ...... ще ти струва пари , но по важното е да избереш подходящ такъв в който наистина ще ти обърнат внимание и ще ти свършат работа , самия ремонт не е сложен по трудното е да се установи проблема откъде идва .
                    Според мен , посети надежден сервиз , една кола може да не може да върви но е задължително да може да спира

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X