Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с маслото или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с маслото или...?

    Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
    датчика който като свалиш корите се пада отляво и е лесен за смяна бил за нивото на маслото.
    Питам за обща култура по-скоро "Фанатик", "Куздов" или "Макс" ( е другите да не се обиждат може и те да отговорят) френските мотори (монтира се и на италиански марки) имат такава "електронна щека"-даваш на контакт и на таблото ти стрелкови уред показва нивото на маслото в двигателя за около 5 сек. след това гасне и остава в "стенд бай" до следващо изключване и включване на мотора ама за "немците" не съм се заглеждал има ли го?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с маслото или...?

      Поне аз не съм попадал на немски, американски или японски автомобил с такава екстра. Много е полезна и удобна и съм се чудил защо и други не я монтират. Нито е сложно, нито е скъпо за изпълнение.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с маслото или...?

        И аз другаде не съм виждал.
        Франсетата имат и друга много готина екстра. Електрическа водна помпа и втори термо датчик. Като загасиш колата продължава да върти перката и помпата за да не ти качва налягане и температура. А Швабензибите става 110 градуса като върнеш ключа.
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с маслото или...?

          Е тогава за какъв датчик за ниво на масло говори "немирко"
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с маслото или...?

            Ми нямам идея.... На Мерцедеса имам и такъв датчик с отделна жълта лампа на таблото, ма на Фронтерата си е само един с два извода-за стрелката и за червената лампа, и се намира точно на мястотото, което описва "немирко". Достъпът до него е съвсем лесен ако колата е на канал или подемник и не е нужно да се правиш на гинеколког. Друг е въпросът ако те мързи да свалиш подкартерната защита, но пак има достатъчно място да се достигне отдолу.
            Последно редактирано от kuzdov; 30-09-08, 20:58.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: Проблем с маслото или...?

              Здравейте,
              Моля да ме извините, че поради моето невежество ви вкарах в разни размисли.
              Когато отидох да сменя датчика при майстора използвах обяснението което ми даде Stifler по-рано във форума - "Такааа...значи датчика се намира на следното място - сваляш корите долу по мотора - 2 или 3 бяха, като си с лице към колата датчика ще ти се пада от лявата страна демек от страната на турбото....няма как да го сбъркаш, към него ходи една тънка жичка, а и съм сигурен, че около него ще е омаслило!Успех колега!"
              Когато отидох да си я взема, майстора ми каза, че не е там а се намира доста по-високо под алтернатора. Този датчик, за който съм му говорел бил за нивото на маслото.
              При първа възможност ще проверя какъв ми е случая и ще дам допълнителна информация.
              Като се замисля, датчика за налягането наистина се намира отляво на мотора, но е доста на високо и не съм сигурен дали е лесен достъпа отдолу.
              Искам и да отбележа, че 5 дена вече лампата не е примигвала нито веднъж!

              Поздрави на всички!
              Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

              Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

              Коментар


              • #37
                До: Проблем с маслото или...?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                . . .Фронтерата си е само един с два извода-за стрелката и за червената лампа, и се намира точно на мястотото, което описва "немирко". Достъпът до него е съвсем лесен ако колата е на канал или подемник и не е нужно да се правиш на гинеколког. Друг е въпросът ако те мързи да свалиш подкартерната защита, но пак има достатъчно място да се достигне отдолу.
                Да кажа и аз какъв яд брах с този датчик -> в един момент стрелката за налягането на маслото ми показваше максимум, а лампата почна да премигва при пътуване. Оказа се, че кабела за стрелката се е скъсал, а този за лампата контактува чат-пат. Та ако някой има същите симптоми, да провери първо кабелите. При мен единия е с кабелна обувка, а другия с болтче на резба.
                Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с маслото или...?

                  Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Моля да ме извините, че поради моето невежество ви вкарах в разни размисли.
                  Когато отидох да сменя датчика при майстора използвах обяснението което ми даде Stifler по-рано във форума - "Такааа...значи датчика се намира на следното място - сваляш корите долу по мотора - 2 или 3 бяха, като си с лице към колата датчика ще ти се пада от лявата страна демек от страната на турбото....няма как да го сбъркаш, към него ходи една тънка жичка, а и съм сигурен, че около него ще е омаслило!Успех колега!"
                  Когато отидох да си я взема, майстора ми каза, че не е там а се намира доста по-високо под алтернатора. Този датчик, за който съм му говорел бил за нивото на маслото.
                  При първа възможност ще проверя какъв ми е случая и ще дам допълнителна информация.
                  Като се замисля, датчика за налягането наистина се намира отляво на мотора, но е доста на високо и не съм сигурен дали е лесен достъпа отдолу.
                  Искам и да отбележа, че 5 дена вече лампата не е примигвала нито веднъж!

                  Поздрави на всички!
                  Сам го сменях колега и отдолу си го извадих за отрицателно време, повече време ми отне да махна и сложа корите, а тия гинекологични неща дет ги е правил твоя човек...незнам...Важното е, че вече нямаш проблеми!
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем с маслото или...?

                    Здравейте аз също карам ОФА 2.0 97г. и имам проблем с налягането на маслото, като още не съм много сигурен какъв е проблема защото при замерване на налягане с различни манометри се показват разлики от 0.2 до 0.4 бара. От опита който имам мога да споделя че въпросния датчик го сваляме двама човека без да сваляме корите. Колегата от канала насочва ключа а аз от вън повдигам гумената престилка( не знам как се казва) и развивам. Това упражнение го правих два пъти и не съм свалял гумата. Ако се свали гумата предполагам че ще е по-лесно.
                    Поздрави
                    ОФА 2.0 Спорт "96
                    Боян 0898642831

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с маслото или...?

                      Здравейте,

                      Само за информация - 20 дена откакто съм сменил датчика, лампата за налягането на маслото не ми е примигвала нито веднъж. Изглежда, че точно в него е бил проблема.

                      Сега към новите (като мен) колеги във форума - отделете време и четете преди да правите каквото и да е.
                      При мене водещото беше ентусиазма и желанието бързо да реша проблема или да науча нещо - първи джип, първи трепети и притеснения.
                      Фанатика не напразно ми каза за една друга тема да взема и да прочета из форума преди да питам или да правя каквото и да е! Ако бях чел нямаше първо да сменя маслото и после да си сменям датчика. Резултата - 80 излишно изхарчени лева...

                      Поздрави на всички!
                      Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                      Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с маслото или...?

                        Здравейте фенове, аз съм новака тук и ако не съм много адекватен моля да ме извините. По темата за датчик на маслото и аз имам същия проблем(фронтера 2.3 tdi) в момента я карам без него докато си купя нов. Но в Opel ми искат 230 до 250лв. за нов на GM в Ауто плюс цената е от 80 до 90лв. на други фирми. Моля дайте координати ако имате за по- евтин.
                        Извинете, че това не е отговор

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с маслото или...?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Поне аз не съм попадал на немски, американски или японски автомобил с такава екстра. Много е полезна и удобна и съм се чудил защо и други не я монтират. Нито е сложно, нито е скъпо за изпълнение.
                          Попаднах на този сайт http://www.detali.ru/cat/oem_op.asp В него е показан и Датчика за нивото,а и датчик за температурата на маслото ОФ В 2.2 дизел.Под номер 22 е маркиран този за нивото,а под номер 9 този за температурата.Утре слизам под колата да видя дали ги има.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с маслото или...?

                            Nemirko, оттогава имал ли си проблеми с лампата? Питам, защото и при мен започна да примигва на празни обороти. Маслото и филтъра са сменени преди 4-5000км. Маслото е 10W40. И съм в шах. Дано не стане мат, като чета, освен датчика, от какво друго може да е.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с маслото или...?

                              Да ми беше звъннал по телефона бре, напоследък не влизам много често. Не съм имал проблеми с лампата, освен когато скъсах демпферната ролка, ама тогава светеше всичко. Късмет че я скъсах на 1 км от бай Лозан, че можеше да съм някъде из язовирите

                              Поздрави!
                              Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                              Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с маслото или...?

                                Ами аз реших да пробвам директно да сменя датчика за налягането, защото струва никакви пари (за разлика от датчика за нивото), а смяната му е 5мин.
                                Оказа се, че това е причината и при мен. Откакто е сменен никакви присветвания на лампата за маслото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X