Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с маслото или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с маслото или...?

    Такааа...значи датчика се намира на следното място - сваляш корите долу по мотора - 2 или 3 бяха, като си с лице към колата датчика ще ти се пада от лявата страна демек от страната на турбото....няма как да го сбъркаш, към него ходи една тънка жичка, а и съм сигурен, че около него ще е омаслило!Успех колега!
    А и за датчика от 10лв за коуто каза колегата в по горните постове - просто такъв си излиза по каталог - това е една от малкото стандартни части по тая кола...
    А т'ва дет си сменял маслото е било напълно излишно колега, но така и така го мениш, лично мое мнение е, че задължително и филтъра!
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с маслото или...?

      Аз също съм имал подобен проблем с присветваща лампа на празен ход след смяна на масло,но при мен се оказа от новия филтър който бях сложил,уреда на таблото за измерване на налягането не можеше да мине и средата при високи обороти,два дни го мислех и реших да сменя филтъра с друг също нов и проблема изчезна със смяната му.

      Поздрави

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с маслото или...?

        Благодаря за съветите! Откакто смених маслото с 10W40, като изключим един-единствен път половин час след смяната, когато лампата едва примигна 4-5 пъти на празен ход, вече 10 дена не е примигвала нито въднъж. Минал съм към 400км. Да ходя ли и къде има свестен майстор за да ми измерят налягането или да си карам, пък ако почне да свети - тогава да ида?
        Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

        Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с маслото или...?

          При някои автомобили след смяна на масло и филтър се получава така дори, като се пълни филтъра предварително с масло. Налага се леко да се отвие филтъра и лампата гасне. Покарай така и ако пак започне да свети провери биелните лагери най-често при претоварване те заминават.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с маслото или...?

            Карай и не се шашкай! Аз заради тая лампа смених всичките лагери барабар с маслото и филтрите и то при условие че старите си бяха ок и ефект никакъв Тя пак си свети както при теб- като загрее след доста мислене от моя страна и питане тук, дружно стигнахме до извода че е от онзи глупав клапан които пуска маслото към масления топообменник в него е грешката не във филтара или датчика за маслото
            Ефекта при мен е че сега си знам какво има в мотора и съм с една торба пари назад еи тъй за нищо
            Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с маслото или...?

              Понеже стана вече въпрос за тоя маслен термостат и имах впечатления само от градско каране на къси разстояния, да споделя впечатления от каране на дълго. Ефектът от тая операция е, че чувствително падна температурата на двигателя и почти не достига до работна температура. Налягането на маслото спадна още повече при топъл двигател и примерно след продължително настъпване в някой баир като започна да спускам по инерция, вече не присветва за кратко, ами си свети постоянно и трябва да поддържам 1300-1500 оборота докато спадне температурата. Поръчал съм нов и другата седмица ще сменя блокирания с работещ, защото съм почти сигурен, че швабите са го сложили точно поради тая причина-когато е отворен и пуска масло към радиатора, дебита на помпата е недостатъчен да държи налягането в норма. Ако се блокира в постоянно затворено състояние, налягането в маслената магистрала ще е постоянно високо, но температурата на мотора ще се покачи и при определени ситуации ще има по-голям риск от прегряване или стопяване на буталата.
              Последно редактирано от kuzdov; 23-09-08, 20:48.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с маслото или...?

                Съмнява ме немската инженерна мисъл да не е съобразила помпата да има достатъчен дебит! По скоро от не добро охлаждане на маслото- респективно не преминаване през маслоохладителя се получава рязко падане на вискозитета и светене на индикацията за ниско налягане.
                Но според мен определено трябва да се тръгне от датчика , защото той е най вероятно да дефектира. Лошото е че цената му е 100тина лв.
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с маслото или...?

                  Според мен немската инженерна мисъл точно тук се е "позамъглила" защото, както вече писах, термостата ми е блокиран в постоянно отворено положение и маслото постоянно върти през радиатора, а температурата на антифриза едва успява да мине първата чертичка на скалата. Забелязах също, че максималната стойност на налягането при напълно студен двигател е по-ниска от преди да го направя тоя номер с термостата. Не знам точно какъв е пътя, по който минава маслото при тоя режим, но съм 99% сигурен, че причината за ниско налягане е тази.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с маслото или...?

                    По- малкото налягане при циркулацията на студено масло през напълно отворен радиатор го отдавам на това, че във този случай се получава пад на налягането в следствие на увеличеното съпротивление от по дългият път и по голямата контактна площ със която маслото контактува. Във комбинация със висок вискозитет на студеното масло картинката е ясна- на изхода на магистралата налягането е по ниско.

                    При моят двигател пътят на маслото е следният- при студено и гъсто масло, повишеното налягане отваря един клапан и отива директно във филтъра.При загряване до определена температура със падането на вискозитета пада и налягането, онзи клапан затваря и маслото започва да преминава през охладителя и чак тогава във филтъра.
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с маслото или...?

                      Отивам да сменям датчика за маслото. Купих го от София Ауто за 16 лева. Номера му е 1252572. Ще пиша какъв е резултата.
                      Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                      Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с маслото или...?

                        Я пусни една снимчица на въпросният датчик!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с маслото или...?

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Я пусни една снимчица на въпросният датчик!
                          http://jpgroup.anet.dk/pdf/jpgroup/opelkatalogdk.pdf

                          На страница 194. Тука има бая инфо за опел
                          Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                          Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с маслото или...?

                            Датчика за налягането на маслото е сменен. Оказа се, че не е съвсем проста работа - така ми казаха от сервиза. Намира се под алтернатора и достъпа до него не е лесен. А датчика който като свалиш корите се пада отляво и е лесен за смяна бил за нивото на маслото. Както и да е, сега ще стискам палци да не светне пак лампата, че влизам в другата графа за разходите
                            Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                            Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с маслото или...?

                              Е тука ме шашна много яко....
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с маслото или...?

                                Видях къде е стои датчика. Намира се под задната дясна част на алтернатора ако гледаш отгоре, някъде на реда на първата свещ (броя ги от радиаторите към купето). За да го стигнеш трябва както си отгоре на да бръкнеш дълбоко навътре леко нагоре и надясно (демек с лявата ръка) под алтернатора. Понеже е нов и още не е омазан го различих този път. Видях го отгоре, но трябва да легнеш малко - иначе нямаш видимост.
                                За сега - 2 дена след смяната лампата не е примигвала ама преди да го сменя близо 10 дена не беше мигвала та не смея да се радвам.
                                Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                                Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X