Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

    Проблема получи неочаквана развръзка. Разглобих генератора , всички замервания показаха нормална работа. Дори лагерите изглеждаха здрави . Реших да не ги сменям , само почистих ротора - каналите на колектора бяха "заплескани"... и в този момент загледах по-подробно полуизтритите цифри по корпуса. Оказа се че алтернатора е 55 Ампера ! А преди време му сменях релето за зареждане , ама кой да гледа ?! Очевидно е сменян при предния собственик и с течение на времето поради замърсяване на ротора и износване на четките не дава добър ток. Качих го отново и теста даде по-добри резултати - 14 Волта само на двигател и 13.1 Волта при пълен товар. Пак не е на шест работата , но той горкия толкова си може явно.
    За сега ще издържи отпуската , та от мастиката да спестя поне за ръчни хъбове
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      Фронтера А КБ 1997г. 2,0L - какви варианти има за алтернатори като мощност? На моя пише нещо 120, ама едва ли цифрата е в ампери. Иначе етикета е четлив, но не се вижда нищо което да завършва на "А".

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
        Фронтера А КБ 1997г. 2,0L - какви варианти има за алтернатори като мощност? На моя пише нещо 120, ама едва ли цифрата е в ампери. Иначе етикета е четлив, но не се вижда нищо което да завършва на "А".
        Фабрично го дават да излиза със 100А ( взели са си поука) . Така че ако твоя е 120А , си е супер .

        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          Благодаря! Някоя снимка имаш ли, да го сравня с моя. Че не съм сигурен, на други като пише мощност го пише така - 120А. Или 90А. На моя пише само 120.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
            Благодаря! Някоя снимка имаш ли, да го сравня с моя. Че не съм сигурен, на други като пише мощност го пише така - 120А. Или 90А. На моя пише само 120.
            Аз говоря за твоя , моя го остави . Аз съм с мотор С20NE , а генератора ми е 100А от Ауди 100 дизел , с лека преработка от моя страна . Това от 7-8 години насам .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              Я кажи що да му е пуяк генератора на дизелака , като работи и му требе и никакъв ток,Тва на дъртите
              За новите знам - се толкоз
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                то и на зебинките слагат понякога 120А генератор, не е опел, ама пък с два акумулатора зводски, пък има и вариант с два генератора, тоже заводски, въпрос на комбинация от опции и оборудване.

            • #22
              Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
              Благодаря! Някоя снимка имаш ли, да го сравня с моя. Че не съм сигурен, на други като пише мощност го пише така - 120А. Или 90А. На моя пише само 120.
              Ето ти и моя, същия е

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0168.jpg
Прегледи:100
Размер:308.5 КБ
ID:6539136
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #23
                Пише си 14V - 120A
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #24
                  Мдааа, на моя това след 14V го няма.
                  Много ме зарадвахте 120А си е перфектно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X