Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

    Колеги , става въпрос за токовия генератор на ОФА КБ`94 , бензин 2l.
    От известно време шума му се повиши , реших че са четки и смених релето за зареждане с ново , но шума си остана. Ред е на лагерите.
    Замерих напрежението за зареждане само на работещ двигател - 14V.
    Като го натоварих обаче с 6 фара и климатика зареждането падна на 12,9 V дори при 4000 оборота. Генератора е Бош 70А и ми се струва , че е слабичък за тези условия на експлоатация.
    Та питането ми е от какъв друг автомобил може да стане ( поне 90А) , за да си спестя разходките по моргите . Ушите са разположени на 180 градуса. Ако са с по-малък диаметър ( на оригиналния отворите са ф10 ) няма проблем за разпробиване.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

  • #2
    До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

    Ако и при 1200-1500 об. държи 12.9 с тези консуматори си го остави!
    По темето (плешиво или не) може да започнеш да се чешиш при 12.5V при стандартен тест: дълги, вентилатор, отопление на задното стъкло, чистачки. Виж ако падне под 12.3, тогава няма какво да се мисли. Знам, че теоретици ще ме нападнат за някоя десета, ама карай. Това да ти е единственият проблем
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

      Това, обаче не решава проблема с шума. Смени лагерите преди да са блокирали и унищожили леглата си или ротора.
      Коефициентът на едновременност на консуматорите е със сигурност под 1, така че този пад ти е напълно задоволителен.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

        Благодаря за съдействието , но при стандартния тест ( включих и отоплението на задното стъкло , че бях забравил за него ) напрежението на зареждане падна на 12V. Та чешейки се по голото теме констатирам , че проблема си остава. Динамото е за смяна явно , затова с едното ми се ще да сложа нещо по-мощно. Все пак ако някой е слагал от друг автомобил ( и то поне 90А) моля да сподели ... За бирата се подразбира
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Благодаря за съдействието , но при стандартния тест ( включих и отоплението на задното стъкло , че бях забравил за него ) напрежението на зареждане падна на 12V. Та чешейки се по голото теме констатирам , че проблема си остава. Динамото е за смяна явно , затова с едното ми се ще да сложа нещо по-мощно. Все пак ако някой е слагал от друг автомобил ( и то поне 90А) моля да сподели ... За бирата се подразбира
          Аз съм с алтернатор (100А) от Ланча Дедра на Трупър
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

            Има нещо гнило тук. Аз бях с 6 фара и 3 електрически вентилатора за охлаждане + включен вентилатор в купето. Никакви грижи със стандартния алтернатор. Волтметъра в купето не е падал под половината.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Има нещо гнило тук. Аз бях с 6 фара и 3 електрически вентилатора за охлаждане + включен вентилатор в купето. Никакви грижи със стандартния алтернатор. Волтметъра в купето не е падал под половината.
              Божко, аз искам да кажа, че е много малко вероятно да включиш едновременно всички консуматори в колата едновременно
              Коефициентът на едновременност в реални условия е не повече от 0,7...
              Нещата са прости - сумира се мощността на консуматорите и лесно се смята необходимия ток. Може просто накачулените неща заедно да дърпат повече ток от номиналния за алтернатора
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Божко, аз искам да кажа, че е много малко вероятно да включиш едновременно всички консуматори в колата едновременно
                Коефициентът на едновременност в реални условия е не повече от 0,7...
                Нещата са прости - сумира се мощността на консуматорите и лесно се смята необходимия ток. Може просто накачулените неща заедно да дърпат повече ток от номиналния за алтернатора
                Така е , но е логично алтернатора заводски да е пресметнат така , че да захранва всички консумативи + определен запас отгоре. Така че моя щом се мъчи и пада на 12V с чисто ново реле за зареждане явно е за кофата.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Така е , но е логично алтернатора заводски да е пресметнат така , че да захранва всички консумативи + определен запас отгоре. Така че моя щом се мъчи и пада на 12V с чисто ново реле за зареждане явно е за кофата.
                  Мисля че нищо му няма а го претоварваш. Пада ли акумулаторът?
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                    A може и някой диод да е пукнал, може да има хлабава връзка някъде ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                      А може вината да не е в него. Може просто акумулатора да си отива .
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                        Акумолатора си държи ток според мен , но няма как да проверя клетките щото е Варта от тези с желето дето не се обслужват , пък ми пали и с пипането . На полюсите сочи 12.1 волта. Затова днес за всеки случай го смених с друг , но картината остана същата.
                        Утре ще сменя лагерите , че ми е най -лесно и най-евтино. Все пак станах спец в разглобяването и нама да отнеме повече от час.Ще видя и какво има за почистване и евентуално ако няма ефект от понеделник ще послушам дядо Владо . В краен случай на моргите за по-мощен , щото от другата седмица на южното черноморие не искам изненади
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                          Като го разглобиш, провери и диодите.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Като го разглобиш, провери и диодите.
                            Задължително
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Взаимозаменяемост на генератор за Фронтера

                              Колега, измери какъв волтаж излиза директно от алтернатора, защото може да има загуби по инсталацията.
                              SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
                              SUZUKI JIMNY 1.3 16V
                              JEEP WRANGLER 2.5
                              JEEP CJ 7 2.5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X