Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

    Аз пък вместо меката разпорна втулка между лагерите на пиньона сложих вътрешни черупки от стари лагери. За прецизно регулиране на луфта използвах едни много тънки стоманени дистанционни шайби. След това стегнах здраво гайката, наклепана с Локтайт, като преди това смених семеринга.
    Трябва да има едва доловим луфт. Няма никакво виене при никакви режими. Но на Исузу...
    А "стойката" на снимката ми напомня кожух от трупърски скорости
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Да втулката е между лагерите Куздов се е объркал. И за да се стигне до нея се вади касетата и пиниона.
      Да де, просто съм пропуснал лагера откъм фланеца .... Иначе ефектът ще е точно обратния.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Ти база данни ли си правиш? За сякакви неща които изобщо не са ти развалени питаш за цени и части.

        Грубо около 550 лв.

        От кой магазин си купил частите ?

        Коментар


        • #19
          До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

          Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
          От кой магазин си купил частите ?
          Кои части? купил съм само лагери както вече написах. От магазин за лагери.
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Кои части? купил съм само лагери както вече написах. От магазин за лагери.
            Ясно.

            Коментар


            • #21
              До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

              колеги предстои ми сваляне на задния диф на фронтера,защото започна да вие.износени са лагерите на пиньона(това е сигурно,луфта е чуствителен) ако някой може да ми каже номерата на лагерите ще съм много благодарен.стана една седмица ровя из форума но нищо не открих,може би аз пропускам
              пс фронтера 2.2 16v 98г.
              Последно редактирано от KOLEV G; 23-03-09, 15:15.
              ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
              Grand Cherokee 2.7
              GSM 0888148630

              Коментар


              • #22
                До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

                Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                колеги предстои ми сваляне на задния диф на фронтера,защото започна да вие.износени са лагерите на пиньона(това е сигурно,луфта е чуствителен) ако някой може да ми каже номерата на лагерите ще съм много благодарен.стана една седмица ровя из форума но нищо не открих,може би аз пропускам
                пс фронтера 2.2 16v 98г.
                Преди да развалиш колата, провери дали не се е саморазвила гайката на пиньона, която притяга конусните лагери и разпорната втулка между тях. Достатъчно е да откачиш задния фланец на кардана. Гайката се притяга, докато почти се обере хлабината. Минимална хлабина трябва да има.
                Самата гайка осигури добре срещу самоотвиване
                Тези лагери е малко вероятно да убиеш, преди всичко останало в дифа да е станало на салата.
                Ако това не реши проблема и не знаеш какво правиш, повери ремонта на хора, които знаят. Ремонтът на диференциали само изглежда прост.
                Има разни подробности, като контактни петна, луфтове и т.н....
                За целта по-добре се обърни към Лозан (Isuzo) Той знае кое как
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

                  Aз също ти предлагам да не пипаш лагерите. Още повече, че за ОФА лагерите бяха много трудно откриваеми и се произвеждат само и единствено от KOYO. Имаше ги на 2 места в България. Във Варна и в София. За ОФБ предполагам, че не са същите. И за по-лесно първо направи това което ти предложи по-горе Scrapheap.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ремонт на заден диф. ОФА 2.0

                    фронтерката я купих я преди месец и досега не съм я натоварил повече от нормалното.колата дойде от англия на ход,но виенето на дифа се появи тук и според мен се усилва,а колкото до гайката то се разбира от самосебеси,че първо ще се пробва да се стегне.
                    а колкото до майстори,аз съм от провинцията-т.е.тукашните майстори
                    знаят само ново,и то цял агрегат.
                    за по-далечен преход се страхувам че може да замине целия диф
                    за лагерите знам че са трудни за намиране и за това ми трябват номерата за да ги търся
                    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                    Grand Cherokee 2.7
                    GSM 0888148630

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X