Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ОФА КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ОФА КБ

    Напоследък на фронтерата се усеща тресене при качване на върла, какви може да са вариянтите знам че късата база няма висящ лагер, чудя се дали не е съединител понеже отскоро като тръгна да включа на първа и е малко по трудно като че ли съединителя не е разлепил докрай.

  • #2
    От: Проблем с ОФА КБ

    Първоначално публикуван от s.miirkov Преглед на мнение
    Напоследък на фронтерата се усеща тресене при качване на върла, какви може да са вариянтите знам че късата база няма висящ лагер, чудя се дали не е съединител понеже отскоро като тръгна да включа на първа и е малко по трудно като че ли съединителя не е разлепил докрай.
    Еми чуди се.Ти тея върла на полусъединител ли ги качваш.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ОФА КБ

      То това "тресене" може да е от какво ли не... Съединителя се тества, както при другите коли., виж и с помпите какво е положението.
      А "върла" какво е?
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ОФА КБ

        "Върла е като "горник" или на български-баир .

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ОФА КБ

          На полусъединител не има си бавни за тва. Как да проверя дали е съединител.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ОФА КБ

            Върло или връло,значи гоуем баир по планински.Всеки качва гоуеми връла .Проверка на амбриаж,томпони мотор,трансмисия,карета,захвати преден и заден мост.Нищо сложно за откриване ! Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ОФА КБ

              Това тресене може да се получи и при счупени пружини на феродовия диск.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ОФА КБ

                Аз проверявам,като повдигна едното или двете задни колела,включвам на скорост и постепенно давам газ,дърпам ръчната спирачка не много рязко и ако започне да се затормозява или загасне двигателя,значи съединителят е добре.Сигурно има и други начини.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ОФА КБ

                  Дръпни ръчната докрай и почни с потегляне на 3та,после 2ра,накрая първа ще.видиш на какво ниво износване ти е съединителя и дали го има това тресене или въобще проблем.с него.Вибрации,шум,високо отделяне или ниско зацепване и високо отделяне.Ако не разбираш грам ,трудно ще разбереш обаче.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ОФА КБ

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    .....Ако не разбираш грам ,трудно ще разбереш обаче.
                    И на тебе май ти е сложно.
                    След като не кара на полусъединител за какви проби пишете.От съединител може да тресе само при тръгване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ОФА КБ

                      С над 10 години стаж автомеханик ич не ми е сложно ,а направо майтап.Може да тресе и при движение,когато натовари и има приплъзване,ма кво ли до обяснавам .Разкован феродов прави дебаланс в много положения.Треа да си горел в тая дейност.Много ще ти е сложно на тебе за обяснение.Автомобилите са сложни механизми с много агрегати ........и трябва да си наясно с всеки един и даже да не си отварял определен модел ,да се оправиш без проблем.Та сложно е,ма не за всички!
                      Последно редактирано от faster; 10-02-19, 14:02.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ОФА КБ

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        .....Може да тресе и при движение,когато натовари и има приплъзване,ма кво ли до обяснавам .
                        Никъде автора не казва ,че тресе при тръгване или му боксува съединителя.Така ,че с всичкия десет годишен опит ....вземи прочети темата от началото.За /томпоните/ не коментирам ,там може и да си познал.И моля дръж се малко по литературно ,поне писмено иначе в профила ми е телефона .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с ОФА КБ

                          Благодарско за "върло"!
                          А иначе автомобила наистина е сложна машина и проблемът на повечето ни "майстори" е, че си мислят, че я разбират! Нищо лично, просто мнение!
                          Един бегъл пример:
                          Наскоро ми сменяха гарнитурата на главата и майсторите ми казаха, че няма значение дали съм имам съмнения, че съм я прегрял, просто главата била много хлабава и затова гарнитурата е избила! А пък предишния майстор твърдеше, че използва стари болтове при демонтаж/монтаж на глави макар, че производителите казват, че трябва да се слагат нови... Половин година след ремонта започна да ми сълзи масло между главата и блока... и като цяло изкара 4 години. Сега съм с нови болтове
                          Последно редактирано от VladimCho; 11-02-19, 18:04.
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с ОФА КБ

                            Тресе му в баир ,там не се натоварват фаровете!Споменал съм ,че се правят проверки наред,като правилото е "Почва се от елементарните неща,по групи!",това от уроците още от даскалото някога,практиката го е потвърдила многократно!И с литературата бех добре,пъуно 6!Телефон?За какво да говориме.за коли по телефона?!?Нали.за това има технически раздели тука!Колегата е зелен и явно без опит и дежурните стари почват да го ибаат!Върло,баир ,стремно,кво значение,не може всички да са граджанье със съмнителен статут и манталитет,ма това е друга тема!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с ОФА КБ

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              ...Върло,баир ,стремно,кво значение,не може всички да са граджанье със съмнителен статут и манталитет,ма това е друга тема!
                              Ми сори, бате... и средно съм учИл и виСшУ, а "върло" не са ми го преподавали у даскалото, ама поне смятам, че родния си език го знам. А кой и защо за щяло, и не щяло се засяга на село-град е друга тема!
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X