Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампата за маслото свети.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампата за маслото свети.

    Фронтера къса база мотор Х 20. Не съм я палил няколко дни, и днес реших да поработи на място но видях че като запали лампата свети,а стрелката за налягането не мърда.Джипа е навън постоянно в момета има много сняг и съм на кофти място пред блока,няма как да ида до сервиз.Възможно ли е да е замръзнало нещо,или някой датчик да е проблемен,знам че това са догатки но ако може да ме насочите за евентуално по дребен проблем преди да купя нова помпа.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Лампата за маслото свети.

    При мен на друг автомобил пак така, ама след 7-8 секунди все пак изгасва. Ама ще чака да се стопли. Вероятно ще се оправи със смяна на филтъра и маслото (ред му е така или иначе).

    Коментар


    • #3
      От: Лампата за маслото свети.

      Аз съм сменил и филтър и масло,но е голям студ,антифриза ми беше станал на желе но само в горната част на разширителния съд,хем ми го сипваха в сервиз.Долях концентрат и сега е добре.

      Коментар


      • #4
        От: Лампата за маслото свети.

        Паджерото го прави откак е при мен, 4-5 смени на масло и филтри вече. Стане ли минус 5 и светва за по две секунди докато е студен.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Лампата за маслото свети.

          Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
          ...антифриза ми беше станал на желе
          Това вече хич не е добре и дано между двете няма връзка, защото ако има ще е мммм скъпа.

          Коментар


          • #6
            От: Лампата за маслото свети.

            Ако е един датчик с един проводник от него за стрелка и лампа вероятно е той. Да кажат колеги с този двигател.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Лампата за маслото свети.

              Маслото на пръчката е добре,но преди малко се обадих на майстор да питам дали евентуално може да ме изтегли до сервиза му,и той ми каза че маслото което съм сипал е пълен боклук и проблема може да е от него.Маслото е GM 15/40.

              Коментар


              • #8
                От: Лампата за маслото свети.

                Стрелката за налягането въобще не помръдва,само като дам контакт се качва около милиметър.

                Коментар


                • #9
                  От: Лампата за маслото свети.

                  Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
                  ... 15/40.
                  Ааааа, ми така кажи. Споко, ще угасне лампата ама и трябва поне половин минута в тоя студ, ако двигателят издържи толкова време без мазане.

                  Това не е боклук, просто не е за такива температури. И от известно време е по-скъпо от 10/40 защото хем акциз хем почти никой не го ползва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампата за маслото свети.

                    Дано да е от това,за сега няма да я паля ще изчакам да се постопли малко ,незнам кога ще е това но няма да рискувам.като запаля ще сипя 10/40.Благодаря на всички.Ще пиша за причината по късно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампата за маслото свети.

                      То тези температури и за 10/40 са гранични ама за 15/40 са му съвсем извън обхвата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лампата за маслото свети.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ааааа, ми така кажи. Споко, ще угасне лампата ама и трябва поне половин минута в тоя студ, ако двигателят издържи толкова време без мазане.

                        Това не е боклук, просто не е за такива температури. И от известно време е по-скъпо от 10/40 защото хем акциз хем почти никой не го ползва.
                        Може да е и без пари,но защо е сложил такова масло е друг въпрос?
                        Те хората пишат,ама кой да чете.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лампата за маслото свети.

                          Защо го е сложил е един свършен въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лампата за маслото свети.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Защо го е сложил е един свършен въпрос.
                            И пак трябва да вдигне налягане след малко повече време.
                            Не говоря за минута,а за няколко секунди повече.
                            Може би няколко развъртания на стартер, ще помогнат.
                            Или няколко пъти палене и гасене на двигателя,може и да стане номера.
                            Всичко това,ако проблема не е друг!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лампата за маслото свети.

                              Клапаните тракат ли? Ако не, значи качва масло.
                              От години си карам колите с 5W40, но при такива студове пак лампата свети доста по-дълго.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X