Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми парно

    Термостат БЕР и никакъв друг
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

    Коментар


    • От: Проблеми парно

      Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
      Термостат БЕР и никакъв друг
      3 от четирите бяха BEHR
      Ама то остави но направих тест с термометър и тенджера на котлона. На около 92-3 започва да си отваря и на 83-4 се затваря напълно. Иначе на таблото си държи на 1/4 което трябва да е около 50-60 градуса според мен , измерих температурата в разширителния съд и там показа 86градуса. Иначе мислех че показва коректно стрелката защото перката включва малко над 1/2 и изключва малко по-надолу. Голяма загадка ми е!

      Коментар


      • От: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от cecoboy Преглед на мнение
        3 от четирите бяха BEHR
        Ама то остави но направих тест с термометър и тенджера на котлона. На около 92-3 започва да си отваря и на 83-4 се затваря напълно. Иначе на таблото си държи на 1/4 което трябва да е около 50-60 градуса според мен , измерих температурата в разширителния съд и там показа 86градуса. Иначе мислех че показва коректно стрелката защото перката включва малко над 1/2 и изключва малко по-надолу. Голяма загадка ми е!
        Ментаци всякакви... Смени си датчика за стрелката, но гледай да го купиш от читав магазин за да не ти дадат такъв, който не е за твоята кола. Температура не може да се мери коректно в разширителния съд при положение, че навън е налко над нулата ще ти показва 3-10 градуса по-малко Аз меря с термометър в питата на радиатора под входящата му тръба.
        А иначе и аз си купих термостат Behr в кутийка на Mahle Имам допълнителна система за включване на перката и термометър към нея, и установих, че засега термостата (от месец го имам) работи доста добре.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • От: Проблеми парно

          Ами според това което показа тенджерата и температурата в раз ширителния съд мисля че термостата работи коректно. Явно стрелката не ми показва правилно. Ще сменя въпросния датчик и дано се оправи. Макар че пак имам леки съмнения че на около 100 градуса показва правилно , а на 90 не! Ще пиша като го сменя. То това стана май за друга тема.

          Коментар


          • От: Проблеми парно

            Да не охлаждаш радиаторчето на парното през клапата,ако са и прецакани уплътненията или не затваря коректно,има го тоя момент!Пробвай на вътрешна циркулация!Че аз го заковах тоя проблем ,ма сега посред зима не мисля да разглобявам парно ,поне засега!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Проблеми парно

              Ами не мен сега си ми топли добре с новото радиаторче. Имам леки съмнения , че може клапата да не затваря идеално плътно защото още от преди лостчето за топло и студено не можеше да отиде до последното деление към студено , а спира на предпоследното и от там си мисля , че може пък да не затваря плътно на топло. Не се сетих да го проверя този момент когато бях свалил таблото , мозъка ми беше замръзнал! Макар , че сега духа доволно топло си мисля че може една идея по-добре. Уплътненията на всички клапи бяха много добре , чак се учудих дунапрена нямаше и бегли наченки от прегаряне и да се рони. Преди да сменя радиаторчето и аз така спасявах положението до някъде , но при по-продължително време на циркулация на въздуха само в купето , започват много да ми се изпотяват стъклата. Така или иначе мисля скоро пак да свалям таблото и ще проверя при крайно положение на топло дали затваря плътно клапата ,ще го свалям защото точно на 2000 оборота нещо вибрира и адски много ме дразни , но първо искам да намеря някой да ми ремонтира ако може старото медно радиаточе , би трябвало по-добре да топлоотдава и да стане баня! Не че сега не е де ама става по-бавно! Искам сауна хахахаха!
              Сега вече веднъж като съм свалял таблото колко съм отворен , а като се сетя колко време ми трябваше да събера кураж!

              Коментар


              • От: Проблеми парно

                Не се занимавай с ремонт на старото
                C20Nе '94 KБ

                https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                Коментар


                • От: Проблеми парно

                  Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                  Не се занимавай с ремонт на старото
                  И аз съм на това мнение!
                  Ще ти го залепят на едно място, след седмица ще цъфне на друго...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Проблеми парно

                    Само на Зайчер 116 в София не ходи да ти го ремонтират има цяла тема за тях, но аз късно я прочетох. И три пъти свалях таблото и накрая китайче сложих и имам парно

                    Коментар


                    • От: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                      Само на Зайчер 116 в София не ходи да ти го ремонтират има цяла тема за тях, но аз късно я прочетох. И три пъти свалях таблото и накрая китайче сложих и имам парно
                      Фирма Радиано.... наистина супер зле! Могат само пари да прибират.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Проблеми парно

                        Така или иначе си сложил ново ,не се занимавай с глупости!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Проблеми парно

                          Ново-ново, а ма не топли.
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • От: Проблеми парно

                            Моето е също китайското от Евро, но съм доволен. Свързал съм изпарителя СЛЕД парното - от блока направо в парното и тогава в изпарителя. Нямам оплаквания. При положение, че знам какво е да си на студено
                            C20Nе '94 KБ

                            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                            Коментар


                            • От: Проблеми парно

                              Когато всичко е наред тази кола има неприятно топло парно което се налага да се намалява.
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • От: Проблеми парно

                                Оффффф , голяма драма! Не мога да я загрея тая Фронтера и това е. Изстива при извънградско. Последно след 3-ти BEHR смених само патрона с някакъв "световно неизвестен" не се сещам какъв и сложих вътре в маркуча след моя термостат допълнителен от Рено 5 , който се монтира вътре в маркуча и започва да отваря на 89 градуса. Получавяа се така , че в началото загрява стига си средата на температурата , явно около 90 градуса , отваря термостатите и рязко падав звисимост колко е външната температура до малко над второто деление или малко под него. На градско си греее , включва перки или седи повече и парното си е ОК. Ма преди седмица пътувах до София през ноща между -18 и -14 градуса външна температура , няма стопляне ей. Слагам картоните и така иначе не става , ама там пък като вляза в града тъпо постоянно работят перките и не ми харесва.
                                Трябваше май в друга тема да пиша , ама нали се заговорихме за термостати. Нещо ми убягва , докато отвори първия път и маркуча си е студен , ама после кво става не знам и двата да не искат да затворят не ми се вярва. Някакви идеи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X