Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтерей 3,1 Д от 1998

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Монтерей 3,1 Д от 1998

    Опитът ми доказва че ако не надува (този мотор има навика да пука глава) като смените радиатора нещата ще се оправят.Радиатора се запушва точно във средата където върти перката.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #17
      От: Монтерей 3,1 Д от 1998

      Не мисля, че е от радиатора. Като го почиствахме отвътре, подадохме вода с голям дебит, отгоре надолу и обратно. Минава бързо и без никакъв тормоз. Засега ще сложим термостат, защото явно някой някога го е махнал. Намерих къде трябва да е, няма го. И докато чакаме за термостат сваляме цялото табло, че мишки са си намерили място за апартамент и родилен дом. Да казвам ли какво става, особено като се пусне вентилаторът на парното? Засега поне няма поражения по инсталацията.

      Коментар


      • #18
        От: Монтерей 3,1 Д от 1998

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        2. При продължително натоварване ( при изкачване , както и по равно , ама с "газ до ламарината" ) термостатът не играе съществена роля .
        Играе си съвсем съществена роля, пускайки принудително целия поток през радиатора, запушвайки байпаса. И акто го махнеш тотално често ефекта е точно това - освен нещата, за които си споменал (трудно загряване и т.н.) нямаш пълноценно охлаждане при високи натоварвания, просто защото потока през радиатора е мижав.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Монтерей 3,1 Д от 1998

          Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
          ...Ако термостата е премахнат по някаква причина,няма кой да затваря малкия кръг и водата минава от там където е по лесно-през малкия кръг,а не през радиатора за да се охлади.....
          - колега , имаш ли представа какво ще стане с двигатея , ако водата не циркулира през малкият кръг ?!Било то при отворен или затворен термостат .

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ... просто защото потока през радиатора е мижав.
          Мижав е друг път.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Монтерей 3,1 Д от 1998

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            - колега , имаш ли представа какво ще стане с двигатея , ако водата не циркулира през малкият кръг ?!Било то при отворен или затворен термостат .
            Та какво ще му стане на двигателя? И какво ако няма циркулация през малкия кръг при отворен термостат?

            Коментар


            • #21
              От: Монтерей 3,1 Д от 1998

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Та какво ще му стане на двигателя? И какво ако няма циркулация през малкия кръг при отворен термостат?
              Ми ще умре от студ - като един пингвин ще се гътне...

              Коментар


              • #22
                От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                [QUOTE=maks 1962;2777924]Не мисля, че е от радиатора.

                Аз само споделих моя опит. А мисленето си е ваше!!!???
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #23
                  От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                  Трудно ли се проверява без да се демонтира?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                    Без термостат е очебиещо - бавно загрява, а когато загрее температурата почва да се движи в голям диапазон спрямо натоварването.
                    А и каква е тая работа собственика да не знае, че някой му е извадил термостата!?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                      [QUOTE=Vlado_Ts;2778044]- колега , имаш ли представа какво ще стане с двигатея , ако водата не циркулира през малкият кръг ?!Било то при отворен или затворен термостат .
                      Не знам дали имам или нямам представа какво ще стане,но знам каква е ролята на термостата-при определени градуси да разпределя потока на охлаждащата течност през малкия или големия кръг и по този начин да поддържа работната температура
                      ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                      Grand Cherokee 2.7
                      GSM 0888148630

                      Коментар


                      • #26
                        От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                        Проблем разрешен!
                        Монтирахме нов термостат и всичко е ОК. Загрява за около 5 мин, стрелката застава вертикални и не мърда оттам нито при форсиране на място, нито по магистрала.
                        Благодаря на всички за съветите и идеите.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Мижав е друг път.
                          Кога пробва за последно? Щото аз съм, на сегашното ми возило и на още едно. При стрелка сериозно към края на "нормалната" зона, виското изобщо не рачи да се пусне.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Кога пробва за последно? Щото аз съм, на сегашното ми возило и на още едно. При стрелка сериозно към края на "нормалната" зона, виското изобщо не рачи да се пусне.
                            За последно пробвах преди около 2 години .
                            Иначе преди това : преди 32 години , преди 25 , преди 17 и преди 10 И товарни камиони и леки коли .

                            Що се отнася до вискозния съединител ( демек : "виското") , не мога да не цитирам бракята русняци : "Это хуйня!"
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              За последно пробвах преди около 2 години .
                              Иначе преди това : преди 32 години , преди 25 , преди 17 и преди 10 И товарни камиони и леки коли .
                              Еми явно все на странни возила съм попадал.

                              Термостатите ми все са били такива:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:!B8DDhp!EWk~$(KGrHqV,!isEzNeENGigBM173Qn9Ug~~0_35.JPG
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5666109
                              при които долната "чинийка" от един момент нататък затваря малкия кръг и антифриза тече само през големия.

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Що се отнася до вискозния съединител ( демек : "виското") , не мога да не цитирам бракята русняци : "Это хуйня!"
                              Че какво толкова и е хуестото, освен че тук караме скрапа на Европа. Нормално си работи поне 15+ години, и дава въздух толкова, че електрическия и еквивалент трябва да харчи нещо като 20-30 ампера, и то за перка като на фероза, че за нея смятах и гледах характеристики някога.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Монтерей 3,1 Д от 1998

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                .... освен че тук караме скрапа на Европа. Нормално си работи поне 15+ години....
                                Именно че караме скрапа , та на пръв план излиза понятието "надеждност" . Аз нея имах предвид .

                                Та в тази връзка : след "класиката в жанра" (постоянно зацепената перка с ремък и задвижване от коляновия вал ) , най-надеждния вариант който съм карал е електромагнитния съединител на Мерцедес . Не че не съм карал всякакъв вид таралясници .

                                Ама излизаме от темата . Хубаво , че колегата все пак си е оправил проблема . И дано да е устойчиво ! Оправянето де .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X