Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачки ОФА 2.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачки ОФА 2.3

    Колеги от една седмица съм без кола заради проблем със спирачките, но по същество. Искам да попитам дали някои колега се е сблъсквал с подобен или същия проблем като моя. В движение при натискане на спирачката, педала внезапно пропадна, за мое щастие карах бавно и нямаше движение. С много зор и препомпване на спирачката прибрах колата,,, и се почна! Дойде майстора и само като я погледна каза че е помпата, свали я , закарая при негов човек за нови гумички (Шкодрата) направиха я сравнително бързо, качих ме я,обезвъздушаване и греда! Педала мек . свалихме задните барабани, имаше блокирал по неговите думи автоматичен регулатор, отблокира го и вика сега вече ще се оправи ама уви отново греда . Майстора се позамисли малко и ми вика: аз не мога да я опрявя, караме я при моя човек (Шкодрата). Това стана в петък вечерта, днес, четири дена по късно отивам при неговия човек, като ми обеща че в понеделник колата ми е готова! та като бях при него преди няколко часа, гледам колата стои на мястото на което я бях паркирал! от вън, само че беше на патерици със свалени предни спирачни апарати. Влезнах в работилницата и го питам какво става защо не е готова и защо сами свалени апаратите, а той ми вика има хлабини и пукнати накладки. Попитах какво означава това , а майстора мълчи и се усмихва тънко под мустак и нищо не казва. Попитах го колко време ще му отнеме ремонта, отговор след около 2-3 минути мислене! 3-4 дена и 150 лева без накладките . Та колеги ако на някои му е известно за какво става въпрос да сподели на какво може да се дължат хлабините и какво общо имат с твърдостта на педала. И най вече колко време е необходимо за отстраняване на този проблем ? че за времето което ми каза майстора хората правят основен ремонт на мотор с доставка на части от чужбина
    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

  • #2
    От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

    Мек педал , уточни малко помпа се и се вдига или от първия път е добре ама е като гумен педала. Предполагам отзад си с барабани,за да има добър педал тази система иска да се регулира прецизно хлабината на челюстите...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

      Да от зад е с барабани, а педала след обезвъздушаване при натискане пропада до долу и след припомпване няколко пъти втвърдява но не задържа почва да пропада постепенно.
      ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

        Е щом пропада гаранция е от помпата проблема ...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

          Нали и аз така си помислих, но исках да чуя и друго мнение. А възможно ли е това пропадане на педала да се дължи на луфтове в водачите на предните апарати ? по думите на майстора, които и до ден днешен не ми е оправил колата, вече повече от седмица.
          ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

            Този същия майстор (Шкодрата) прави помпата.
            ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

              Категорично не може от друго да пада педала! Най вероятно помпата има язви и износване и не подлежи на ремонт....
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                Значи подозренията ми ще се окажат верни, за да не си признае че се омазал с помпата, търси под вола теле. Сиреч не работещи апарати!! Още тогава, смисъл същия ден като свалих ме помпата и я натиснах на ръка се движеше с известно усилие! а след "рмонта" които се състоеше в смята на гумичките, се движеше много по лесно.
                ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                  Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                  Значи подозренията ми ще се окажат верни, за да не си признае че се омазал с помпата, търси под вола теле. Сиреч не работещи апарати!! Още тогава, смисъл същия ден като свалих ме помпата и я натиснах на ръка се движеше с известно усилие! а след "рмонта" които се състоеше в смята на гумичките, се движеше много по лесно.
                  E тези апарати колко трябва да са скапани та педала да остава все долу. Колега,и аз мисля че е помпата. Не давай дори и лев на майстор който не си е свършил работата щото аман от майстори ПАРАЗИТИ .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                    Пробвай да смениш спирачната течност.Няма да навреди.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                      Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                      Пробвай да смениш спирачната течност.Няма да навреди.
                      Смених я още преди почнем ремонта
                      ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                        Вчера не писах защото се прибрах късно от сервиза със колата, като си мислих че вече е на ред. Но уви преди около час я върнах отново . Значи вчера като отидох около 17.30 да си взимам колата, все още не бяха почнали да събират апаратите! Едва като отидох започнаха! А и спирачната помпа беше свалена отново под предлог че я свалил да я чисти! но както и да е, отне им около 4-ри часа да сглобят апаратите да сложат накладките и да обезвъздушат системата. Приточиха 5 бутилки спирачна течност докато обезвъздушаваха! И днес сутринта като тръгнах за работа,,,, за една бройка да стане беля! едно деде с жигула ми изскокна от една пресечка с зверските 5 км. в час. Натискам спирачката и педала потъна до ламарината,, а бе направо си е***ба майката за една бройка да стане белята. Обадих се на "майстота" и към 19.30 вечерта дойде да гледа колата с един негов работник. Гледа струва около половин час и решиха да проверят за въздух в системата, и от задно дясно колело изкара едн доста голям пльокъл въздух! Та отново им я закарах да си я доуправят!! Ама ми е много интересно от къде може да се е появил този въздух ? Два литра и половина течност преляха и пак въздух. Направо нямам думи вече. Ако искам да направя на някои мръсно, ще го пратя при "ШКОДРАТА" за ремонт на спирачки. За смяната на един прахоулавител няколко гумички ми взе 130лв. Помпата я бях платил отделно!
                        ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                          В крайна сметка сменена ли е помпата или пак е ремонтирана ? Нова е около 70 лева в еврото, ако твойта е проблемна сложи си нова...
                          пп. Тоз майстор е много ценен кадър
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                            В крайна сметка сменена ли е помпата или пак е ремонтирана ? Нова е около 70 лева в еврото, ако твойта е проблемна сложи си нова...
                            пп. Тоз майстор е много ценен кадър
                            В крайна сметка се указа че помпата работи! а течността има магическата функция да се свива! Откачиха помпата, завинтиха и два затапени щуцера и я пробваха, педала не помръдна и милиметър! Имаше още въздух в системата, не знайно как и от къде за тях, правиха се на много изненадани. Понеже тук в форума има подобна тема за спирачките на фронти, и там пише или помпа или въздух в кантара им го разправям ама те си знаят тяхното. Да този майстор е наистина много ценен кадър!! За това горещо препоръчвам на всички колеги да НЕ ходят при него!!
                            ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със спирачки ОФА 2.3

                              Щом не е помпата,не са апаратите,остава пробив по тръбичките или маркучите и от там да смуче въздух,то друго няма.Но все си мисля ,че е помпата.
                              ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X