Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не ще да ми върви на бензин?!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

    Писах !!!!
    Какво и е на колата.
    Ама НЯМА кой да чете ......
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

      Нищо! те кратките и смислени постове ги пропускат.
      и след 2 месеца чудене някой ще каже ОПРАВИХМЕ я, беше от бедна смес и клапата се беше преместила, газ-анализатора я оправи.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

        С риск да изглеждам много некомпетентен - което е безспорен факт.
        Та значи - през май си сложих газова уредба, сложиха и симулатор за Ламбда сондата. В началото колата си вървеше прилично, само на газ тресеше малко повече.
        Преди месец и малко както се прибирах от Велинград на магистралата ми свърши газта. Превключих на бензин, но след около 30 км колата угасна и край....
        Смениха ми бензиновата помпа, за която казаха че е изгоряла. Смениха бензинопроводите - губените и прочистиха металните.
        И симптомите са същите като тия които описва колегата. Сутрин паля на бензин. След запалването - колата угасва и трябва да я паля втори път. След което когато е на бензин - оборотите са крайно непостоянни - ту падат ту се качват... На газ този проблем го няма.
        Чудя се направо какво да правя. И понеже не разбрах много точно постовете преди мен - моля - без да ми се сърдите че съм тъп - дайте ми по - точни указания, защото идва зима, а живея в планината и колата ми е важна...

        Коментар


        • #19
          До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

          Ходи на майстор !!!!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

            Първоначално публикуван от Iskanderun Преглед на мнение
            С риск да изглеждам много некомпетентен - което е безспорен факт.
            Та значи - през май си сложих газова уредба, сложиха и симулатор за Ламбда сондата. В началото колата си вървеше прилично, само на газ тресеше малко повече.
            Преди месец и малко както се прибирах от Велинград на магистралата ми свърши газта. Превключих на бензин, но след около 30 км колата угасна и край....
            Смениха ми бензиновата помпа, за която казаха че е изгоряла. Смениха бензинопроводите - губените и прочистиха металните.
            И симптомите са същите като тия които описва колегата. Сутрин паля на бензин. След запалването - колата угасва и трябва да я паля втори път. След което когато е на бензин - оборотите са крайно непостоянни - ту падат ту се качват... На газ този проблем го няма.
            Чудя се направо какво да правя. И понеже не разбрах много точно постовете преди мен - моля - без да ми се сърдите че съм тъп - дайте ми по - точни указания, защото идва зима, а живея в планината и колата ми е важна...
            И съвсем точно да ти обясним с картинки пак няма да го направиш сам, освен ако нямаш газ-анализатор, затова ходи при добър майстор който ще ти обърне внимание а не само да ти сложи анализатора да форсира 2 пъти да врътне оборотите от изпарителя и да каже, че си ок, трябва по основно да се погледне колата, запалване позиция на клапата на дебитомера, дюзи евентуално почистване, виж дали не са ти спряли помпата като минеш на газ ( от което се развалят дюзите ). И т.н. но за това както каза Cartest ходи на майстор.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

              Естествено че на майстор ще ида. Но табели много, "майстори" също. Затова питам - схващайте въпроса ми ако искате така - Къде да ида, познавате ли добър майстор, който да разбира от тия неща. Иначе - той и моя портиер е завършил ДВГ и твърди че бил цар на опелите. Ама такива има премного

              Коментар


              • #22
                До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                Естествено, че за да получиш съвет къде да отидеш, първо трябва да се знае от къде си и за каква кола става въпрос
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                  Извинявам се.
                  София, живея в с. Железница, над Бистрица
                  Опел Фронтера, 2.0 - 1993 г.
                  Последно редактирано от Iskanderun; 16-10-07, 11:04.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                    Преди години ползвах услугите на един газ сервиз и не съм имал забележки, та ако искаш, пробвай при тях. Като се движиш по Сливница от Сточна гара към Подуене, пред бензиностанцията на Петрол преди моста има пресечка вдясно. Влизаш по нея и пак в дясно между блоковете. Там имаше и някакви други сервизи и после е газаджията. Казва се Иван.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Неще да ми върви на бензин?!?!

                      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                      При мен на сузукито когато компютъра натрупа повече грешки минава в някакъв авариен режим и на празен ход периодично мени оборотите си,а грешки се натрупват предимно заради газовата уредба.Не знам на опела чистят ли се грешките като се откачи акумулатора за малко.
                      Опела след махане на контакт,тоез изгасване си чисти сам повечето от грешките,остават само тези които са от датчиците за положението на кол. ,разпр.вал
                      Когато запалиш и работи на бензин свети ли ти чека.
                      FORD MAVERIK 2.7TD
                      Тел.0898662817
                      LZ1IID

                      Коментар


                      • #26
                        До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                        Първоначално публикуван от Iskanderun Преглед на мнение
                        Естествено че на майстор ще ида. Но табели много, "майстори" също. Затова питам - схващайте въпроса ми ако искате така - Къде да ида, познавате ли добър майстор, който да разбира от тия неща. Иначе - той и моя портиер е завършил ДВГ и твърди че бил цар на опелите. Ама такива има премного
                        за диагностика можеш да отидеш и в Дружба в сервиз БОШ, намира се точно срещу сервиза на Ауди и СЕАТ, едно време май беше сервиз Лада там. момчетата са сериозни и няма да те излъжат, ще се постараят да ти решат проблема, апаратура имат.

                        ако решиш, пиши да ти пратя тел.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X