Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не ще да ми върви на бензин?!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не ще да ми върви на бензин?!?!

    Здравейте, тъй като видях, че има доста компетентни хора тук във форума реших да поискам помощ

    Значи фронтерата ми е 2.4i, сложих му газ преди доста време и в началото нямаше проблеми но сега неще да ми върви на бензин и на всичко отгоре като я оставя на свободна не сваля оборотите под 1500 и като дам леко газ ми ги сваля на стандартните (по мое разбиране) 800 - 900..

    Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен ако не здраве да има

  • #2
    До: Неще да ми върви на бензин?!?!

    Само и единствено диагностика в сервиз. Ама не от тия с окомерите, а задължително от тия с апаратура

    Офтопик: К'во ти пука за бензина, газта е двойно по-евтина. Шега де...

    Коментар


    • #3
      До: Неще да ми върви на бензин?!?!

      Почисти си моторчето за празен ход, ходи на диагностика да ти видят дебитомера дали е в стойности, смени си въз.филтър и тогава пиши какво е станало.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Неще да ми върви на бензин?!?!

        Съгласен съм че трябва да отиде на добър сервиз.

        Провери си бензиновата помпа да не е изгоряла. Би трябвало като дадеш на контакт да я чуеш как жужи леко за около 2 секунди, след което спира.

        Също може и да са запекли дюзи - ама чак пък на веднъж и четирите ...

        Аз за това винаги сутрин си паля колата на бензин - да поработят дюзите, винаги имам поне 10-15 литра бензин в резервоара и когато колата ми работи на газ ми се изключва бензиновата помпа
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          До: Неще да ми върви на бензин?!?!

          Ще го направя и ще пиша какви бяха резултатите...!!

          Благодаря ви много за оказаната помощ

          Коментар


          • #6
            До: Неще да ми върви на бензин?!?!

            При мен на сузукито когато компютъра натрупа повече грешки минава в някакъв авариен режим и на празен ход периодично мени оборотите си,а грешки се натрупват предимно заради газовата уредба.Не знам на опела чистят ли се грешките като се откачи акумулатора за малко.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #7
              До: Неще да ми върви на бензин?!?!

              Хммм, това е добра идея.. То не е хич да не върви на бензин, върви но всякаш си заредил 10 литра бензин примесен с 5 литра вода няма тяга няма нищо и от време на време ми гърми..

              Коментар


              • #8
                До: Неще да ми върви на бензин?!?!

                Първоначално публикуван от Cybertack Преглед на мнение
                Хммм, това е добра идея.. То не е хич да не върви на бензин, върви но всякаш си заредил 10 литра бензин примесен с 5 литра вода няма тяга няма нищо и от време на време ми гърми..
                Дали не е пък точно такава сместта с която караш?
                ИНАЧЕ: дюзи>помпа>резервоар.
                B+

                Коментар


                • #9
                  До: Неще да ми върви на бензин?!?!

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  огато колата ми работи на газ ми се изключва бензиновата помпа
                  Това не се прави никога, бензина охлажда дюзите и се връща обратно в резервоара, пусни си я.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Неще да ми върви на бензин?!?!

                    Първоначално публикуван от Cybertack Преглед на мнение
                    Хммм, това е добра идея.. То не е хич да не върви на бензин, върви но всякаш си заредил 10 литра бензин примесен с 5 литра вода няма тяга няма нищо и от време на време ми гърми..
                    Това, че не върви на бензин е следствие, че ти гърми колата, гърмежа е преместил дебитомера и сега нямаш центровка на бензин.
                    А това, че ти е гръмнала на газ е от лоша смес което може да е причинено от доста неща, затова най-добре да добър диагностик и след това на реглаж на газта.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                      Тук има почти всичко за опели и газови уредби

                      http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showforum=56
                      :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                        Бедна смес !!! - затова гърми !!
                        Гърмяла е на газ и вероятно е променила настройката на въздухомера (клапата). Оправя се с газ анализатора.
                        Високите обороти - смуче въздух !!!
                        От къде ... търси ...

                        Това е !!! Всичко друго са глупости!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                          Ъъъъ аз исках да кажа, че ми гърми само на бензин но както и да е

                          Един тук ме убеждаваше, че е от бензина.. бил стар и му се е изгубил октана ама не е

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                            За гърмежите на бензин си погледни на тъмно кабелите на свещите,бобината и дистрибуторната капачка-да не става дискотека.Най-вероятно ти бяга високото напрежение не по правилния път.За спънатия ход-след гърмежите сигурно дебитомера се е разбъзикал.Направи си самодиагностика с кламерчето-ще ти изпише натрупаните грешки в компа и ще знаеш кое как е без да пълниш гушите на "майсторите".Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Не ще да ми върви на бензин?!?!

                              При мене бяха същите симптоми , но на двигател 2.0 . След като си поставих симулатор на ламбда сондата и откачих за 10 мин плюса на акумулатора за да забрави грешките вече всичко е ОК. А се мъчих почти цяла година. Симулатора си заслужава парите. Сега мотора е часовник и на газ и на бензин. Дори разхода падна с 1 кило.
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X