Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

    Може ли някой да каже молко по-подробно в какво се изразява това рециклиране?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

      аз например си ги отварям.накрайниците и шарнирите.по принцип вътре се състоят от ябълковиден болт подложка от пластмаса или подобен материал пружина и метална шайба.ако болта не е изяден сменям шайбата и или добавям нова.или заварям отзадната страна голяма гайка и с болт натягам шарнира или накрайника.но на повечето коли само накрайника си правя.особено на патрол яко ги разбива.има фирмички които ги пълнят с пластмаса под налягане.тук в района пълнят на едно място.15 лева на накрайник.гаранция няма.ако е здрав болта карат

      Коментар


      • #18
        До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        Йори , за "АС МЕТАЛ" ... От личен опит : но моята Аскона (Б) не издържат , ама никак , ама на другите коли диянот дълго ... Не знам !...
        Съвсем очевидно е къде е проблема
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #19
          До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

          Да споделя впечатления по темата.... По-миналата събота занесох 4 накрайника и 1 шарнир в гореспоменатия сервиз. Момчетата наистина действат много експедитивно-оправиха ги за 1,5 часа . Рециклирането се състои в отваряне и нарязване на резба от вътрешната страна, изработка на капачка с резба, изработка на пластмасови чашки и подложки, шлайфане на сферата на болта и смяна на маншончетата със силиконови. Стават по-добре от нови (поне от тези, които се продават). Така че, ако някой има съмнения относно качеството, да не се колебае. Няма да съжалява....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

            Забрави да кажеш и колко струва това идоволствие, че нещо и аз се заинтересувах?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

              Не съм споменал цена, защото може да е различна за различните модели и да предизвикам някое недоразумение. Ако те интересува, телефоните им са: 0889-66-31-30/ 0887-63-19-89/ 02/855-04-08
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Здравейте колеги! Знам, че въпросът е често разискван... Знам и какви са предимствата, недостатъците и рисковете и в двата варианта. Молбата ми е - който напоследък е купувал или рециклирал такива в София да сподели впечатленията си и цени и адреси. Благодаря!
                Мога да обясня за рециклиране на CVJ http://en.wikipedia.org/wiki/Constant-velocity_joint

                Шарнири и накрайници също могат да бъдат рециклирани кадърно,но зависи от ред неща.Всъщност като се замисля този ред неща може да се сведе до едно - кой ти го прави.Има хора които просто не правят мърляви работи,и други които пък само мърляви

                Коментар


                • #23
                  До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Да споделя впечатления по темата.... По-миналата събота занесох 4 накрайника и 1 шарнир в гореспоменатия сервиз. Момчетата наистина действат много експедитивно-оправиха ги за 1,5 часа . Рециклирането се състои в отваряне и нарязване на резба от вътрешната страна, изработка на капачка с резба, изработка на пластмасови чашки и подложки, шлайфане на сферата на болта и смяна на маншончетата със силиконови. Стават по-добре от нови (поне от тези, които се продават). Така че, ако някой има съмнения относно качеството, да не се колебае. Няма да съжалява....
                  Аз от същите момчета си купих маншонче за 5лв силиконово, моя шарнир нямаше нужда от рециклиране, само маншона беше скъсан но ми обясниха че моите шарнири не се рециклирали защото нямали пластмасово покритие нещо такова.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                    Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                    Аз от същите момчета си купих маншонче за 5лв силиконово, моя шарнир нямаше нужда от рециклиране, само маншона беше скъсан но ми обясниха че моите шарнири не се рециклирали защото нямали пластмасово покритие нещо такова.
                    Не силикон,а полиуретан,беличко нали ? Имайки впредвид,че при производителите са от 40 до 60 стотинки, 5 лева въобще не е лоша цена

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                      А в магазин олимпия знаеш ли колко са (8лв) и ми набутват такъв който нестава че и спорят. А мен лично малко ще ме е срам да си купя 1 или 2 маншона от производителя пък и кой го знае къде е а това ми е мн. близо.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                        Колеги, някой знаели каде е сервиза в Кв. Требич на Велин или тел. му?
                        Там тоз човечец бил рециклирал носачи много добре и искам да го открия.
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дилема-рециклиране на шарнири и накрайници или нови?

                          Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
                          Колеги, някой знаели каде е сервиза в Кв. Требич на Велин или тел. му?
                          Там тоз човечец бил рециклирал носачи много добре и искам да го открия.
                          Сервиза му се намира точно до 63-то училище в кв. Требич, телефона му е 0887601962 Велин.

                          п.с. Модератор ако прецени че не е за публично показване телефона на майстора да го изтрие!

                          Коментар


                          • #28
                            Ето, каква страхотна тема, незнайно защо, забравена през годините - може би сикаджията не ни лъже и пътищата се подобряват, но аз може би съм кутсуз и продължавам да страдам от асфалтови екземи на шарнирите. В тази връзка бих искал да попитам за актуални контакти на сервизи и цехове, които се занимават рециклиране на шарнири. Още повече моите са с ковани носачи и болката при смяна е 5 пъти по-голяма

                            Коментар


                            • ivo-police
                              ivo-police коментира
                              Редактиране на коментар
                              Без да си дал населено място какво очакваш да получиш като информация ...държава ,континент или целия свят.

                            • Владо М
                              Владо М коментира
                              Редактиране на коментар
                              Срещу 5лв. Еконт правят доставки в цялата държава г-н Полуцай, не знаете ли ?

                          • #29
                            Добър да е деня 😉 Аз също съм в ситуация за рециклиране. Две седмици търся горен носач за Мерцедес сл500 2001ва, и няма. Само он Немция и не може да се върне ако не е за модела. А вече върнах три носача, купени от тук. Не стават за модела, въпреки по "книжките" им ставали 😀
                            Лошо е, че шарнира е отлят с носача, не е капачка. От Казанлък отказват да го правят.
                            нов - няма. Не ми се дават 700лв за да зная от Немция дали ще ми изпратят моя носач.

                            Някой знае ли качествен рециклаж или ще си държа колата на стойки в гаража 😉

                            Коментар


                            • krassitch
                              krassitch коментира
                              Редактиране на коментар
                              Докато не напишеш за кой град,не знам как ще ти препоръча някой...

                          • #30
                            Няма значение града, ще го пратя с еконт. От морга 180лв само ляв. Навсякъде са продадени при 5 обяви.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X