Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Харесах си тези дискове специално са за Frontera B 3.2 V6: http://www.europerformance.co.uk/pag...r=opelfrontera

    И тези накладки за Frontera B 3.2 V6 : http://www.europerformance.co.uk/pag...r=opelfrontera

    Ама цените....
    Дисковете са неоправдано скъпи, без ABS и не са за Фронтера, накладките също.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
      ... ама няма няма и някой присмехулник земе та се хване за некоя приказка колкото да има какво да се драска. Колегата да си реши защо как и какво иска да си направи със спирачките, аз за моите съм решил.
      Аз се присмехулвам тогава , когато някой "гост в темата" вземе да се изказва "компетентно" и да ръси акъл без да познава нито марката , нито участниците в дискусията .

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Ей ,Владо! Ти , като компетентен железар (мене ма маани) изкоментирай горния пост със стоманените спирачни дискове.Ма много моля....
      Ами ако изкоментирам , че става въпрос за "желязо , силиций и въглерод " ( не че в чугунените дискове тези химични елементи не са същите ) току виж пак ни обвинят в присмехулство
      На всичко отгоре с колегата сме в бранша с накладки : аз ги произвеждам - той ги продава . Е , не баш същите де . Моите са за самосвали с обща маса 160 тона , ма нали все накладки ....
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 09-07-17, 08:24.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Дисковете са неоправдано скъпи, без ABS и не са за Фронтера, накладките също.
        Прав си Лозане, на много сайтове независимо че посочваш точния модел МПС, много често снимките са само примерни и не отговарят за конкретния модел, така и иначе няма да поръчвам от тях просто ми харесаха като изработка и двойното им вентилиране, засега се колебая между две марки, FERODO или TEXTAR, бюджетния вариант е да купя от наш колега продаващ дискове, накладки, съединители, но нищо не ми говори марката ASHIKA, иначе са наистина евтини с включена отстъпка с сравнения с другите марки....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          То може и NAPKO да не ти говори,но се слагат за първоначално вграждане в редица модели. Взимай ASHIKA-та.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Прав си Лозане, на много сайтове независимо че посочваш точния модел МПС, много често снимките са само примерни и не отговарят за конкретния модел, така и иначе няма да поръчвам от тях просто ми харесаха като изработка и двойното им вентилиране, засега се колебая между две марки, FERODO или TEXTAR, бюджетния вариант е да купя от наш колега продаващ дискове, накладки, съединители, но нищо не ми говори марката ASHIKA, иначе са наистина евтини с включена отстъпка с сравнения с другите марки....
            Спирачните дискове Феродо се правят в Китай. От повече от 10 години. Текстарите също не са това, което бяха, но определено са по удачен избор. Скъпи и що годе прилични като дискове са Ате. По нормални цени и също не лоши има ТРВ. То поради тая и причина е удачно да се шлайфат старите.
            Ти ги провери първо твоите дали са криви, че щом е автоматик и тресе само на много бавно може и нищо да им няма.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от AP1 Преглед на мнение
              Привет,


              Amsoil Premium Protection 10w-40 е автомобилно масло, което реално може да се използва и в мотоциклети. Реално двата типа масла не се изключват и първите масла на Amsoil за мотоциклети са били базирани на автомобилни масла. Стабилноста на маслото и нивата на ZDDP го правят съвместимо и с мотоциклети.


              Относно дискусията за 5w и 10w маслата. Реално няма никакъв проблем "стари" двигатели да се карат с 0w/5w зимен индек. Той показва течливостта на маслото при ниски температури. Топлият индекс определя кинематичния вискозитет на маслото при 100 градуса. Масло 0w-40 може да е "по-гъсто" при високи температури от масло 10w-40. Съветите на повечето майстори от типа "Тази кола е стара, карай с по-гъсто масло като 10w-40." са доста грешни.


              За разлика от повечето 10w-40 масла на пазара, Amsoil Premium Protection 10w-40 използва синтетични бази, което въпреки зимния коефициент 10w, му дава доста добра течливост при ниска температура. Понякога много близка до 5w масла. Допълнително, като спецификация и състав, е подходящо за дадения автомобил и затова го избрахме. По каталог изискваните спецификации за двигателя са API SG, SH. По-старите стандарти позволяват наличие на по-високи нива на противоизносващи добавки на основата на цинк и фосфор, които са редуцирани в по-новите, заради по-модерните системи за емисии (катализатори, ДПФ).


              Не винаги използване на масло покриващо най-новите спецификации е най-оптимален избор. Все пак те са съобразени с изискванията и особенностите на новите двигатели и нива на емисии.


              Оптималния вискозитет по каталог за автомобила е 5w-30. Но поради наличието на разход, предпочитаме да видим как ще се държи двигателя с по-стабилно масло със същия топъл вискозитет 40, с който е каран до сега. Ако разходът намалее или изчезне, може да се пробва как ще се държи с 5w-30 масло.


              Поздрави
              Александър Иванов
              AP1 Ltd.
              Колеги, по повод въпросното масло Амсойл когато го сменях, минах вече 4500 км и от максимума на пръчката за маслото, беше спаднало до средата на щеката, долях около 400 мл масло и сега е пак на максимума, предполагам е нормален този малък разход на масло, за разлика от предишното масло на GM - единствената разлика която успях да усетя поне по външни фактори е че този на Amsoil е учудващо бистро прозрачно, все едно току що съм го сменил, това мога да кажа като впечатления от въпросното американско масло.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Павка 800 грама е точно от максимума до минимума и за 10 000 км. е напълно нормално да харчи толкова. Просто за успокоение и информация ти го казвам. Можеш спокойно да не доливаш другия път, не е нужно да стои на макс маслото.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Павка 800 грама е точно от максимума до минимума и за 10 000 км. е напълно нормално да харчи толкова. Просто за успокоение и информация ти го казвам. Можеш спокойно да не доливаш другия път, не е нужно да стои на макс маслото.
                  Значи всичко е в норма, даже при следващата смяна на маслото мисля пак да се върна на GM, просто няма смисъл според мен, да давам в пъти повече пари за Amsoil, щеше да има смисъл ако не го беше пипал нито грам от маслото, мерси Божко

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Маслото да стои бистро и прозрачно след много минати километри не е атестат за качеството му. Основно свойство на моторното масло е да почиства и предпазва от отлагания. Не всичко се обира от филтъра и това се вижда по маслото.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                      Маслото да стои бистро и прозрачно след много минати километри не е атестат за качеството му. Основно свойство на моторното масло е да почиства и предпазва от отлагания. Не всичко се обира от филтъра и това се вижда по маслото.
                      Основното предназначение на моторното масло е да намалява триенето между движещите се части в двигателя (при различнинатоварвания и температури вкл. студен старт) и заедно с това да охлажда и "мие" мотора.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                        Основното предназначение на моторното масло е да намалява триенето между движещите се части в двигателя (при различнинатоварвания и температури вкл. студен старт) и заедно с това да охлажда и "мие" мотора.
                        Диалектика малко, а? Е, добре, ма нали затова съм написал "основно", а не "основното" - демек, има и други основни. И идеята е друга, не да обясняваме какво прави маслото, ами да се знае, че чисто масло не значи добро масло.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Привет колеги, днес пак ми светна чека и този път грешката показва ламда сонда, майстора ми каза днес да си я карам така докато не усетя по-голям разход на гориво и тогава да я правим, повечето от вас знаят че карам само на бензин, онзи ден пък ми светна чека пък за дебитомер, изобщо всичките ми проблемите ми с чека, тръгна откак налях скапания бензин на Марешки, може и да не е от това, но факт че станаха проблемите след като заредих при него половин резервоар, кажете поне как да изчиствам грешката че много ме дразни да свети чека и да знам че нещо не е в ред, возя бебе все пак и трябва да разчитам на колата при пътуванията и да съм спокоен.
                          Споделете от кой магазин в София какъв модел "четец" - "изтривалка" да купя за фронтерата за да мога поне да изтривам грешката? Само не ми предлагайте от ибей, че нямам никакъв опит с покупки от такива сайтове и ги подминавам.

                          Става дума за 3.2 V6 мотора 2002г, че имало разлика с другите двигатели и по години на производство...

                          p.s. Това например ще ми върши ли работа:

                          - ОВD ІІ ЅКАN - Вluеtооth yнивepcaлeн ypeд зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбили, cъвмecтим c Аndrоіd ОЅ тeлeфoни, тaблeти или ĸoмпютъp

                          Beчe имaтe възмoжнocт coбcтвeнopъчнo, caми, нaвcяĸъдe и пo вcяĸo вpeмe дa нaпpaвитe eднa бъpзa и дeтaйлнa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa cи!

                          OБД 2 CKAH e eдин oт нaй-мaлĸитe yнивepcaлни ypeди зa aвтoдиaгнocтиĸa нa пaзapa. Toй ĸoмбиниpa виcoĸитe възмoжнocти зa диaгнocтиĸa нa тpaдициoннитe ypeди c yчyдвaщo мaлĸитe cи paзмepи, тeглo и фyнĸциoнaлнocт.

                          Moжe дa чeтe, извeждa инфopмaция и дa тpиe ĸoдoвeтe зa гpeшĸи. Heвиcoĸaтa мy цeнa дaвa възмoжнocт ypeдa дa ce пoлзвa ĸaĸтo в aвтocepвизи, тaĸa и oт aвтoлюбитeли.

                          ОВD2 ĸoдoчeтeцът ce зaxpaнвa oт ĸoнeĸтopa зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa, имa вгpaдeн Вluеtооth и тaĸa мoжe дa извeдeтe инфopмaциятa нa тeлeфoнa, тaблeтa или ĸoмпютъpa cи - бeз нeoбxoдимocт oт ĸaбeли.

                          Kpaтĸa xapaĸтepиcтиĸa нa yнивepcaлния ypeд зa aвтoмoбилнa диaгнocтиĸa - ОВD ЅКАN:

                          OБД чeтeцът дaвa възмoжнocт зa чeтeнe и изтpивaнe нa гpeшĸи в мoдyлa зa yпpaвлeниe нa двигaтeля.
                          Чeтeнe нa oпpeдeлeни тeĸyщи пapaмeтpи в зaвиcиoнocт oт aвтoмoбилa – oбopoти двигaтeл, нaтoвapвaнe двигaтeл, тeмпepaтypa oxлaдитeлнa тeчнocт, cтaтyc гopивнa cиcтeмa, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, нaлягaнe cмyĸaтeлeн ĸoлeĸтop, Lоng tеrm и Ѕhоrt tеrm fuеl trіm, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, aвaнc, тeмпepaтypни дaтчици, дeбит нa въздyx, пoзиция дpoceлoвa ĸлaпa, нaпpeжeния нa ĸиcлopoдни дaтчици (лaмбдa coнди) и дp.

                          Унивepcaлният диaгнocтичeн ypeд ОВD ЅКАN гapaнтиpa мaĸcимaлнo пoĸpитиe нa paзлични мapĸи и мoдeли aвтoмoбили.

                          B Eвpoпa зa пътничecĸи и лeĸoтoвapни aвтoмoбили, ОВDІІ/ЕОВDІІ cтaндapтa e зaдължитeлeн oт 2001г. зa бeнзинoви и oт 2004г. зa дизeлoви aвтoмoбили. B CAЩ e в cилa oт 1996г. Hяĸoи пpoизвoдитeли ca изпълнили изиcĸвaниятa нa cтaндapтa пo-paнo.

                          Πpoизxoд: Kитaй

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_3288.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5766971

                          p.s. Важно за мен е да поддържа БГ интерфейс.

                          p.s. Направих запитване за този продукт и чакам отговор, според вас ще ми свърши ли работа този четец, при четене на живи данни, грешки, триене на грешките, има БГ интерфейс, имам таблет Sony Xperia с андроид lolipop 5 и iphone 5s с ios 10, :https://sklad66.com/cms/ELM-327-Blue...OBDII-CAN.html

                          Мод: изтрийте линка ако сметнете че не е удачно.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 16-09-17, 12:22. Причина: Корекция и p.s.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Всички дърти бензини като попрехвърлят една възраст ит 15-20 годинки си ги имат тея болежки.
                            Аз съм имал 3-4 15-20 годишни биндзина и всите така включая дзвера в подписа.
                            Затова аз не ги чакам да се скапят а си знам превантивно нови:
                            1. Кабели и свещи оригинални или оемски;
                            2. Ламбда сонди оригинални само;
                            3. Дебитомер най най най оригиналния ( много е важно ) и никакви заместители разни Пиербурзи и подобни.

                            После си карам поне 5 годинки без грижи.
                            Поздрави
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Всички дърти бензини като попрехвърлят една възраст ит 15-20 годинки си ги имат тея болежки.
                              Аз съм имал 3-4 15-20 годишни биндзина и всите така включая дзвера в подписа.
                              Затова аз не ги чакам да се скапят а си знам превантивно нови:
                              1. Кабели и свещи оригинални или оемски;
                              2. Ламбда сонди оригинални само;
                              3. Дебитомер най най най оригиналния ( много е важно ) и никакви заместители разни Пиербурзи и подобни.

                              После си карам поне 5 годинки без грижи.
                              Поздрави
                              При всички положения ще се сменя каквото трябва с оригинални части при сигурен признак за смяна, но мисля че никак няма да ми е излишно да имам такъв диагностичен уред по принцип, примерно мисля да зачистя клемите на ламда сондата, представи си че проблема може да се окаже и лош контакт, но преди това ще трябва да изчистя грешката за да съм сигурен че това ще е проблема ако светне пак чека, а и за в бъдеще мисля че пак няма да е излишно при светване на чека да мога да си прочета грешката, а не да търча в сервиза всеки път, та уреда от линка който дадох по-горе, ще ми свърши ли реална работа, четене на грешки, живи данни и чистенето на грешки?
                              Последно редактирано от Еделвайс; 16-09-17, 17:57. Причина: пояснение

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Привет колеги, днес пак ми светна чека и този път грешката показва ламда сонда, майстора ми каза днес да си я карам така докато не усетя по-голям разход на гориво и тогава да я правим, повечето от вас знаят че карам само на бензин, онзи ден пък ми светна чека пък за дебитомер, изобщо всичките ми проблемите ми с чека, тръгна откак налях скапания бензин на Марешки, може и да не е от това, но факт че станаха проблемите след като заредих при него половин резервоар, кажете поне как да изчиствам грешката че много ме дразни да свети чека и да знам че нещо не е в ред, возя бебе все пак и трябва да разчитам на колата при пътуванията и да съм спокоен.
                                Споделете от кой магазин в София какъв модел "четец" - "изтривалка" да купя за фронтерата за да мога поне да изтривам грешката? Само не ми предлагайте от ибей, че нямам никакъв опит с покупки от такива сайтове и ги подминавам.

                                Става дума за 3.2 V6 мотора 2002г, че имало разлика с другите двигатели и по години на производство...

                                p.s. Това например ще ми върши ли работа:

                                - ОВD ІІ ЅКАN - Вluеtооth yнивepcaлeн ypeд зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбили, cъвмecтим c Аndrоіd ОЅ тeлeфoни, тaблeти или ĸoмпютъp

                                Beчe имaтe възмoжнocт coбcтвeнopъчнo, caми, нaвcяĸъдe и пo вcяĸo вpeмe дa нaпpaвитe eднa бъpзa и дeтaйлнa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa cи!

                                OБД 2 CKAH e eдин oт нaй-мaлĸитe yнивepcaлни ypeди зa aвтoдиaгнocтиĸa нa пaзapa. Toй ĸoмбиниpa виcoĸитe възмoжнocти зa диaгнocтиĸa нa тpaдициoннитe ypeди c yчyдвaщo мaлĸитe cи paзмepи, тeглo и фyнĸциoнaлнocт.

                                Moжe дa чeтe, извeждa инфopмaция и дa тpиe ĸoдoвeтe зa гpeшĸи. Heвиcoĸaтa мy цeнa дaвa възмoжнocт ypeдa дa ce пoлзвa ĸaĸтo в aвтocepвизи, тaĸa и oт aвтoлюбитeли.

                                ОВD2 ĸoдoчeтeцът ce зaxpaнвa oт ĸoнeĸтopa зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa, имa вгpaдeн Вluеtооth и тaĸa мoжe дa извeдeтe инфopмaциятa нa тeлeфoнa, тaблeтa или ĸoмпютъpa cи - бeз нeoбxoдимocт oт ĸaбeли.

                                Kpaтĸa xapaĸтepиcтиĸa нa yнивepcaлния ypeд зa aвтoмoбилнa диaгнocтиĸa - ОВD ЅКАN:

                                OБД чeтeцът дaвa възмoжнocт зa чeтeнe и изтpивaнe нa гpeшĸи в мoдyлa зa yпpaвлeниe нa двигaтeля.
                                Чeтeнe нa oпpeдeлeни тeĸyщи пapaмeтpи в зaвиcиoнocт oт aвтoмoбилa – oбopoти двигaтeл, нaтoвapвaнe двигaтeл, тeмпepaтypa oxлaдитeлнa тeчнocт, cтaтyc гopивнa cиcтeмa, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, нaлягaнe cмyĸaтeлeн ĸoлeĸтop, Lоng tеrm и Ѕhоrt tеrm fuеl trіm, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, aвaнc, тeмпepaтypни дaтчици, дeбит нa въздyx, пoзиция дpoceлoвa ĸлaпa, нaпpeжeния нa ĸиcлopoдни дaтчици (лaмбдa coнди) и дp.

                                Унивepcaлният диaгнocтичeн ypeд ОВD ЅКАN гapaнтиpa мaĸcимaлнo пoĸpитиe нa paзлични мapĸи и мoдeли aвтoмoбили.

                                B Eвpoпa зa пътничecĸи и лeĸoтoвapни aвтoмoбили, ОВDІІ/ЕОВDІІ cтaндapтa e зaдължитeлeн oт 2001г. зa бeнзинoви и oт 2004г. зa дизeлoви aвтoмoбили. B CAЩ e в cилa oт 1996г. Hяĸoи пpoизвoдитeли ca изпълнили изиcĸвaниятa нa cтaндapтa пo-paнo.

                                Πpoизxoд: Kитaй

                                [ATTACH=CONFIG]930045[/ATTACH]

                                p.s. Важно за мен е да поддържа БГ интерфейс.

                                p.s. Направих запитване за този продукт и чакам отговор, според вас ще ми свърши ли работа този четец, при четене на живи данни, грешки, триене на грешките, има БГ интерфейс, имам таблет Sony Xperia с андроид lolipop 5 и iphone 5s с ios 10, :https://sklad66.com/cms/ELM-327-Blue...OBDII-CAN.html

                                Мод: изтрийте линка ако сметнете че не е удачно.
                                Аз не можах да подкарам този ELM 327 на моята фронтера. Не ще да се свърже с с компа на двигателя. Установява връзка чрез блутут с телефона, но с двигателя не ще.
                                Говорим за фронтера 2003 3,2 автомат. Купих си даже 2 броя от различни продавачи от али експрес. След голямо ровене намерих един руски сайт с каталог за съвместимост на ОБД четеца ELM327 с различните автомобили. И точно моята година фронтера се оказа, че няма да стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X