Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Веднага ти казвам защо аз шлайфах.
    1. биенето на единия диск беше под 0.2 мм. Другия си беше прав.
    2. 2-та бяха почти без износване
    3. Цената на комплект предни е около 680 лв.
    За Фруктиса си може би прав, за 60 лв. разлика и аз не бих се занимавал. Но някак си ми се струва че между китайски дискове за 120 лв. и оригинални за фронтерата ще има доста повече от 60 лв. разлика.
    Ей разгеле - трябваше няколко страници да изпишеме за да се сетиш, че пишеме конкретно за фруктис и да стигнеш до извода, че за 60 лв разлика не си заслужава да се занимаваш със шлайфане

    п.п. и не! Не става въпрос за китайски дискове!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Ей разгеле - трябваше няколко страници да изпишеме за да се сетиш, че пишеме конкретно за фруктис и да стигнеш до извода, че за 60 лв разлика не си заслужава да се занимаваш със шлайфане

      п.п. и не! Не става въпрос за китайски дискове!
      Май не си ходил в Булвария да питаш за цени на части за фронтера
      Павката ще търси наистина "оригинални" та за това....
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Май не си ходил в Булвария да питаш за цени на части за фронтера
        Павката ще търси наистина "оригинални" та за това....
        Естествено, че не съм. Обикновено си купувам по-качествени афтърмаркет части на по-ниски цени от предлаганите в Булвария. А Павка е свободен да си харчи парите както реши - аз повече няма какво да добавя по темата.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          При майстора където си ходя от няколко години, работи в сервиза на BOSCH в дружба, оферира ми за качествени дискове но са на цена 600лв, дисковете са стандартно вентилирани, без дупките и нарези, но били много добри, в интерес на истината ми се вижда малко множко 600 лв за едни дискове, но пък джипката си е автоматик и както си е тежка, май не е добра идея да правя компромис с китайски дискове, особено като возя съпругата ми и бебето, все още се чудя, оправдани ли са тези пари според вас, лично аз си мисля че до 300лв за комплект дискове е по-нормална цена но пък качеството какво ще е, а и в сервиза ще мога да направя рекламация по-лесно при евентуален проблем, а и ще са монтирани и ревизирани спирачните апарати от моя майстор..?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Пробвай на този сайт. Аз си взех Цимерман спорт дискове за субаруто и съм много доволен от качеството им. Има доста голям избор и мисля доставят и в БГ. Цените са далече от 600 кинта за 2 диска. Моята кола е също автоматик и е тежка а и аз спирам доста агресивно, но засега около 8000км няма проблем с дисковете които взех.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              И тук можеш да гледаш.И други марки производители.За тоя пари дето си цитирал (600 БГлева) трябва да вървят качествени дискове с накладките , труд и некакво шише за в къщи.http://www.mister-auto.be/fr/disque-...1_g900007.html
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Изработката на качествени дискове никак не е евтино и лесно, потърсете инфо как и през какво преминават скъпите и качествени стоманени дискове,които издържат на силно загряване и рязко охлаждане. Всичко до около 150лв са без обработката която е нужна за това. Факт е, че търговците у нас имат шанс да трупат капитал бързо и лесно, щото без дискове примерно не можеш да караш! Не ми се коментира какви случки съм имал и виждал с нови спирачки, но ще ви споделя, че продавам много за мое учудване втора употреба спирачни дискове! Ако някой не е гледал клипчето за работниците в БМВ дето пикат върху цилиндров блок на ДВГ който от 1500 куб. ще придобие 1500к.с да го гледа. Същото важи и за дисковете!
                Последно редактирано от evos; 08-07-17, 18:43.
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Фруктиса е тежък дисковете са малки ....
                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  .....но пък джипката си е автоматик и както си е тежка....
                  Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                  ... Моята кола е също автоматик и е тежка ...
                  Пръвата ми реакция беше да репликирам със следното : Ми що си купувате автоматици , бре ?! Да сте си купИли "ръчки" . Те са по- леки .

                  ... след което взех та се поинтересувах малко и ... о , ужас !
                  .. и те кво пише за Фронтерите:

                  Собствена маса :

                  - ОФБ 2,2 136 коня ( 4 цилиндъра , естествено) : 1720 кила
                  - ОФБ 3,2 205 коня , ръчни скорости : 1785 кила
                  .... и сега въпросната ОФБ 3,2 205 коня автомат :1720 кила !

                  Моят приятел и тукашен колега Кольо от Шумен за подобни работи би казал : "Инженерите в завода са го пресметнали" .

                  Та не ми е ясно що "спортни дискове" , набутване с кинти и т.н. и т.н. ...
                  Се едно ше ходите на състезание , мааму стара !
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Ей ,Владо! Ти , като компетентен железар (мене ма маани) изкоментирай горния пост със стоманените спирачни дискове.Ма много моля.Керамични съм работил , ма такова жувотно " качествен стоманен спирачен диск"- бих желал да науча.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Керамични бил работил, ми като си работил, що не му направиш на човека за фронтерата един комплект, докато си драскаш тука!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Ти къде си виждал стоманени? Работил , квото се работи по поддръжката на спирачни системи.Ти нали ги не произвеждаш добри втора употреба?!? А до керамичните ..., дай да минем прес стоманените и си продължаваме разговора.ОК?
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Колеги, причината да питам дали са оправдани по-високата цена за уж наистина качествени дискове, е че на предишната ми фронтера, купувах в крайна сметка два чифта дискове и накладки, първите бяха на Valeo за 250 лева комплекта и накладки Textar за 100лв, за няколко месеца се изкриви единия диск, после дадох 350 лв за дискове Textar и 100 лева за накладки Textar, та ми излязоха златни уж хубавите дискове, та затова се чудя какви да си взема, че наистина истинските хубави спирачни дискове в завода и при производството им, преминават през доста технологии, закалявания и тестове, та просто няма как икономически да е изгодно, ако всичките марки дискове минаваха както си трябва при закаляване, тестове и т.н.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Ти къде си виждал стоманени? Работил , квото се работи по поддръжката на спирачни системи.Ти нали ги не произвеждаш добри втора употреба?!? А до керамичните ..., дай да минем прес стоманените и си продължаваме разговора.ОК?
                            Като писах стоманени имах в предвид обикновен диск от желязо,силиций и въглерод, а не керамични, каквито само с поръчка можеш да си купиш на цената на една фронтера! И да освен чугунени има и стоманени дискове, ако професията ти е такава трябва да го знаеш! Не знам дали някой от производителите на спирачни дискове за масови автомобили, изобщо извършват онази важна част от обработката с елиминирането на вътрешните напрежения!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Харесах си тези дискове специално са за Frontera B 3.2 V6: http://www.europerformance.co.uk/pag...r=opelfrontera

                              И тези накладки за Frontera B 3.2 V6 : http://www.europerformance.co.uk/pag...r=opelfrontera

                              Ама цените....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Пръвата ми реакция беше да репликирам със следното : Ми що си купувате автоматици , бре ?! Да сте си купИли "ръчки" . Те са по- леки .

                                ... след което взех та се поинтересувах малко и ... о , ужас !
                                .. и те кво пише за Фронтерите:

                                Собствена маса :

                                - ОФБ 2,2 136 коня ( 4 цилиндъра , естествено) : 1720 кила
                                - ОФБ 3,2 205 коня , ръчни скорости : 1785 кила
                                .... и сега въпросната ОФБ 3,2 205 коня автомат :1720 кила !

                                Моят приятел и тукашен колега Кольо от Шумен за подобни работи би казал : "Инженерите в завода са го пресметнали" .

                                Та не ми е ясно що "спортни дискове" , набутване с кинти и т.н. и т.н. ...
                                Се едно ше ходите на състезание , мааму стара !
                                Купуваме си автоматици защото е по-удобно и приятно да се шофират. И не съм казал че автоматика е по-тежък от ръчката, а че натоварва повече спирачките в някои ситуации, ама няма няма и някой присмехулник земе та се хване за некоя приказка колкото да има какво да се драска. Колегата да си реши защо как и какво иска да си направи със спирачките, аз за моите съм решил.
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X