Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпонка на оста на алтернатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шпонка на оста на алтернатора

    От година имам фронтера 2.0 бензин 94 година. Още зимата се появи шум от ремъците. Сега установих, че идва от алтернатора, вероятно е лагер. Реших да го проверя. Свалих го и след като развих гайката и извади шайбата за ремъка установих, че няма шпонка. Алтернатора е Бош 0120 169 924 14в 34/90. Някой има ли представа дали оригинално е или е махната при някой ремонт. Няма следи от превъртане. Колебая се дали да продължавам с разглобяването или да търся майстор. Нямам представа как се вадят лагерите. Очаквам съвет и благодаря предварително.
    [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

  • #2
    От: Шпонка на оста на алтернатора

    A канал за шпонка има ли? Не съм виждал шайба на алтернатор със шпонка.По добре го закарай на майстор.

    Коментар


    • #3
      От: Шпонка на оста на алтернатора

      Има канал за шпонка на шайбата и на оста. Намерих втора употреба алтернатор за 50 лева от такъв порядък ще ми иска и майстора.
      [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

      Коментар


      • #4
        От: Шпонка на оста на алтернатора

        Ако липсва шпонка вообще в смисъл дали не са останали парчета от скъсана такава ,значи най вероятно някой "майстор" я е сметнал за излишна .Аз преди време питах за стартера има ли чалъм за сваляне обаче уви не разглобих половината двигател за което не съжалявам .Защото се нагледах на байовщина ,като започнем от това че инсталацията която по принцип трябва да е вързана с скоба към двигателя а в случая всичко беше омотано на топка и прикрепено с свинска опашка към долния маркуч на радиатора ,мога да добавя не стегнати гайки липсващи такива и чстене на стара гарнитура от смукателния колекто с шкурка .При положение че остатуците от старата гарнитура се махат много лесно с парцалче и кореселин .Е 100 лева за части за стартера ,гарнитура шлайфче на колектора е и това не е всичко оказва се че някой е сметнал за излишна скобата която държи алтернатора на 3 точки та сега и нея ще търся .Та аман от "майстори" извинявай колега че ти оспамих темата ма да споделя белким ми олекне .

        Коментар


        • #5
          От: Шпонка на оста на алтернатора

          Шпонката не е задължителна,има генератори със шпонка има и без.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Шпонка на оста на алтернатора

            Занесох генератора на майстор. Казаха, че лагерите не са разбити, поне не се усещали на ръка. Казах им да ги сменят, да сложат и нови четки. Всичко ще ми струва 32 лева. Колебая се дали да не сменя и ремъка макар, че е нов, за да изключа всички възможности. Казаха, че ще сложат шпонка. Благодаря колеги. Очаквам съвети за ремък на генератора. Какъв да купя. Може в сервиза където ми обслужваха колата да са сложили некачествен.
            [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

            Коментар


            • #7
              От: Шпонка на оста на алтернатора

              Първоначално публикуван от kanyo Преглед на мнение
              Занесох генератора на майстор. Казаха, че лагерите не са разбити, поне не се усещали на ръка. Казах им да ги сменят, да сложат и нови четки. Всичко ще ми струва 32 лева. Колебая се дали да не сменя и ремъка макар, че е нов, за да изключа всички възможности. Казаха, че ще сложат шпонка. Благодаря колеги. Очаквам съвети за ремък на генератора. Какъв да купя. Може в сервиза където ми обслужваха колата да са сложили некачествен.
              Хъм... откъде такива цени, колега? Тук, в София за подобна операция дерат кожи! Търси ремък Gates.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Шпонка на оста на алтернатора

                От Стара Загора съм. То и тук дерат кожи ако те прекарат. Има един сервиз където се занимават с ремонт само на стартери и генератори. Предлагат нови и втора употреба. Коректни са. Ремъкът е Gates. За сега няма да го сменям.
                [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X