Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показания на температурата на таблото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Показания на температурата на таблото.

    Рових доста из форума и не открих подобна тема. Ако случайно се дублира с някоя, извинете ме! Та според вас на какви градуси трябва да отговаря всяка чертичка от уреда на таблото? Специално мен ме касае за X20SE, но едва ли ще има големи разлики и с другите бензинови мотори.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020231.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5998801
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Показания на температурата на таблото.

    Ако не ме лъже паметта, мисля че отговаряха приблизително така:
    Това на снимката го нарисувах с цифри, е от фронтера А, виждам че ти си с фронтера Б, другото табло... горе-долу трябва да е така според мен:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.JPG
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5444224

    Коментар


    • #3
      От: Показания на температурата на таблото.

      Между 4 и 5 е 107 градуса. На толкова ми включваше преди перката. 3 е около 80, а малко над 3 е 90. Самоче, датчикът при мен (x22xe) e отзад на главата, а при теб е отпред при термостата. Тои е само за показанията на таблото, а не да включва перката.

      Коментар


      • #4
        От: Показания на температурата на таблото.

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Ако не ме лъже паметта, мисля че отговаряха приблизително така:
        Това на снимката го нарисувах с цифри, е от фронтера А, виждам че ти си с фронтера Б, другото табло... горе-долу трябва да е така според мен:
        [ATTACH=CONFIG]536339[/ATTACH]
        А според теб къде трябва да стои стрелката при нормално загрял двигател?

        Коментар


        • #5
          От: Показания на температурата на таблото.

          По средата, естествено, ако вдигне се включва перката и я връща пак там.Това при изправен термостат.

          Коментар


          • #6
            От: Показания на температурата на таблото.

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            По средата, естествено, ако вдигне се включва перката и я връща пак там.Това при изправен термостат.
            1+ Абсолютно е така, по-средата

            Коментар


            • #7
              От: Показания на температурата на таблото.

              Аз не напразно попитах за стрелката,щото 140градуса до червената черта ми се струва прекалено.Мисълта ми е дали така посочените градуси действително съответстват на чертичките.

              Коментар


              • #8
                От: Показания на температурата на таблото.

                Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                Аз не напразно попитах за стрелката,щото 140градуса до червената черта ми се струва прекалено.Мисълта ми е дали така посочените градуси действително съответстват на чертичките.
                За всеки случай, не съм видял кола, джип, на който крайната червена зона, да показва повече от 120 градуса... Само дигиталните показания при някои МПС-а, показват горе-долу точно градусите, при другите с стрелките е + - в прилични норми.... като цяло, средната чертичка е нормалния работен режим на двигателя... Градусите варират приблизително точно, както съм го посочил по-горе.
                Последно редактирано от Еделвайс; 16-01-13, 08:57.

                Коментар


                • #9
                  От: Показания на температурата на таблото.

                  Далече съм от мисълта да влизам в спорове.Просто искам да изясня въпроса за себе си,но ако приемем,че последната бяла черта съотвтства на120градуса,както си отбелязъл,то значи,че червената е 140.Дали едно деление не съотвтства примерно на 10 градуса?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Показания на температурата на таблото.

                    Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                    Далече съм от мисълта да влизам в спорове.Просто искам да изясня въпроса за себе си,но ако приемем,че последната бяла черта съотвтства на120градуса,както си отбелязъл,то значи,че червената е 140.Дали едно деление не съотвтства примерно на 10 градуса?
                    Има една приказка, "две глави, мислят по-добре от една" , нека други, по-компентентни колеги, да се изкажат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Показания на температурата на таблото.

                      Абсолютно си прав.Причината,да се задълбавам в темата е,че преди време смених виското с перки и съответно датчик,с параметри 87/92.Когато перките включат обаче,стрелката на таблото сочи между предпоследната и последната бяла черта преди червеното.Явно се получава някакво разминаване между датчиците или горните деления са с по-кратък интервал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Показания на температурата на таблото.

                        Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                        Абсолютно си прав.Причината,да се задълбавам в темата е,че преди време смених виското с перки и съответно датчик,с параметри 87/92.Когато перките включат обаче,стрелката на таблото сочи между предпоследната и последната бяла черта преди червеното.Явно се получава някакво разминаване между датчиците или горните деления са с по-кратък интервал.
                        Хвърли един поглед на тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8140 ще ти помогне да се ориентираш за дадения ти проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Показания на температурата на таблото.

                          Абсолютно безсмислено е да се сравняват показанията на датчиците на радиатора и на двигателя. Преди всичко, те измерват различни неща.

                          Това с особена сила важи за датчици в средата на радиатора или на студения му край, каквито има в по-цивилните коли с ел. охлаждане.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Показания на температурата на таблото.

                            Датчиккът за температурата на таблото е отделен и се намира върху корпуса на термостата, а общият температурен е завит в блока, той подава инфо на ECU и заедно с тази от дебитомера се дозира горивото.
                            Може да се смени датчикът за таблото/8-10лв./ или да се отвори казанчето и да се потопи вътре термометър с повечко градуси, има и мултицети с такъв.
                            После всичко ще се избистри.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Показания на температурата на таблото.

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Датчиккът за температурата на таблото е отделен и се намира върху корпуса на термостата, а общият температурен е завит в блока, той подава инфо на ECU
                              Убеден ли си? На доста коли е точно обратното - тоя в блока за таблото, а тоя за компютъра - във водата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X