Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Аз вече с Фронтера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И Аз вече с Фронтера.

    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
    Някой има ли впечатления от тези: Акумулатор 12V 102 (Ah) VARTA PROMOTIVE BLACK? Цената им беше около 237 лв. Като размер на кутията не знам дали ще се побере във Фронти (Външни размери на кутията 330/172/240 ).
    Понеже и моят е пътник (100 А/ч китаец Crepower) сега карам с акумулатора на Аудито, който на око (опадаха му лепенките) не е повече от 55 А/ч. Освен, че 100 амперов няма да се събере и ще трябва да се криви ламарината (както направих аз, а и подложка има отдолу и отпред, че опира в стойката на радиатора), е излишен и като капацитет и като стойност. Един 75-80 амперов е предостатъчен.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: И Аз вече с Фронтера.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      ... Освен, че 100 амперов няма да се събере и ще трябва да се криви ламарината (както направих аз, а и подложка има отдолу и отпред, че опира в стойката на радиатора), е излишен и като капацитет и като стойност. Един 75-80 амперов е предостатъчен.
      Абсолютно съм съгласен с теб! Но както е казал Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече!"
      Ще измеря какъв акумулатор с максимален капацитет би се събрал, без излишни "издевателства" по ламарините.
      Е, ще се съобразя и с цената, де. Нещо проклетата криза хич не ще да ни отпуска примката около врата, за съжаление...
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #33
        От: И Аз вече с Фронтера.

        75 амперов ще е не повече от 150-170 лв. а и някои търговци изкупуват на добра цена старите, та може да дойде и по-евтин. Бих препоръчал да си дадеш парите за най-читавия, който можеш да си позволиш. Китаец в никакъв случай не купувай. Моя тръгна да мре след втората година.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: И Аз вече с Фронтера.

          Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
          Абсолютно съм съгласен с теб! Но както е казал Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече!"
          Ще измеря какъв акумулатор с максимален капацитет би се събрал, без излишни "издевателства" по ламарините.
          Е, ще се съобразя и с цената, де. Нещо проклетата криза хич не ще да ни отпуска примката около врата, за съжаление...
          85 A Exide Premium влиза без проблем - 240 лв.
          Много съм доволен.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            От: И Аз вече с Фронтера.

            Днес си смених маслата в двигател преден диф и раздатка, антифриза също и си намерих акумулатор с добра отстъпка чешки със странно име, 74 Ah за 132лв с три години гаранция.Остана ми за задният диф да намеря масло ,за скоростите имам. Exide Premium не можах да намеря за под 230лв иначе влиза на косъм.Сега търся термостат,фар (може и два от по старият модел 1999-2002г със маската ако станат) и евентуално резервна гума.

            Коментар


            • #36
              От: И Аз вече с Фронтера.

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              75 амперов ще е не повече от 150-170 лв. а и някои търговци изкупуват на добра цена старите, та може да дойде и по-евтин. Бих препоръчал да си дадеш парите за най-читавия, който можеш да си позволиш. Китаец в никакъв случай не купувай. Моя тръгна да мре след втората година.
              Те и българските при мен умират тъкмо като им свърши гаранцията...
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #37
                От: И Аз вече с Фронтера.

                Друго питане..... за ключа на Фронтерата.С натискането на бутона за заключване тя се заключва, след повторно натискане на същият бутон следва пак звуков сигнал като за заключване или включване на аларма(така беше при Зафирата май),но аларма мисля че няма.Това някакъв втори режим за заключване ли е или що ....те това ме мъчи докато си пия бирата.
                Днес поръчах масло за задният диф Тутела 140 по 13лв и намерих въздушен филтър "японски" за 22лв

                Коментар


                • #38
                  От: И Аз вече с Фронтера.

                  Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                  ДрДнес поръчах масло за задният диф Тутела 140 по 13лв и намерих въздушен филтър "японски" за 22лв
                  Баси, само преди година и нещо тази тутела беше 7 лв. в чефин. На къде отива този свят?

                  Коментар


                  • #39
                    От: И Аз вече с Фронтера.

                    На маслото Тутела W140 което поръчах никъде не пише че е за дифове с LSD .Гледахме цялата гама техни масла и никъде не е упоменато изрично че става за LSD а би трябвало.Сега май няма такава Тутела с добавка поне вносителя не знае.
                    TUTELA W140-M/DAМинерално масло за механични предавки за всички лекотоварни и товарни автомобили, трактори, селскостопанска и строителна техника. За използване в диференциали с хипоидни предавки и скоростни кутии, изискващи масла с E.P. характеристики. Препоръчва се от: IVECO, ASTRA, FIAT TRACTORS, LAVERDA, HESSTON BRAUD, AGRIFULL, BENATI, FIAT-HITACHI, PIAGGIO.
                    SAE 80W-90 / 85W-140, API GL 5, IVECO 18-805, MIL-L-2105 D, ZF-TE-ML-05A,07A,16B,17B,19B, FIAT 9.55550

                    Коментар


                    • #40
                      От: И Аз вече с Фронтера.

                      80W90 и 85W140 нямат нищо общо, GL-5 еуказва, че второто става за LSD диференциял, другото е за предният, но аз сложих каквото в задния и няма проблем вече четвърта година.Това за късата ОФА C20NE.

                      Коментар


                      • #41
                        От: И Аз вече с Фронтера.

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        80W90 и 85W140 нямат нищо общо, GL-5 еуказва, че второто става за LSD диференциял, другото е за предният, но аз сложих каквото в задния и няма проблем вече четвърта година.Това за късата ОФА C20NE.
                        Това пише за Тутела W140.Незнам каква друга Тутела слагат колегите и дали въобще има такава с добавка за LSD но в каталога на вносителя това има.В петък ще отида в Ивеко в Дружба да проверя макар че проведохме телефонен разговор ...без успех.Освен на Кастрол друго масло с добавка е мнооого трудно да се намери обиколих една камара магазини и маслари.......абе загубена работа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И Аз вече с Фронтера.

                          Драсни едно лично на Fanatic, има за какво, личен опит.

                          Коментар


                          • #43
                            От: И Аз вече с Фронтера.

                            масла с LSD имам и други освен Castrol. Аз съм с някакво Kuttenkueler...
                            ако вече си купил масло, без добавка за LSD, не се шашкай - продава се добавка която си е на GM!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #44
                              От: И Аз вече с Фронтера.

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              ако вече си купил масло, без добавка за LSD, не се шашкай - продава се добавка която си е на GM!
                              По-евтината е на Мопар за Jeep, мисля че беше 17 лв. аз съм с такава....
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: И Аз вече с Фронтера.

                                Не не съм купил още .Не ми остава време да обикалям.Намерих Кастрола с добавка на 32лв литъра но не съм взел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X