Обява

Свий
Няма добавени обяви.

маншон за буталото на спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • маншон за буталото на спирачките

    http://www.unitcat.ru/opel/4/856/J/0/13/12/ за тези трите нещица "10х" от А+ ми обявиха цена от 166 лв. Колеги търкалям си една ОФА Спорт 95 г. с c20ne. От време на време ми задържа предно ляво колело, спирачката по-точно. Установих, че имам мъничка пробойна при уплътнението на спирачното бутало и така стигнах до тези цени. Има ли по-евтин вариант или нещо друго да ме посъветвате или да си ги купувам. Апропо много съм доволен от моята ОФА.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: маншон за буталото на спирачките

    Множко ми се струва колега .Колегите тук мисля че коментираха магазин за подобни уплътнители някъде ако си софянец , силвър центъра в люлин на 2-рия етаж имаше фирма която се занимаваше с ремонтни комплекти на спирачните апарати , и за някои модели спирачни помпи .Потърси в темите ако не се справиш и аз ще поровя да ти помогна с инфо .По спомени колега беше сменял на задно цилиндърче и комплекта май му се връзваше към 30-ина кинта .

    Коментар


    • #3
      От: маншон за буталото на спирачките

      Извади спирачния апарат,свали маншона и след това извади внимателно буталото-сигурно ще ти трябват здрави "гарги".Най-вероятно по буталото ще има петна ръжда-зачистваш ги със ситна шкурка,намазваш със свинска мас и сглобяваш.Маншончето го намажи с графитна смазка,преди да го сложиш обратно.Ако нещо се затрудниш,питай...

      Коментар


      • #4
        От: маншон за буталото на спирачките

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=35494 ето това е темата , респект към колегата ама не вади буталото с "гарги" ако не излезе с припомпване на спирачната помпа след като откачиш спирачния маркуч използвай сгъстен въздух може и с крачна помпа .Иначе за другото за почистването е прав ,но до колко ще изкара само с почистване божа работа ,най добре почистване комбинирано с смяна на уплътнител .

        Коментар


        • #5
          От: маншон за буталото на спирачките

          Първоначално публикуван от Barona Преглед на мнение
          Множко ми се струва колега .Колегите тук мисля че коментираха магазин за подобни уплътнители някъде ако си софянец , силвър центъра в люлин на 2-рия етаж имаше фирма която се занимаваше с ремонтни комплекти на спирачните апарати , и за някои модели спирачни помпи .Потърси в темите ако не се справиш и аз ще поровя да ти помогна с инфо .По спомени колега беше сменял на задно цилиндърче и комплекта май му се връзваше към 30-ина кинта .
          За съжаление съм от гр. Стралджа и столицата ми е на 345 км. Ако мога да помоля да посетиш тази фирма и да ми напазаруваш ремонтен комплект за спирачното бутало - "доволен ще останеш"Моля за тази услуга!

          Коментар


          • #6
            От: маншон за буталото на спирачките

            ако искаш звънни да кажеш какво искаш и къде да го изпратя
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              От: маншон за буталото на спирачките

              Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
              ако искаш звънни да кажеш какво искаш и къде да го изпратя
              Няколко пъти те търсих на посочения номер, но едиц. cop74@mail.bg това ми е пощата пиши ще се уговорим. благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                От: маншон за буталото на спирачките

                Колегата Isuzo пое ангажимента, вече чакам доставката. Искрени благодарности!

                Коментар


                • #9
                  От: маншон за буталото на спирачките

                  Благодарности! Получих си доставката, отремонтирах, сега си пее, даже вече се движи и по "инерция". Още веднъж благодаря на колегата Isuzo.

                  Коментар


                  • #10
                    От: маншон за буталото на спирачките

                    Такаа.Цилиндърът излиза нормално от усилието на спирачната помпа.Почистването му-отработен бъпрос.За да работи добре сп.апарат трябва да се ИЗВАДИ уплътнителния пръстен от цилиндъра.В канала зад него да НЯМА боклуци(окиси и.т.н.)Да НЕ СЕ ОБРЪЩА уплътнителния пръстен.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: маншон за буталото на спирачките

                      Isuzo ако неми доставят маншон за спирачното бутало на задният апарат на 2,8 двг скоро,ти имашли такъв да мина да го взема като идвам до Софиа

                      Коментар


                      • #12
                        От: маншон за буталото на спирачките

                        И аз днес ходих при Лозан по същия проблем , много коректен и точен човек благодарение на неговата консултация ми спести доста пари .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X