Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болтове на главина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болтове на главина

    Здравейте , колеги аз пак я закърших с мойта ОФА 2,2 16в този път при разглобяването на задно ляво колело се скъсаха и шесте болта .Киснах ги блъсках по гайките обаче не и не като солети а може би по добре че се случи в гаража ми че иначе ако бях при някой вулканизатор ........Купих нови болтове "оригинални " от оторизиран магазин ,обаче въпреки че обозначенията и дължината съвпадат с удивление открих че има разминаване в броя на шлица при старите болтове са 28 нарезчета при новите са 26 .Питането ми е в връзка с монтирането на новите болтове дайте акъл как по човешки че няма бъркане старите ги избих ама новите няма от къде място за набиване и тези болтове де да знам ако трябва да търся втора употреба ли или пък полуоска направо ,вече контактния ключ ме е страх да завъртя че може и него да счупя без да искам .Благодаря ви предварително

  • #2
    От: Болтове на главина

    Тези ги връщай и се чуй с Лозан/isuzo/ да ти прати оригинални с необходимите шлици, ако не си от София.
    Последно редактирано от maxxx; 12-05-12, 23:05.

    Коментар


    • #3
      От: Болтове на главина

      И оригиналните са на шлици. Има засек от вътре който трябва да се уцели преди да набуташ болта, че после е късно.
      Слагаш болта на позиция, нанизваш от другата страна една втулка, обръщаш гайката с конуса навън и стягаш докато прибере болта.
      Ако гайките ти са затворени, си търсиш обикновенна гайка със същата резба.

      Подозирам, че си сложил метални джанти за зимата и сега береш ядове защото никой не ти е казал, че за метални джанти има по дълбоки гайки.
      Късите гайки, ако са затворени, затягат челно на болта и после ..кръц.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Болтове на главина

        Благодаря ви че се отзовавате колеги ,ще се свържа с лозан .Интересна работа хем оригинални болтове купих ги от Булвария пък се различават за връщане няма да стане 50 кинта назад ,здраве да е .При монтажа дето колегата е описал с натягане и втулка ме притеснява болта да не се извърти и да стане шлиц срещу шлиц ,то не че има гаранция .Направих си импровизирана ръчна пресичка ама опитвайки да сложа един от "оригиналните" ботове реших че първо да се допитам до вас все пак сте доста по в час и сте ремонтирали какви ли не възли по джипката все да ме посъветвате нещо.

        Коментар


        • #5
          От: Болтове на главина

          Не пишеш откъде си, но ако си от София иди при Лозан за болтове и му плати някой лев да ти ги монтира, няма нужда да откриваш топлата вода, щото ако увредиш женските шлици става много "весело".

          Коментар


          • #6
            От: Болтове на главина

            От София съм .Но за да отида трябва да смъкна полуоската ,фронтерата е на стойка .Свързах се с него пък човека ще каже , не ми е за парите не че ги имам в излишък не се скъпя и полуоска ако трябва ще купя само да стане като хората .И само като си помисля че цялата работа тръгна от смяна на въжетата на ръчната спирачка ужас .

            Коментар


            • #7
              От: Болтове на главина

              Тъй ,кихнахме още 150 кинта за полуосчица от някаква автоджамбаджийница въпреки че се опитаха да ме измуфтят за 180 ама не им върза .И следва упражнение смяна на полуоска дано да няма други изненади .

              Коментар


              • #8
                От: Болтове на главина

                Колеги ,имам малко допълнително питане относно монтажа на задната полуоска .Полуоската я нагласих на шлиците и съм я прикарал с гайките , обаче почна да ме гложди дали не трябва да намажа с някакъв силикон межу ръкава на деференцяла и полуоската .Моля за съвет ,благодаря ви предварително .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X