Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Без резервна гума?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Без резервна гума?

    Излиза, че моят вариант е привилегирован:
    Резервната гума ми е отзад на панта, но не на вратата, а на теглича (не пречи на видимостта на номера).
    Ако ме ударят в гръб и гумата поеме удара, щетата ще е повече върху теглича, а не върху задната врата.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Без резервна гума?

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Излиза, че моят вариант е привилегирован:
      Резервната гума ми е отзад на панта, но не на вратата, а на теглича (не пречи на видимостта на номера).
      Ако ме ударят в гръб и гумата поеме удара, щетата ще е повече върху теглича, а не върху задната врата.
      По добре да не удрят в гръб щото не се знае кое и как ще подаде, при варианта стойката закрепена на шасито има опасност при по силен удар да покриви шасито ,на караме танкове все пак
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #63
        От: Без резервна гума?

        Вчера за пореден път се убедих че Фронтерата просто не е изчислена за самостоятелна смяна на гуми - наложи се да вдигна цялата предница с два крика за да обера луфта на рейката: с масления добре, ама с оригиналният, дето го търсих един месец из цялата страна, беше страхотна мъка! Това малко крикче не е за тоз Джуган! Мисля си, щом е такъв зор в гаража, какво ли ще е сред природата?! С малка основа, с недостатъчен ход - едвам стига за задните гуми, явно е проектиран на чертожна дъска с точност до милиметър и работи само на равен асфалт! Дано не ми се налага да го използвам, определено в Опел са направили крачка напред изхвърляйки това недоразумение "резервна гума+крик" в последните години от производство, а причините освен икономически са и чисто технически!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #64
          Re: От: Без резервна гума?

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Вчера за пореден път се убедих че Фронтерата просто не е изчислена за самостоятелна смяна на гуми - наложи се да вдигна цялата предница с два крика за да обера луфта на рейката: с масления добре, ама с оригиналният, дето го търсих един месец из цялата страна, беше страхотна мъка! Това малко крикче не е за тоз Джуган! Мисля си, щом е такъв зор в гаража, какво ли ще е сред природата?! С малка основа, с недостатъчен ход - едвам стига за задните гуми, явно е проектиран на чертожна дъска с точност до милиметър и работи само на равен асфалт! Дано не ми се налага да го използвам, определено в Опел са направили крачка напред изхвърляйки това недоразумение "резервна гума+крик" в последните години от производство, а причините освен икономически са и чисто технически!
          От това, което си написал, ми се струва, че възразяваш срещу това, което е бонус за всеки джип - ходове на окачването
          Или не знаеш как (къде) се вдига, дори с крик с малък ход
          Недей да обвиняваш Опела за своето незнание
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Без резервна гума?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            .....Вчера за пореден път се убедих че Фронтерата просто не е изчислена за самостоятелна смяна на гуми ......

            Еееех , колега ..... от постовете в тази тема аз пък се убедих , че опитът ти като шофьор с нещо различно от лека кола е почти нулев

            За долния цитат пък нямам думи ! :


            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ...... определено в Опел са направили крачка напред изхвърляйки това недоразумение "резервна гума+крик" в последните години от производство, а причините освен икономически са и чисто технически!....
            Изобщо , щом си решил , вземи си махни резервната гума и да приключим с тази тема . Стана безсмислена .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Без резервна гума?

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Вчера за пореден път се убедих че Фронтерата просто не е изчислена за самостоятелна смяна на гуми...Това малко крикче не е за тоз Джуган! Мисля си, щом е такъв зор в гаража, какво ли ще е сред природата?!
              ...
              Дано не ми се налага да го използвам, определено в Опел са направили крачка напред изхвърляйки това недоразумение "резервна гума+крик" в последните години от производство, а причините освен икономически са и чисто технически!
              С оригиналния крик си сменям гумите сам (имам 2 комплекта гуми+джанти). Не е по-трудно от колкото на леката ми кола. Крикът си има ход и сила да вдигне всяка една от 4-те гуми да бъде сменена.

              Разкарай резервната гума, купи си ремонтен кит за гуми, абонирай се за пътна помощ в СБА и не слизай от асфалта.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #67
                От: Без резервна гума?

                Не ми се спори за глупости - щом мислите че не мога да преценя един крик дали е добър или не, значи най-вероятно сте прави! Благодаря на всички за мненията.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #68
                  От: Без резервна гума?

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Не ми се спори за глупости - щом мислите че не мога да преценя един крик дали е добър или не, значи най-вероятно сте прави! Благодаря на всички за мненията.
                  Колега не се пали така.......все пак всички използваме същите крикове и незнам .....но и на мен ми върши работа за смяна на накладките например.Да съгласен съм че може и някъде да се окаже неефективен (като на кален терен или мучорлив) но пак тези краини мнения за изхвърлянето..........!Както са казали хората за всяка ситуация си има и изключения!Така че не го взимай толкова на вътре!А и в крайна сметка джипката си е твоя, времето също!Можеш спокоино да си решиш имашли нужда от резервна гума и крик или не!Ние само казваме нашите възгледи не е задалжително да се съобразяваш с тях
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • #69
                    От: Без резервна гума?

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Вчера за пореден път се убедих че Фронтерата просто не е изчислена за самостоятелна смяна на гуми - наложи се да вдигна цялата предница с два крика за да обера луфта на рейката: с масления добре, ама с оригиналният, дето го търсих един месец из цялата страна, беше страхотна мъка! Това малко крикче не е за тоз Джуган! Мисля си, щом е такъв зор в гаража, какво ли ще е сред природата?! С малка основа, с недостатъчен ход - едвам стига за задните гуми, явно е проектиран на чертожна дъска с точност до милиметър и работи само на равен асфалт! Дано не ми се налага да го използвам, определено в Опел са направили крачка напред изхвърляйки това недоразумение "резервна гума+крик" в последните години от производство, а причините освен икономически са и чисто технически!
                    Точно за задният мост няма как да не стигне - планките за вдигане са на самият мост Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p116-r.jpg
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5338779 и независимо от ходовете на окачването крика си вдига достатъчно!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Без резервна гума?

                      Хайде стига глупости.
                      Толкова страници и пак неразбрал - темата отива на на почивка.

                      п.п.крикът на Фронтерата си върши идеално задълженията, не е от него.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X