Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлепено предно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разлепено предно стъкло

    Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
    Да прав си... На предните две коли съм сменял предните стъкла по този начин, но вследствие на реални обстоятелства. Не ме бива много в "инсценирането", по-точно казано, не е първото нещо, което ми идва на ум като решение). Но може би е най-разумното, особено след като преди година ме прецакаха с възстанвяването на цялата сума по счупен фар за мъгла. настина има резон в това,, след като застрахователите не са лоялни към нас, защо и ние да бъдем...
    Ако можеш си подбирай застрахователите! Би трябвало в някой ситуации самия затсраховател, ако е "твой човек" и държи на теб, да те задържи като клиент - да те насочи какво да се направи като постановка, за да се оправи сътветната щета.
    Успех!
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #17
      От: Разлепено предно стъкло

      Благодаря за за насоките....!

      Можете ли да ми препоръчате читав сервиз за стъкла, където да предлагат и читави стъкла.

      Преди години съм сменял 2 пъти в Кобра, като единия път нещо не го изпипаха много - от време на време се чуваше пукане от дясно.

      Сега чета страшни неща по форумите за Кобра....
      TOYOTA LAND CRUISER 120
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
      YAMAHA TDM 850 4TX

      Коментар


      • #18
        От: Разлепено предно стъкло

        Всичко опира до субективния фактор - човека. Лепенето на стъкла не е супер висока технология, изискваща кой знае какви умения, познания и средства. Аз съм сменял преди години челно стъкло в Кобра и стана добре като изключим, че наистина не чистят остатъците от стъкла в салона, но това е бял кахър. А ти защо реши да го сменяш? Пробвай на първо време със силикон и ако пак тече, тогава търси сервизи. Но като слагаш силикона, гледай да не остават фуги, които да се пълнят с вода, че като замръзне пак ще се отлепи (а може и да се спука). Ако пък не смееш или не искаш да се занимаваш иди в кой да е сервиз да залепят само отлепената част без да го демонтират цялото, по-евтино ще ти излезе. Иначе най-добре е както ти бях писал - сваляне, почистване и лепене наново (или ново стъкло, ако старото е надрано или с люспи).
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Разлепено предно стъкло

          На твое място аз бих пробвал първо да си го оправя сам, както те съветва и Куздов. Купи си черен силикон и с тънък връх можеш да си го направиш елегантно да не си личи. Отвън имам предвид. Винаги можеш да отидеш на стъклар, ако не се получи.

          Коментар


          • #20
            От: Разлепено предно стъкло

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            На твое място аз бих пробвал първо да си го оправя сам, както те съветва и Куздов. Купи си черен силикон и с тънък връх можеш да си го направиш елегантно да не си личи. Отвън имам предвид. Винаги можеш да отидеш на стъклар, ако не се получи.
            Само дето ще даде половината пари от ремонта при стъклар за качествен силикон, дето после ще замине неизползван в гаража му. Не, че неможе да го направи и с такъв от 2 лв. А и имам съмнения, че това дет се лепят стъклата с него не е точно силикон. Чувал съм стъклари да му казват поулиеритан (даже не знам как се пише). Абе, той човека вече е взел решение. Остава само да каже какво е направил и какъв е резултатът.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #21
              От: Разлепено предно стъкло

              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
              На твое място аз бих пробвал първо да си го оправя сам, както те съветва и Куздов. Купи си черен силикон и с тънък връх можеш да си го направиш елегантно да не си личи. Отвън имам предвид. Винаги можеш да отидеш на стъклар, ако не се получи.
              не става с черен силикон - такъв от магазина...
              Пробвано е - не става - полиуренатов е чалъма...

              Успех!

              Коментар


              • #22
                От: Разлепено предно стъкло

                Наистина решението е ясно:
                1. Временно решаване на проблема чрез полиуретанов силикон, за да избутам до пролетта, че преди и на пасата и на 124-ката все зимно време се налагаше да сменям стъклото и се чудех къде да обикалям 4 часа да си губя времето, докато стане време да си я взема. Ама тогава нямаше как да отлагам, че бяха спукани. Но и затова ми трябва малко по-топло време, че в студено време ме е страх да свалям горната лайсна да не вземе да се скърши.

                2. Смяна на стъклото с ново, защото старото има доста драскотини по него вече и е безмислено да го свалям и слагам същото, а и казват, че при свалянето може да се счупи.

                Тук искам да попитам Вени дали е чувал по Пловдив отзиви за http://glassgroupbg.com/, имам предвид как се справят с монтажа, да не са някои мърлячи. Иначе разбрах, че вкарват уж читави стъкла на Saint-Gobain.
                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • #23
                  От: Разлепено предно стъкло

                  Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                  ...
                  Тук искам да попитам Вени дали е чувал по Пловдив отзиви за http://glassgroupbg.com/, имам предвид как се справят с монтажа, да не са някои мърлячи. Иначе разбрах, че вкарват уж читави стъкла на Saint-Gobain.
                  За съжаление, нямам никакви впечатления от работата им - нито преки, нито по преразказ.
                  Миналата година сменях челно стъкло в Кобра, и бях доволен от резултата - колата беше идеално почистена след работата, стъклото не тече..

                  Лошите ми спомени около подмяна на стъкло са доста от отдавна - бях си купил кола в София, със спукано стъкло, което трябваше да сменят доверени стъклари на автосалона. Тия мангали си оставиха ръцете, стъклото протече след няколко месеца. Оттам ми е опита, че с какъв да е силикон не става.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разлепено предно стъкло

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    За съжаление, нямам никакви впечатления от работата им - нито преки, нито по преразказ.
                    Миналата година сменях челно стъкло в Кобра, и бях доволен от резултата - колата беше идеално почистена след работата, стъклото не тече..

                    Лошите ми спомени около подмяна на стъкло са доста от отдавна - бях си купил кола в София, със спукано стъкло, което трябваше да сменят доверени стъклари на автосалона. Тия мангали си оставиха ръцете, стъклото протече след няколко месеца. Оттам ми е опита, че с какъв да е силикон не става.
                    Досегашният ми опит с Кобра е в централния софийски сервиз. Първият път с Пасата нямаше проблеми, вторият път с 124-ката нещо не бяха направили как трябва, че при неравности от дясно се чуваше едно попукване. Относно почистването такова действие не познаваха. Задължително след това трябваше да ходя на автомивка.

                    Щом в Пловдив се стараят може и до там да отскоча, че аз съм горе-долу по средата,
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разлепено предно стъкло

                      Колеги,

                      Освен да се отчета за решаването на проблема....

                      Изчаках пролетта, междувременно стъклото започна да тече повече, и преди две седмици отидох до Пловдив и вече съм с ново стъкло. Направо като гледам през стъклото все едно карам чисто нова кола
                      Последно редактирано от caesar77; 04-05-12, 19:08. Причина: правописна грешка
                      TOYOTA LAND CRUISER 120
                      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                      YAMAHA TDM 850 4TX

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X