Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлепено предно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлепено предно стъкло

    При влажно време ми прави впечатление, че нещо е текло от вътрешната страна на предното стъкло. Свалих сенника на пасажерското място и надникнах под тапицерията. На пръв поглед нищо не се виждаше и беше сухо. Но като натиснах стъклото навън забелязах, че се открива една лека пукнатина в уплътнението с дебелината на косъм, но явно достатъчно, за да прониква вода.
    Всъщност това уплътнение е лепилото, с което е залепено стъклото.

    Мислех да го мръцна отвътре с някакъв силикон, ама реших първо да попитам тук, да не стане някаква инфекция, да се окаже, че са на различна основа и едното да разяде другото и да стане още по-сериозно .

    Не съм и много сигурен, колко ще издържи една подобна "кръпка", защото съдейки по следите, които оставя стичащата се влага, явно пукнатината се разраства, но времето ще каже.
    TOYOTA LAND CRUISER 120
    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
    YAMAHA TDM 850 4TX

  • #2
    От: Разлепено предно стъкло

    Отиди при пичове дето лепят стъкла и те ще ти решат проблема.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Разлепено предно стъкло

      Далечко си ми. Силикон за автопрозорци имам. Има го и по специализираните магазини за автобои. аз съм взел Новол. Не е ефтин обаче. 16лв. по спомен.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Разлепено предно стъкло

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Далечко си ми. Силикон за автопрозорци имам. Има го и по специализираните магазини за автобои. аз съм взел Новол. Не е ефтин обаче. 16лв. по спомен.
        Благодаря за предложението!
        Ще потърся по магазините силикон за автопрозорци. Достатъчно ли е отвътре да го намажа?
        TOYOTA LAND CRUISER 120
        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
        YAMAHA TDM 850 4TX

        Коментар


        • #5
          От: Разлепено предно стъкло

          Първо питай при автостъклар. Ако цената е около цената на силикона, дето Жоро казва, те да ти го направят. Имат си всичко и няма да псуваш. Имай в предвид, че и ти да си го направиш ремонта ще трябва да отлепиш цялото стъкло и да стане качествено. Другото е отбий номер, ама на твоята кола. Ако е повече от 20 лв. си вземи и с малко мамата.... и старание ще си го направиш сам. Да Новол е с доволно качество. А и за такъв проблем не е голяма цената.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Разлепено предно стъкло

            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
            Първо питай при автостъклар. Ако цената е около цената на силикона, дето Жоро казва, те да ти го направят. Имат си всичко и няма да псуваш. Имай в предвид, че и ти да си го направиш ремонта ще трябва да отлепиш цялото стъкло и да стане качествено. Другото е отбий номер, ама на твоята кола. Ако е повече от 20 лв. си вземи и с малко мамата.... и старание ще си го направиш сам. Да Новол е с доволно качество. А и за такъв проблем не е голяма цената.
            Наистина и мен ме съмнява да стане номера с покриване само на пукнатината.
            Ако трябва да отлепям цялото стъкло, ще трябва да ходя на автостъклар, и явно ще трябва да си вдигна гъза да София и да затрия един ден. А то стигна ли до там, ще взема да сменя и стъклото, че и без това ме дразнят драскотините. Тя стана сложна работа!
            TOYOTA LAND CRUISER 120
            OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
            YAMAHA TDM 850 4TX

            Коментар


            • #7
              От: Разлепено предно стъкло

              Това стъкло е сменяно и не е залепено добре. Досега не съм чул оригинално стъкло да се е отлепило. Иди при стъклар, че е пипкава работа да се отлепи и почисти старото, а и наместването и залепването също. И ако оплескаш нещата, после ще те е яд на себе си...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Разлепено предно стъкло

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Това стъкло е сменяно и не е залепено добре. Досега не съм чул оригинално стъкло да се е отлепило. Иди при стъклар, че е пипкава работа да се отлепи и почисти старото, а и наместването и залепването също. И ако оплескаш нещата, после ще те е яд на себе си...
                Сравних надписите на стъклата - една марка, една година на производство. Това ще рече, че не е сменяно.

                Със сигурност не бих се наел сам с демонтаж и монтаж на стъклото. Мога единствено временно да намацам пукнатината, да не влиза влага, което е временно решение.
                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • #9
                  От: Разлепено предно стъкло

                  като за временно, ползвай полиретанов силикон! лепи добре и после остава гъвкав......... 12-13лв. е
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разлепено предно стъкло

                    Истинското решение е само едно, сваляне на стъклото, почистване и лепене, всичко друго е компромис с краткотраен ефект.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разлепено предно стъкло

                      Ако ти е спукано стъклото,задължително отиди при специалист,който лепи стъкла/беше 20лв. до 1см./,защото от вибрациите пукнатината може да тръгне надолу.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разлепено предно стъкло

                        Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                        Ако ти е спукано стъклото,задължително отиди при специалист,който лепи стъкла/беше 20лв. до 1см./,защото от вибрациите пукнатината може да тръгне надолу.
                        Не, няма спукване. Ако имаше спукване, щеше да е лесно, хоп при застрахователя и ново стъкло.
                        TOYOTA LAND CRUISER 120
                        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                        YAMAHA TDM 850 4TX

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разлепено предно стъкло

                          Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                          Не, няма спукване. Ако имаше спукване, щеше да е лесно, хоп при застрахователя и ново стъкло.
                          Еми, щом си на каско - проблема ти е никакъв! Толкова ли не можеш да си спретнеш сам злополука от типа: "карах зад камион, чийто номер не видях, явно някакво камъче изхвърча от задната му гума и ми прасна стъклото"? Звъниш веднага на застрахователя да ти каже какво да правиш и т.н....
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разлепено предно стъкло

                            Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                            Еми, щом си на каско - проблема ти е никакъв! Толкова ли не можеш да си спретнеш сам злополука от типа: "карах зад камион, чийто номер не видях, явно някакво камъче изхвърча от задната му гума и ми прасна стъклото"? Звъниш веднага на застрахователя да ти каже какво да правиш и т.н....
                            Да прав си... На предните две коли съм сменял предните стъкла по този начин, но вследствие на реални обстоятелства. Не ме бива много в "инсценирането", по-точно казано, не е първото нещо, което ми идва на ум като решение). Но може би е най-разумното, особено след като преди година ме прецакаха с възстанвяването на цялата сума по счупен фар за мъгла. настина има резон в това,, след като застрахователите не са лоялни към нас, защо и ние да бъдем...
                            TOYOTA LAND CRUISER 120
                            OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                            YAMAHA TDM 850 4TX

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разлепено предно стъкло

                              Най-малкото защото ще те хванат в измама. Особено сега както са изгладнели. Не играеш ли с агент 100% си изпържен. Те те играят законно, а не справедливо. Как точно ще направиш белята достоверна. Върви си при джамджията и си плати да ти е мирна главата, или го прави сам. Но не мисли да си докарваш бели, едва ли ти е скучно?
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X