Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Резбите на болтовете са се показали 35-40мм носачите след 1 оборот се хоризонтираха.Не знам до къде свършват резбите.Утре ще има повторен опит защото не я бях вдигнал на крик и пак ще пиша.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Вчера го четох за презацепване на торсиони и сега не мога да го намеря.Мисля,че беше в руски сайт.Но е възможно по принцип...

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        До сега не съм чул някой да е имал нужда от презацепване на торсиони на Фронтера, но ако все пак се налага, добре е да се използва подемник и да разполагаш с крик за сваляне на скорости. Торсионите дори и при увиснали предни колела са под напрежение и ако директно се развият могат да чупят разни неща - стъкла, ръце, глави .... Внимавай с тази операция.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Ако е така, горният носач трябва да е опрял в тампона.Ако не е, вдигни на крик да се върти по-леко, обезопаси я да не ти падне на главата и с една метрова тръба за рамо натягай.Не би трябвало толкова да са ти скапани/омекнали торсионите, че да можеш само толкова да я повдигнеш.
          Прав беше докато не я вдигнах на крик все едно че резбата е свършила вече съм 87,5-91,5 задния размер може да претърпи корекция.Благодаря на колегите за съветите!
          OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
          Polaris Sportsman 800 EFI

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
            Колеги имам питане. Някой прехвърлял ли е шлици на торсионите как става и от коя страна? При мен се получеи изненада сложих други пружини задницата отскочи на 91,5см. Но когато легнах да натягам тосионите изненадааа по два оборота и до там сега съм като ракета 91,5 отзад и 85 отпред.
            И какви са тия " други пружини " дето така са я налифтили.
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Някъде бях чел че при презацепване на торсионите има опасност да се счупи та това не е съвсем безопасна работа, но добре че си успял да ги навиеш без да се стига дотам.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                И какви са тия " други пружини " дето така са я налифтили.
                Мерцедес G-класа спортни телта на витките е с 2 мм по дебела дължина 47см това са предни от G_класа.Имах избор между стандартни 52см и тези с тях спрях да се люшкам и колата стана много по устойчива в завоите.По дългите са в колегата Ares757 до два дни трябва да ги е сложил и сигурно ще пише за тях.
                Последно редактирано от falkongp; 15-03-11, 16:06.
                OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                Polaris Sportsman 800 EFI

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Какви предни амортисьори да сложа ? Щатните не ги искам -трябват ми по твърди. Някой да е експериментирал?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                    Какви предни амортисьори да сложа ? Щатните не ги искам -трябват ми по твърди. Някой да е експериментирал?
                    "Монро-Адвенчър 4Х4" - газови!Сравнително евтини, като същите не отстъпват по качества на доста прехвалени марки на, които цената идва от самата марката!

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Благодарско!!!
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        STEF BMW:"Монро-Адвенчър 4Х4" - газови!
                        Съгласен!От три години съм с такива-добри са.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Днес потърсих и ги намерих на 180лв бр. Цената нормална ли е? Лелката зад щанда нещо изсумтя че монро правели парчета в бг с рекламациите.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                            Днес потърсих и ги намерих на 180лв бр. Цената нормална ли е? Лелката зад щанда нещо изсумтя че монро правели парчета в бг с рекламациите.
                            Да не се гледал за задни? Толкова е цената на задните тук София. Иначе предните са по 120 лв. бройката.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Не, цената за предни беше такава. При щатни маслени ок. 60лв. Тези макар и газови маркови не очаквах да са повече от 100-120лв. Понеже съм нумизмат май ще преровя за нещо подходящо на по- разумна цена.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                                Не, цената за предни беше такава. При щатни маслени ок. 60лв. Тези макар и газови маркови не очаквах да са повече от 100-120лв. Понеже съм нумизмат май ще преровя за нещо подходящо на по- разумна цена.
                                Колега,я разгледай по-назад в темата,какви амове съм сложил и не се набутвай излишно.Вярно,че не са маркови,но са газови и вече 3-4 месеца ги тормозя и не са мръднали,а отделно са и по-дълги и моста ходи повече.За цена няма да коментирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X