Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да си повдигна фронтерата

    със два фланеца не съм се сещал но си мисля че трудно ще стане свръзката пък всяка допълнителна връзка си е слаб елемент или греша...
    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

    Коментар


    • До: Как да си повдигна фронтерата

      Аз повдигнах моята с 5 см. по познатия начин на всички. Благодаря за темата "лек лифт" на fanatiс. С листови ресьори съм. Без да сменям амове. Само тампоните на обеците. Без фланци съм и смело мога да кажа, че поведението на джипката в завой е същото като преди. Даже по-добре можеби заради новите тампони на обеците. Вярно, че не е вдигната толкова много, но виждам че ти искаш да я вдигнеш с 5.8 см., което само с 8 мм. повече от при мен. Дано и при пружините отзад да не се променя много поведението в завой след повдигането, макар че теоритично повдигаш центъра на тежестта и нали......
      Аз ще сложа и фланци разбира се като имим пари, но ти казвам всичко това за да те успокоя, че на първо време след лифта ти и без фланци няма да се обърнеш в завой. Докато немириш още 200 лв. и за фланци.

      Коментар


      • До: Как да си повдигна фронтерата

        това е добре,аз ако има как да я вдигна и 200мм без да сменям конструкцията и окачването ще го направя.... но само с натягане на торсионите мисля че повече от 58мм ще ми се навири задницата Мерси за мнението
        който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

        Коментар


        • До: Как да си повдигна фронтерата

          Не ме разбра. Естествино, че ще я вдигнеш и отзад с подложки. Исках да кажа, че ако не ти се дават сега при подвигането още 200 лв. и за фланци, можеш да си я караш и така известно време и да и се кефиш, че е повдигната. Това е. Не съм против фланците, а "за". Но и без тях колата не е нестабилна след повдигане. Това е.

          Коментар


          • До: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Не ме разбра. Естествино, че ще я вдигнеш и отзад с подложки. Исках да кажа, че ако не ти се дават сега при подвигането още 200 лв. и за фланци, можеш да си я караш и така известно време и да и се кефиш, че е повдигната. Това е. Не съм против фланците, а "за". Но и без тях колата не е нестабилна след повдигане. Това е.
            напротив много добре те разбрах,затова ти благодарих за мнението и се съгласих с тебе просто си вметнах желанито да я вдигна с двайсет санта със сиромашкия тунинг може да не съм се изразил аз правилно но както и да е вече спамим темата и модовете могат да трият последното ми мнение
            който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

            Коментар


            • До: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
              напротив много добре те разбрах,затова ти благодарих за мнението и се съгласих с тебе просто си вметнах желанито да я вдигна с двайсет санта със сиромашкия тунинг може да не съм се изразил аз правилно но както и да е вече спамим темата и модовете могат да трият последното ми мнение
              С 20см. лифт не изключвай проблем с каретата.

              Коментар


              • До: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                А ако все пак имаш нужда от още разширяване.....джанти с максимално отрицателно ЕТ/или по-просто казано максимално вдлъбнатинавътре към тлавината/,плюс фланците от 38мм. и ......ставаш....бъги ...
                Поздрави!
                И тогава навлиза в едни други води,ама дълбоки и скъпи,ако ще я кара по черно

                Коментар


                • До: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                  със два фланеца не съм се сещал но си мисля че трудно ще стане свръзката пък всяка допълнителна връзка си е слаб елемент или греша...
                  Колега гледам че си от Пазарджик.Що не вземеш да минеш през Велинград.Да видиш кво съм правил по моята,ще ти е по лесно.Направено е почти всичко което можеш да се сетиш за Опел.Даже и + доста.0887820628 Поздрави.До разширителите на калниците е 103 см.
                  sigpic

                  Коментар


                  • До: Как да си повдигна фронтерата

                    Благодарско за поканата,малко късно виждам обаче и пак съм по софия но някои друг път като имам път натам може да се видим па и да се окаляме да не бия път само за гледане Поздрави
                    п.с това за разширителите нещо не го схванах от къде е измерено...
                    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                    Коментар


                    • До: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                      Благодарско за поканата,малко късно виждам обаче и пак съм по софия но някои друг път като имам път натам може да се видим па и да се окаляме да не бия път само за гледане Поздрави
                      п.с това за разширителите нещо не го схванах от къде е измерено...
                      От земята до разширителите е измерено.
                      sigpic

                      Коментар


                      • До: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от vute74
                        Никой не спомена нищо за задно окачване с пружини,там как става повдигането?
                        Споменато е колега,доста пъти-с подложки/метални/.Недей тръгва наред по темите да трупаш мнения-няма да стане.
                        Последно редактирано от maxxx; 01-01-10, 18:10.

                        Коментар


                        • До: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от vute74
                          Никой не спомена нищо за задно окачване с пружини,там как става повдигането?
                          Втулки над пружините или по високи такива.

                          Коментар


                          • До: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Споменато е колега,доста пъти-с подложки/метални/.Недей тръгва наред по темите да трупаш мнения-няма да стане.
                            Можеш и да запазиш стандартните пружини само да промениш нивата на подложките под тях.Променяш им височшната от моста.Като ги подсилваш естествено.Така правя при Мицубишитата.
                            sigpic

                            Коментар


                            • До: Как да си повдигна фронтерата

                              Здравеите колеги, днес разглобих ресорите на моята ОФАКБ след като свалих целите пакети ресори разглобих ги и почистих )бяха доста угнили ) добавих на всеки пакет (под оригиналният лист с обеците) един стар но здрав и не угнил даже доста запазен дълъг лист- същият по размер. Занесох материал на стругар да ми изработи болтове за нови обеци реших да ги увелича с 10 см... общо от отвор до отвор стават 190мм приблизително
                              имам няколко въпроса - в момента фронтерката отзад е 82см от ръба на веждата до земята с гуми 225/75/15
                              1- прочетох темата но не разбрах за дължината на новите обеци при мен са удължени с 10см да не е прекалено? джипката е разглобена и не мога да я сглобя защото не намирам тампони затова сега е момента ако трябва да корегирам обеците...

                              2- още нещо смятам и за да предпазя ресора от обръщане като сваля тампона на гредата с 5см дали е правилно

                              3- след като повдигна отзад с колко е безопасно да натегна предните торсиони? и на тях трябва да сваля ограничаващите тампони надолу нали?
                              4-в момента без да съм пипал предницата ограничаващият тампон стои натиснат от носача - това нормално ли е или някои е отпускал торсиона?
                              Последно редактирано от Sofeto; 05-03-10, 11:44.
                              S10 & Frontera

                              Коментар


                              • До: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от Sofeto Преглед на мнение
                                Здравеите колеги, днес разглобих ресорите на моята ОФАКБ след като свалих целите пакети ресори разглобих ги и почистих )бяха доста угнили ) добавих на всеки пакет (под оригиналният лист с обеците) един стар но здрав и не угнил даже доста запазен дълъг лист- същият по размер. Занесох материал на стругар да ми изработи болтове за нови обеци реших да ги увелича с 10 см... общо от отвор до отвор стават 190мм приблизително
                                имам няколко въпроса - в момента фронтерката отзад е 82см от ръба на веждата до земята с гуми 225/75/15
                                1- прочетох темата но не разбрах за дължината на новите обеци при мен са удължени с 10см да не е прекалено? джипката е разглобена и не мога да я сглобя защото не намирам тампони затова сега е момента ако трябва да корегирам обеците...

                                2- още нещо смятам и за да предпазя ресора от обръщане като сваля тампона на гредата с 5см дали е правилно

                                3- след като повдигна отзад с колко е безопасно да натегна предните торсиони? и на тях трябва да сваля ограничаващите тампони надолу нали?
                                4-в момента без да съм пипал предницата ограничаващият тампон стои натиснат от носача - това нормално ли е или някои е отпускал торсиона?
                                Колега "угнил" не е дума от Българския език.
                                10 см. удължени обици според мен е много, тъй като ще трябва да навиеш и торсионите с 10 см. и няма да имаш ход надолу.
                                Не е нормално в покой носачите да са ти опрени в тампоните.
                                С колкото удължаваш обеците с толкова трябва да смъкнеш дъмп стопа.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X