Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Подложките са за пружини!
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Да,разбирам,че подложките са за задните пружини,колега Якимов.

      Мисълта ми е два ли са начините за сиромашко повдигане?:
      Имам в предвид:
      -Вариант 1 с удължаване на обиците на ресьорите и развиване на торсьоните отпред.
      и
      -Вариант 2 само с подлагане на подложки отзад на пружината без коригиране на ушите.След което се повдига и предницата с развиване на торсьоните отпред.
      Или се правят и двата начина едновременно....е това не разбрах и слагането на подложки и удължаване на обиците... наведнъж?
      Благодаря Ви
      Последно редактирано от recaro_7; 22-12-10, 19:01.
      Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
        Да,разбирам,че подложките са за задните пружини,колега Якимов.

        Мисълта ми е два ли са начините за сиромашко повдигане?:
        Имам в предвид:
        -Вариант 1 с удължаване на обиците на ресьорите и развиване на торсьоните отпред.
        и
        -Вариант 2 само с подлагане на подложки отзад на пружината без коригиране на ушите.След което се повдига и предницата с развиване на торсьоните отпред.
        Или се правят и двата начина едновременно....е това не разбрах и слагането на подложки и удължаване на обиците... наведнъж?
        Благодаря Ви
        Здраво объркване.
        Ако си на пружини, нямаш обици (ресьори) и обратно.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Колегата се е объркал може би от това ...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Ако си на пружини, нямаш обици (ресьори) и обратно.
            И в двата случая-ресьори или пружини,след тунинга НАВИВАШ торсионите,т.е. въртиш болта на торсиона по посока на часовниковата стрелка.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Ох,Благодарско момчета,добре,че Ви има
              Просветля ми и Ви разбрах напълно.
              Весели празници на всички Ви !!!
              Благодаря още веднъж.....разбрах къде е бил ключа от палатката
              Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                От днес и аз съм повдигнат + амортисьори от уаз(маслени)-3 см по-дълги за 30лв бройката.Сложих си нови прагове,че старите бяха доста изгнили и се откърши парче.За беда обаче шофьорското огледало го сполетя беда и трябва да се измисли друго.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  давай снимки!!! как са амовете???колко повдигна общо???

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Повдига се колкото е височината на подложките (7-8см. даже не съм ги мерил).Понеже фотото ми го няма,а и не ми беше до него - сам си бачках в един студен гараж и ми се разказа игричката.Слизам в канала отвивам някой друг болт,качвам се и мажа праговете с грунд,после пак отдолу-праговете боя.Наложи се да отрежа обаче скобите за пружини че въртях-суках - е не става с тея дългите скоби.Амовете ги взех лятото за УАЗ но нещо се отказах да ги слагам.Днес отидох и си купих за Газела (gimax ми писа че тея оранжевите по-горе с от Газела),но като ги отворих видях че са същите като тези дето си ги имам,и ги върнах.В разпънато положение са малко по-къси от тези на снимката, но пак са ок. 3см по-дълги от оригиналните.Подложките са са от колегата skorpion1972 и са доста добра изработка.
                    Абе доста добро разстояние се отваря м/у калника и гумата.Накрая се появи собственика на гаража и измери отзад 98см с гуми 255/65/16,или 58см от центъра на джантата ако искаш да игнорираш гумата (но не съм много сигурен в цифрата че тогава се забавлявах с огледалото си)
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Искам да попитам дали някои е намерил информация какво е разстоянието между тампоните и моста(носача) в заводско състояние. Много ми е интересно да видя колко би трябвало да е за да се получи реален лифт спрямо заводските размери!
                      Защото до тук всички правим лифт на умрели окачвания!!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        Искам да попитам дали някои е намерил информация какво е разстоянието между тампоните и моста(носача) :
                        На мойта не съм мерил точно това разстояние,но от калника до земята и отпред и отзад беше 89см.-с гуми заводски размер.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Вчера и моята доживя сиромашки лифт 4см.отзад.В момента 87см. отпред 91 отзад със заводски размер гуми.Подложките отзад ги сложих без да свивам пружината,откачих амортисьорите и биалетките и влязоха без проблем.Отпред съм навил само по три оборота,/около 2см според мен/да видя как е и ми хареса,засега остава така.Возията стана малко по-твърда от преди.Снимките съм ги правил преди да натегна торсионите/отпред около 85см/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17022011455.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5253759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17022011456.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5253760
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                          Subaru Forester 2.0 d 2010
                          Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                            Вчера и моята доживя сиромашки лифт 4см.отзад.В момента 87см. отпред 91 отзад със заводски размер гуми.Подложките отзад ги сложих без да свивам пружината,откачих амортисьорите и биалетките и влязоха без проблем.Отпред съм навил само по три оборота,/около 2см според мен/да видя как е и ми хареса,засега остава така.Возията стана малко по-твърда от преди.Снимките съм ги правил преди да натегна торсионите/отпред около 85см/[ATTACH=CONFIG]301762[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301763[/ATTACH]
                            Натегни още малко отпред да я оравниш.Остави 1см разлика,че така е малко като ракета.Няма да ти се промени кой знае колко возията.
                            sigpic

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Колеги имам питане. Някой прехвърлял ли е шлици на торсионите как става и от коя страна? При мен се получеи изненада сложих други пружини задницата отскочи на 91,5см. Но когато легнах да натягам тосионите изненадааа по два оборота и до там сега съм като ракета 91,5 отзад и 85 отпред.
                              OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                              Polaris Sportsman 800 EFI

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Ако е така, горният носач трябва да е опрял в тампона.Ако не е, вдигни на крик да се върти по-леко, обезопаси я да не ти падне на главата и с една метрова тръба за рамо натягай.Не би трябвало толкова да са ти скапани/омекнали торсионите, че да можеш само толкова да я повдигнеш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X