Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на климатик от мирис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на климатик от мирис

    Егати и автомобилите, дето листата им стигат до изпарителя на климатика, нормалните коли имат решетка преди това, макар и мизерна, даже смешните астри.
    Зависи на какво мирише, в по-честия случай е прав Пенчо, при изключенията Опел - другите колеги.
    Спреят съдържа антибиотик, който трепе точно гъбичните бактерии, дори и в шума ( която сама по себеси , без бактерии, не мирише) и от там изчезва и миризмата.
    Пробвай и с чорапите, еле ако не си ги сменял три дни и караш със сандали и чорапи. Което си е съвсем друг проблем и няма общо с климатика.

    Забравих да спомена , че има доста информация по въпроса във Форума ( не за чорапите ) .

    С'я някой да не го вземе навътре т'ва за чорапите.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на климатик от мирис

      ти вкарай астрата в гората па тогава ще те питам дали няма да има листа в резервоара дори. Фронтерите имат доста прилична решетка ( много по-добра от на астрите ) но тя не върши работа защото 15-на години никой не е чистил нищо по тези кошери и ги е карал където има много борови иглички и листа. Тези които са карани само по асфалта не миришат.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на климатик от мирис

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Тези които са карани само по асфалта не миришат.
        Това е дъбоко невярно!!! От повече от 20г. карам различни служебни коли, купени нови, с клима. 100% на асвалт. Като минат 4-5г. и си замирисват. Особено, като се има предвид, че никой не гаси климата 2-3 минути преди спиране.
        До сега не съм попадал на автомобил, дето да пълни с листа въздуховодите или изпарителя. Знам ли, може и да има.
        Пак казвам: спрейовете вършат чудесна работа срещу гъбички и плесени. Срещу изгнили листа борбата е друга.

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на климатик от мирис

          Аз капака го свалих и почистих и измих испарителя но сега немого да го кача Свалихго без да разхлабвам вентилатора Проблем имах при свалянето че неможах да резбера че има защипваща пластина откъм двигателя

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на климатик от мирис

            След като поставям долният капак от към седалката влиза добре но от другата срана невлиза а и неможе да се види или опипа.Фанатиц проблем ли ще е ако отрежа гумата която трябва да влезне на долният капак където влизат тръбичките към испарителя. Като я одрежа ще я поставя в долният капак. Можеби тази гума ми прави проблема

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на климатик от мирис

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Това е дъбоко невярно!!! От повече от 20г. карам различни служебни коли, купени нови, с клима. 100% на асвалт. Като минат 4-5г. и си замирисват. Особено, като се има предвид, че никой не гаси климата 2-3 минути преди спиране.
              До сега не съм попадал на автомобил, дето да пълни с листа въздуховодите или изпарителя. Знам ли, може и да има.
              Пак казвам: спрейовете вършат чудесна работа срещу гъбички и плесени. Срещу изгнили листа борбата е друга.
              Имаше към две шепи борови иглички и шумки които бяха започнали да загниват.Почистих ги с ръце и след измиването на ръцете няма измирисване. Профилактика на Фронтерата може лесно да се направи от отвора на кондензатора.

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на климатик от мирис

                Я пробвай да понапръскаш с Meglio там , дето са били игличките, след това обилно измий с вода - задължително.
                Ама остави препарата да подейства поне 5 минути и не повече от 10.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на климатик от мирис

                  Със същия почистващт обесмаляващт препарат го пръсках и после измих с водоструиката но без налягане.Този препарат не е агресивен, с него си чистя веригата на мотоциклета и перя седалките лятото.Без да се свали капака на изпарителя тези шумки и иглички неможе се изчистят
                  Последно редактирано от gogodim; 03-07-11, 18:47.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Почистване на климатик от мирис

                    Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
                    След като поставям долният капак от към седалката влиза добре но от другата срана невлиза а и неможе да се види или опипа.Фанатиц проблем ли ще е ако отрежа гумата която трябва да влезне на долният капак където влизат тръбичките към испарителя. Като я одрежа ще я поставя в долният капак. Можеби тази гума ми прави проблема
                    Не можах да те разбера, гледай само дренажната тръбичка и гумата над нея да са на място. Пробвай да разхлабиш горния болт който се намира на горния капак и държи цялото тяло за арматурата на таблото, като се разхлаби и ще успееш да го наместиш.
                    Аз от капака изхвърлих една шепа умрели мухи и гнили листа, след интервенцията няма и спомен от мирис. А това със спрейовете както казах действа само за въздуховоди и то временно.

                    Пенчо, аз също от години карам всякакви чисто нови доста скъпи служебни коли ма на никоя по никакъв повод не са сваляли изпарителя да видят какво има вътре. Пак казвам това със спрея решава проблема за месец 2 и другото лято пак си купуваш спрей. А между временно дишаш спори на гнили листа и всякакви гъбични образования.
                    Последно редактирано от fanatic; 03-07-11, 21:31.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: Почистване на климатик от мирис

                      Точно дренажната тръбичка немога да наместя заради гумата над нея

                      Коментар


                      • #26
                        От: Почистване на климатик от мирис

                        Явно на фронтерите им е слабо място .
                        И аз имах този проблем и го отстраних като смъкнах капака под изпарителя,изчистих листата,накиснах калта и пепеляка с препарати-меглио или в случая с безконтактно от автомивките.Не се мина и без псувни при поставянето,но стана много добре.
                        Сега вече няма мирис,а и по студено духа.Смазах и мотора така и сам разбутал да го направя като хората.
                        Аз не сложих двете болтчета и пластинката от към двигателя-просто нямах нерви вече,но няма проблем и без тях.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Почистване на климатик от мирис

                          Да се почисти радиаторчето на климатика наи удачно е да се разглоби от муфите при двигателя и свали.Дори капаците да се качват без да се сваля, се рискува да се повреди радиаторчето.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X