Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на климатик от мирис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на климатик от мирис

    Опел Фронтера 95г нямам филтри на климатика. Почиствах с спреи пяна но не става.Гледах отдолу и стигнах до извода че трябва да разглобявам барчето до лостовете и под радиото.Даите савет какво да правя ако някои го е имал същия проблем.

  • #2
    От: Почистване на климатик от мирис

    Има едни флакони, като от дезодорант, които се оставят да фъшкат зад предната седалка около 5 мин. на пуснат на макс климатик и затворени прозорци. Така се чисто цялата система, не само изпарителя. Аз съм ползвал такива на Нигрин. Трепят гъбички и плесени. Правя упражнението през сезон. Намират се за около 20лева.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на климатик от мирис

      Има тема за поставяне на климатик на фронтера А тук в подфорума, разгледай я и ще разбереш как се сваля елементарно е. Зад жабката, не се свалят барчето на касетофона нито това с лостовете.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на климатик от мирис

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Има тема за поставяне на климатик на фронтера А тук в подфорума, разгледай я и ще разбереш как се сваля елементарно е. Зад жабката, не се свалят барчето на касетофона нито това с лостовете.
        Колегата пита за борба с мириса. Той със сваляне не се оправя.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на климатик от мирис

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Има едни флакони, като от дезодорант, които се оставят да фъшкат зад предната седалка около 5 мин. на пуснат на макс климатик и затворени прозорци. Така се чисто цялата система, не само изпарителя. Аз съм ползвал такива на Нигрин. Трепят гъбички и плесени. Правя упражнението през сезон. Намират се за около 20лева.
          Колега разбирамго като поставя потока на въздуха да цирколира само в купето. Можешли да ми кажеш откъде тръгва входящия въздух при циркулацията на въздуха само в купето за да пробвам така.

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на климатик от мирис

            Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
            Колега разбирамго като поставя потока на въздуха да цирколира само в купето. Можешли да ми кажеш откъде тръгва входящия въздух при циркулацията на въздуха само в купето за да пробвам така.
            Ами нямам идея.И да, при процедурата се затваря клапата за външен въздух.

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на климатик от мирис

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Колегата пита за борба с мириса. Той със сваляне не се оправя.
              Айде бе
              оправя се мириса като махнеш капака на изпарителя и почистиш листата и гнилите борови иглички се оправя.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на климатик от мирис

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Айде бе
                оправя се мириса като махнеш капака на изпарителя и почистиш листата и гнилите борови иглички се оправя.
                Това би трябвало, да е свършено преди питането.

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на климатик от мирис

                  Аз това питах и търся, къде е тоя изпарител. Утре ще го търся явно оттук нищо нестава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на климатик от мирис

                    http://www.bomarbg.eu/index.php?opti...id=287&lang=bg
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на климатик от мирис

                      Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
                      Аз това питах и търся, къде е тоя изпарител. Утре ще го търся явно оттук нищо нестава.
                      ей ма много те мързи да потърсиш една тема....
                      ето къде седи кондензатора:



                      ето го и самото тяло:



                      Забрави с разни смешни спрейчета да стане. Мирше защото изгнилите листа си смърдят. А въздуха от вентилатора минава първо през тялото на климатика. Няма как да изчистиш 2 шепи кал и гнилоч със спрей. Може да не сваляш цялото тяло от мястото му а само да свалиш забката и долния капак на тялото.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на климатик от мирис

                        Как да го кача долният капак откоя страна да го поставя първо че много ме изнерви свалянето особено винтовете и пластината от вътрешната страна

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на климатик от мирис

                          Утре щого пробвам пак на светло но маи ще играе флекса

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на климатик от мирис

                            Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
                            Утре щого пробвам пак на светло но маи ще играе флекса
                            Недей с флекса че после ще трябва да караш с леген в краката на пасажера. Лягаш по гръб с глава под жабката и краката ти стърчат извън колата и с много майки и къса кръстата отверка ще стане. Първо свали ел. мотора на парното после които успееш въздуховоди и после бори капака.

                            Eто дано това ти помогне:



                            от другата страна има още 3 такива винчета. Тази част която е към жабката се издърпва, цели се вертикално, другата остава на място. Ако не иска да се сваля я напъни само отдолу и бръкни да махнеш листата и гнилото и тогава може със спрея. И не чупи нищо че после винаги кечето ще ти е мокро.
                            Последно редактирано от fanatic; 03-07-11, 16:19.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на климатик от мирис

                              Има такъв спрей за климатин на марката Pulsar.Помагат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X