Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на метан

    Здравейте колеги, нека и ние с метановите уредби, да направим сверка на часовника, така може и други колеги които се колебаят за газ или метан да имат повече информация.
    На мен фронтерата-2,4i дб- извън градско ми гори 4,7кг./100, а градско при пикови условия 13,8кг./100, наистина учудваща разлика от градко и междуградско, но аз колата не я продавам за да крия разхода, и да пиша небивалици
    Последно редактирано от ivailo7406; 22-02-11, 20:25.

  • #2
    От: Разход на метан

    Това е добре, и понеже при метана мерната единица на 100 км. е килограми, колко е цената на килограм метан в момента? За да мога да сметна колко е разликата между 13.8 кг. метан и 15 л. пропан-бутан.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на метан

      Във Варна метана е 1.59лв/кг .
      При мен ( RAV4 - 2.0 96г ) разликата е доста по малка, извън града 5-6 кг за 100км , градско 8-10кг за 100км. Интересно че на колегата извън града му харчи по-малко, а в града повече (спрямо моята де).
      Последно редактирано от gromi4; 23-02-11, 00:47.

      Коментар


      • #4
        От: Разход на метан

        В Плевен е 1.62лева за кг. А иначе съм я засичал като пълня до горе и след това пак догоре и засичам километрите, а за градското ми гори повече защото при целта за която е ползвам градско я паля и гася по 15-20пъти на ден и това мисля че оказва разлика

        Коментар


        • #5
          От: Разход на метан

          Аз крах служебна кола на метан и разликата м/у градско и извънградско беше горе долу същата.

          Коментар


          • #6
            От: Разход на метан

            Градско с 13кг , 140-150 км. извън градско 200 км. с плочка 29мм. тия дни ще правя проби с 31 и 33мм.
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #7
              От: Разход на метан

              Първоначално публикуван от ivailo7406 Преглед на мнение
              Здравейте колеги, нека и ние с метановите уредби, да направим сверка на часовника, така може и други колеги които се колебаят за газ или метан да имат повече информация.
              На мен фронтерата-2,4i дб- извън градско ми гори 4,7кг./100, а градско при пикови условия 13,8кг./100, наистина учудваща разлика от градко и междуградско, но аз колата не я продавам за да крия разхода, и да пиша небивалици
              Градско за да гори толкова много най-вероятно ти е много богата сместа в ниските обороти.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Разход на метан

                Колко струва метана в София, един приятел преди два дена ми каза че е заредил на 1,29лв/кг-някъде около Горубляне. Във Варна е 1,59 в Плевен колегата пише че е 1,62. Баси разликите!

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на метан

                  София - 1.22 на Горубляне -ДАПа .
                  Пловдив - 1.35 на две места.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на метан

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    София - 1.22 на Горубляне -ДАПа .
                    Пловдив - 1.35 на две места.
                    В Дружба е 1.20лв. имаче 1.28лв.
                    Каде в Пловдив е 1.35 защото като пътувам посока Пловдив зареждам на 1.52лв.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на метан

                      Срещу КЦМ то - днес заредих там и до Ален Мак - на колонката пише 1.50, но като плащаш ти правят отстъпка 10%.
                      Метанстанцията е червена, такситата там зареждат .... нещо ми изневерява паметта......
                      От Пловдив като слизаш по моста на Ален мак - след 50-100 м в дясно. На самия булевард си е , не се отбиваш никъде.
                      Последно редактирано от bgbul; 15-03-11, 01:16.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на метан

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Срещу КЦМ то - днес заредих там и до Ален Мак - на колонката пише 1.50, но като плащаш ти правят отстъпка 10%.
                        Мерси вече ще знам.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на метан

                          Няма защо !
                          Само метан е истината.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на метан

                            Май само ние на метан не стачкувахме е неделя ,няма да казваме на другите защо че ще ни завидят и ще вдигнат цената на метна.
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на метан

                              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                              Май само ние на метан не стачкувахме е неделя ,няма да казваме на другите защо че ще ни завидят и ще вдигнат цената на метна.
                              Целия свят е газифициран. Повечето хора не знаят, че това става не с пропан/бутан с а МЕТАН.
                              Така, че .... метан е бъдещето. Дори като гледам прехода от сегашните двигатели към електромобили минава през метанови уредби. Нормално е и не знам, защо много хора са против мет. у-би.
                              В близките 10-20 години метан и електро ще се конкурират по цена (според мен )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X