Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик налягане масло при 2.2 16V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчик налягане масло при 2.2 16V

    Интересува ме къде се намира датчика за налягане на маслото при ОФА 2.2 16V и ако някой е сменял да ме ориентира в цената му.

  • #2
    От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

    Ако не се лъжа някъде около масления филтър.Но по снимката на страницата няма да се объркаш като го видиш.Маслото е 4.7л.
    Може да има по-компетентни колеги.

    п.п Сори...за линка..ЗАБРАНА от модератор...някъде около 100лв
    Последно редактирано от Асен Савов-bebo2973; 24-09-10, 15:18. Причина: линк
    Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
    GSM-0878722322

    Коментар


    • #3
      От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

      Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
      Интересува ме къде се намира датчика за налягане на маслото при ОФА 2.2 16V и ако някой е сменял да ме ориентира в цената му.
      Зад масления филтър се намира. Ще се ориентираш по кабела. На много неудобно място е заврян.

      Коментар


      • #4
        От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

        На Бош мисля, че го имаше за около 20лв...
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

          Ако не е късно да се включа по темата. Датчика става и от Лада който е на цена - 8лв. нов
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #6
            От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

            Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
            Ако не е късно да се включа по темата. Датчика става и от Лада който е на цена - 8лв. нов
            Това е на фронтерата, ако ти прилича на ладовия ....
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

              Датчика като резба става. Датчика който показваш колега освен за лапмата е и за уреда който имат някой вектри и калибри(за налягането) на масло.
              Нов датчик за Опел струва 70лв. на ФАЕ, моя го купувах преди месец и дълго се чудих дали да не взема ладовия. Единственото което ме спря е че беше с 1 краче и неможеше да ми мери налягане а щеше да ми гаси лампата само.

              П.С Датчик от Ауди също става.
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #8
                От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                Днес в Булвария ми обявиха 350 лв. за датчика, но аз се съмнявам дали е от него.
                При откачен кабел като дам на контакт(без да паля) ми показва максимално налягане.
                Чудя се дали меже да се е протрил някъде кабела?

                п.п. Ако меже някой да ми каже нормално при подаване на контакт мести ли се стрелката или седи на нула?

                Коментар


                • #9
                  От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                  Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                  Чудя се дали може да се е протрил някъде кабела?

                  п.п. Ако може някой да ми каже нормално при подаване на контакт мести ли се стрелката или седи на нула?
                  Провери за кабела.
                  Не помръдва!След като заработи мотора,тогава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                    При откачен датчик лампата не свети, а стрелката бие на максимум. Не е проблема в кабела. Най-вероятно датчика е окъсил. По магазините съм го намирал по стотина лева, а в сайта на Воксхол е към 50 паунда.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                      Само да попитам, колата със новото табло ли е?
                      Защото ако няма стрелка, а само ЛАМБА, то датчика е евтин и вероятно и Ладов става само да отговарят наляганията на които гаси, ноо ако е със стрелката тогава цифрата е от 100лв нагоре. Ама както чета май е от скъпите!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                        Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                        Днес в Булвария ми обявиха 350 лв. за датчика, но аз се съмнявам дали е от него.
                        Е няма ли друга фронтера да пробвате нейния?При подобни цени е желателно.Ако се наложи и тук ще проверя за цени.Щом ми намериха радиатор за 450лв.,а Евро07 ми обявиха 1050лв. може и датчик да изкочи с промоционална цена.Проверете и от други модели примерно.Омега,Синтра,Астра,Вектра. http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/...90337695N.html даже и този ми се струва прекалено скъп.Само не споменахте,какво се оказа с кабела?

                        П.п.Аз така и не разбрах,къде е около филтъра?!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Датчик налягане масло при 2.2 16V

                          Датчика се намира точно зад корпуса на масленият филтър. Над дясната полуоска, завит е за корпуса на масленото тяло.

                          Датчика аз си го купих от София едно магазинче което продава части за Опел, датчика беше под 100лв. и си беше на FAE. На Илиенци има датчици в единия от магазините за тунинг части. Дачика е китайка но беше на цена 27-30лв. изкарваше 1 година и до там.
                          Като откачиш кабела стрелката ти винаги ще показва максимално налягане. Проблема ти 100% е в датчика. Или пробвайте от някоя друга Фронтерка или просто си намери нов и всичко ще се оправи. Като го гледам по каталог е с резба 14х1.5, за ключ 19" . Идентичен с датика за всички Фронтери, Астри,Вектри А, Калибри, някой Корси А и Омеги А и Сенатор Б - така че си е доста масов датчик и сигурно го има в различни конфигураци и цени.
                          Ако ще ти помогнат OE номера- 90 337 695 GM ; 12 52 563
                          Който оцелее ще закусва!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X