Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    С достатъчно бензин е ясно че ще се избистри, въпросът е че с повече от 20% бензин ще пострада ГНП.
    Е 10 процента де ,на 10 литра са литър.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #92
      От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Е 10 процента де ,на 10 литра са литър.
      Щом с толкова си минал добре.

      Коментар


      • #93
        От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        Морския хубаво предлага отопление за филтъра, но това е само част от пътя на горивото докато стигне до помпата.
        Кой ще топли резервоара, тръбите?..

        Идейка-понеже вече много пъти се казва, че добавки се слагат на незамръзнала нафта, няма смисъл да наливате в резервоара с желирана такава.
        Та ако резервоара не е пълен-купувате още 10-20-30 литра, затопляте я хубавичко, и я наливате в замръзналия резервоар. Топлата нафта ще вдигне общия градус в резервоара, и парафина ще се разтвори обратно. Тогава вече наливате бардали, ТДА-та, бензини и керосини. Ааа, да не забравите и двутактовото масло.

        А ако си купите бензинова кола няма да се налага да правите тези гимнастики, ама както...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          Или не е била измръзнала много,или както Ясен каза "си минал добре".
          Аз колкото пъти съм сипвал,се е получавал този ефект и се започва едно прецеждане,та ум да ти зайде.

          Поздрави!!!
          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

          Коментар


          • #95
            От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            А ако си купите бензинова кола няма да се налага да правите тези гимнастики, ама както...
            Коле,тогава ще сипваме спирт.
            Със всяко гориво може да попаднеш на дърво,обаче при нафтата е по срещано явление.

            Поздрави!!!
            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

            Коментар


            • #96
              От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              Кольо, аз това го давам за колегите дето си поливат филтъра с вода. Като гледам, повечето палят и след каране започват пушеците. Има и такива електрически нагреватели за резервоара, за акумулатора, за тръбопроводите... Има и на антифриз такива. Ама имането е вързано с $$$...
              Това дето съм го дал струва 3 банички, и се инсталира за час. И ако не проработи, го продаваш на двойна цена на комшията.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                Или не е била измръзнала много,или както Ясен каза "си минал добре".
                Аз колкото пъти съм сипвал,се е получавал този ефект и се започва едно прецеждане,та ум да ти зайде.

                Поздрави!!!
                Здравеи , За много години ,Наслука
                И прецеждането не е решение .
                Просто вадиш една съставка на горивото , която е важна за двигателя ,помпата, дюзите , И
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • #98
                  От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  Здравеи , За много години ,Наслука
                  И прецеждането не е решение .
                  Просто вадиш една съставка на горивото , която е важна за двигателя ,помпата, дюзите , И
                  За много години.
                  Сигурно е така,но тази съставка оня ден ми еб@ майката,та нямаше да ми е мъчно за нея.

                  Поздрави!!!
                  Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                  лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                  Коментар


                  • #99
                    От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    То като сме прецакани с горивата,всеки търси начин за спасение!
                    Ако бяха качествени,нямаше и тема да има!
                    Така ли е в по-европейските страни?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      То като сме прецакани с горивата,всеки търси начин за спасение!
                      Ако бяха качествени,нямаше и тема да има!
                      Така ли е в по-европейските страни?

                      Това е най верния отговор.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                        За много години.
                        Сигурно е така,но тази съставка оня ден ми еб@ майката,та нямаше да ми е мъчно за нея.

                        Поздрави!!!
                        Ще изровя кучето малко ама малко.
                        Това което са писали ,братята морски е един от лесно достъпните и ефектно решение.
                        Другия начин но! Не широко допостим е зависи как ти е раз....ен горивноия филтър.
                        При нисана е лесно приложим с една половин метър бакърена траба.
                        Другия и наи ефективния начин е увиличаването дебита на излишната нафта
                        А , как ?става повече жокери няма да давам щото помпаджиите ще умрт от глад
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                          Ще изровя кучето малко ама малко.
                          Това което са писали ,братята морски е един от лесно достъпните и ефектно решение.
                          Другия начин но! Не широко допостим е зависи как ти е раз....ен горивноия филтър.
                          При нисана е лесно приложим с една половин метър бакърена траба.
                          Другия и наи ефективния начин е увиличаването дебита на излишната нафта
                          А , как ?става повече жокери няма да давам щото помпаджиите ще умрт от глад
                          Повече жокери на по кафе,ама да мине снега,че сега съм постоянно на повикване.

                          Поздрави!!!
                          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                          Коментар


                          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                            Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                            Повече жокери на по кафе,ама да мине снега,че сега съм постоянно на повикване.

                            Поздрави!!!
                            Ок, жокер за жокер визирам клионка.
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                              Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                              Коле,тогава ще сипваме спирт.
                              Карам кола от 1992, и все бензинови. Спирт по тях съм ползвал само за казанчето за чистачки.

                              Но рискуваме да обърнем темата в поредната "дизел или бензин", което си е съвсем резонно де, още по заглавие, ама да не продължаваме.
                              И двете горива си имат и плюсове и минуси, и кой както е преценил, че му е по-добре-това кара.

                              Аз, ако карах дизел-щях да се подсигуря по някакъв начин за зимата-разни подгреви и т.н. но силно се радвам, че нямам тези дертове. В тези големи студове, и сутрин, и вечер, форд-нисана си пали на газ на 3-4 оборот на коляновия вал.

                              Поздрави.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                Форд не работел зимно време, ама откакто смених 2 подгревни свещи преди месец /тогава трудно палеше при 0С/, няма проблем. Вчера на -14С запали за около 15сек въртене... Сложил съм антифрост-добавка няколко дни преди студовете..
                                Колега Форд-ът Фокус ли е?
                                Опел Фронтера Б КБ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X