Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

    Здравейте !!!
    Л200 94г. нафта от нафтаджилницата. При -12 с 2 подгрявания пали, но не се форсира. Работи само на смукач. След 2-3 минути оборотите падат и гасне. Нема добавки и бензин в нафтата. Горивен филтър на 7х.
    Търсих цедка на входа на помпата - нема такава. като подкачвам на ръка след филтъра плюва нещо, но без налягане и е колкото чаена лъжица.
    Как мислите, дали проблема е във филтъра ?
    Ако е замръзнала нафтата, при -16 си палеше и вървеше... сега е по топло, а се .... такова ...
    Последно редактирано от Бончев; 11-01-17, 16:13.

    Коментар


    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

      Първоначално публикуван от Бончев Преглед на мнение
      Здравейте !!!
      Л200 94г. нафта от нафтаджилницата. При -12 с 2 подгрявания пали, но не се форсира. Работи само на смукач. След 2-3 минути оборотите падат и гасне. Нема добавки и бензин в нафтата. Горивен филтър на 7х.
      Търсих цедка на входа на помпата - нема такава. като подкачвам на ръка след филтъра плюва нещо, но без налягане и е колкото чаена лъжица.
      Как мислите, дали проблема е във филтъра ?
      Ако е замръзнала нафтата, при -16 си палеше и вървеше... сега е по топло, а се .... такова ...
      99 процента.
      Нагрей го с пистолет за горещ въздух и трябва да се оправи,но най добре го смени.

      Поздрави!!!
      Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
      лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

      Коментар


      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Моя кашон продължава да си пали от раз и върви. Кеф. Нафта от Марешки. Няма добавки, няма дяволи.

        Падна ли под -18?
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

          На -16 с 5 кила нафта нямаше ядове. Дали е падало надолу, не знам. Когато е правен кашона, автомобилните термометри не бяха измислени.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

            Рейндж Ровър P38 с резервоар почистен Ноември месец, чисто нови свещи и акумулатор от същия месец. В събота на -13 запали веднага, с нафта от Лукойл примесена със съответното количество бензин и двутактово масло. Кой дявол ме накара същата вечер да долея от скъпата нафта на ОМВ!!!! НЕ добавих бензин и двутактово масло и резултата е: в неделя на -18 няма палене та до днес все същото. При нас в Габрово не се е стопляло над -10.
            Странното е, че от филтъра излиза нафта, но явно замръзването е в помпата знам ли
            Land Rover Range Rover 2,5 DT
            Land Rover Discovery 200 TDI
            BMW F650ST - RIP
            "Совите не са това което са"

            Коментар


            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

              Първоначално публикуван от huntergencho Преглед на мнение
              Странното е, че от филтъра излиза нафта, но явно замръзването е в помпата знам ли
              То добре излиза, въпроса е колко... Стоплих филтъра, както ми препоръча колегата piars, но със сваляне. уж беше празен.... след час на топло се изля от него замръзналата нафта... предполагам, че и при тебе е така..
              А провери и тази цедка преди помпата... абе май верно си требе едно филтърче от левчето преди основния горивен филтър...
              Успех !!!

              Коментар


              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                Продължават ми съмненията, че моето терано чете форума!
                Тамън се похвалих 2-3 страници по-рано, че с газпромска нафта паля без грижи и то реши да ме опровергае.
                На термометъра вътре пишеше -14, както и предишни дни, но във вторник операцията не мина чак толкова гладко. Запали си нормално. Реших да почистя малко сняг наоколо (което обикновенно не правя). И докато щастливо си правих фитнеса, тераното поприхълца няколко пъти и след това умря (това след 3-4 минути на празен ход). Последва пистолет с горещ въздух, но без особен резултат. Помпата на филтъра не успя да се втвърди. Явно и до него не стигаше от гела. След 2 часа с духалка в моторния отсек, зареждане на акумулатор и т.н. запали. Вероятно, защото навън беше станало с градус-два по-топло Дотъркалях се до най-близкото ОМВ - добавка за дизел нямаааа... Принудих се на око да сипя 10-12% бензин. В следващите 10-ина км се усещаше че хруска бучките на нафтата Но поне се дотъркалях до подземния гараж на офиса, за да се размръзне. Вечерта долях половин резервоар от ромпетрол и сложих някаква добавка на STP. За сега няма ядове. Утре ще сменям филтър - профилактично

                Коментар


                • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  На -16 с 5 кила нафта нямаше ядове. Дали е падало надолу, не знам. Когато е правен кашона, автомобилните термометри не бяха измислени.

                  На Марешки,чакай проблеми с нафтата след -18.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                    Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                    Дотъркалях се до най-близкото ОМВ - добавка за дизел нямаааа...
                    И да имаше - все тая. Слага се на топла нафта (над 0 градуса). Правилно си сипал бензин. Само трябваше още там да му набухаш 6-7 литра бензин и да допълниш догоре с нафта. При мен действа безотказно вече втора година.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                      Аз на моя 18 годишен Passat сложих добавка за цетановото число преди студовете и нямам проблеми. На -16 с едно подгряване пали от раз.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                        Планът беше да сипя добавката като се размрази в подземния гараж. Но като нямаше (а и туба нямах), варианта остана да сипя от колонка бензинец, колкото да не е без хич
                        Тази седмица ми изпратиха снимка на колонка на ОМВ на която пистолетът е откачен от колонката, но нафтата е толкова замръзнала, че маркучът се е подпрял на земята и седи изправен като кобра... Затова предпочетох да карам с нафта проверено не замръзваща до към -13, отколкото да долея с нещо, което потенциално би влошило положението. От опита ми с ОМВ - много зависи от бензиностанцията, не от марката.

                        Коментар


                        • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                          Тая снимка циркулира яко из нета, но не е от БГ, тука колонка с толкова пистолети няма. Не че ги защитавам - аз на омв спирам само ако наблизо няма друго място за пикаене.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                            На Марешки,чакай проблеми с нафтата след -18.
                            С нафтата не знам, но днес сипах газ там и започна да гасне.

                            Коментар


                            • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                              На 10 кила нафта ,какво е допустимот количество бензин и двутактово масло ,без това да направо беля на помпата или мотора.Просто информативно ,казват ми на 10 кила нафта/1 литър бензин и 100 грама масло?
                              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                              Уаз 469
                              Nissan Patrol Y160

                              Коментар


                              • От: Замръзна ли ви нафтата колеги..Похвалете се:-)

                                Повечето дизели могат да вървят и с чисто двутактово масло. Хем ако сложиш синтетично със сигурност няма да замръзне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X