Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ТЕРАНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за ТЕРАНО

    Здравейте имам куп въпроси за терано, имам от месец такова 2.7 тд 96 реколта, но все нямам време да се зайграя и опозная с него.Имам куп въпроси за него, но нека почна с няколко:
    Какво значи SE, предполагам е ниво на оборудване, но какво включва?
    Какъв е модела на двигателя?
    Нещо да кажете за двигателя?
    Каква е помпата?
    Има ли имобилайзер?
    На колко оборота сменяте скоростите /това ми е първа дизелова кола/?
    Можете ли да ми дадете схемичка на буксата на теглича?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Въпроси за ТЕРАНО

    Ако теглича ти е със седем пина, имам две схеми , които са евростандарт. Ще се опитам да ти кача снимките, но ако не се виждат, напиши един мейл, на който да ти ги изпратя. Опит за снимките:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021968633.jpg
Прегледи:1
Размер:21.3 КБ
ID:5535485


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021968634.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5535486
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за ТЕРАНО

      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Здравейте имам куп въпроси за терано, имам от месец такова 2.7 тд 96 реколта, но все нямам време да се зайграя и опозная с него.Имам куп въпроси за него, но нека почна с няколко:
      Какво значи SE, предполагам е ниво на оборудване, но какво включва?
      Какъв е модела на двигателя?
      Нещо да кажете за двигателя?
      Каква е помпата?
      Има ли имобилайзер?
      На колко оборота сменяте скоростите /това ми е първа дизелова кола/?
      Можете ли да ми дадете схемичка на буксата на теглича?
      относно първия въпрос SE означва супер елеганс,ако се съди по това би трябвало да е с най-висок клас оборудване за пазара който е произведен
      ако питаш каква серия е двигателя мисля че беше R20.иначе двигателя ти е пълна механика в това число и ГНП-то.що се отнася до двигателя няма ремък или верига на ангренажни колела е с долно разположен разпределителен вал в маслена баня и главата и блока са чугун.що се отнася до модела на ГНП-то не го знам но има по запознати които могат на кажат
      под имобилайзер предполагам имаш предвид дали ключа ти е с чип.не би трябвало но нищо не се знае защото си последната година и има малка вероятност.много лесно можеш да разбереш ако на ключа ти има надпис NATS значи има,ако липсва значи си късметлия
      за смяната на скорости според начина ти на каране

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за ТЕРАНО

        Коляновия вал е в маслена баня, не разпределителния.
        Помпите са BOSCH или ZEXEL

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за ТЕРАНО

          Благодаря за отговорите.
          Можете ли да ми кажете колко масло събират скорости, раздатка и дифове?
          Какво да сипя, препоръчайте ми направо марка?
          Като питам за GL4, направо ме отрязват и ми препоръчват GL5, 5 било по-добро от 4.

          Още един въпрос, на таблото отгоре имам един син свето диод, който мига когато колата е заключена, прилича на заводски монтирано, но може и да не е, интересно ми е колата имала ли е фабрична аларма, защото човека от който я купих е монтирал аларма в БГ?

          Къде намерихте място на пожарогасителя?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за ТЕРАНО

            заден дифНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Total Transmission X4 80w90 GL5.jpg
Прегледи:2
Размер:76.1 КБ
ID:5536212 total transmission x4 20 лв литър ,преден непритенциозен ,скорости и раздатка comma Натиснете снимката за да я уголемите

Име:262415.jpg
Прегледи:1
Размер:20.0 КБ
ID:5536213
            само бараки

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за ТЕРАНО

              Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
              относно първия въпрос SE означва супер елеганс,ако се съди по това би трябвало да е с най-висок клас оборудване за пазара който е произведен
              ако питаш каква серия е двигателя мисля че беше R20.иначе двигателя ти е пълна механика в това число и ГНП-то.що се отнася до двигателя няма ремък или верига на ангренажни колела е с долно разположен разпределителен вал в маслена баня и главата и блока са чугун.що се отнася до модела на ГНП-то не го знам но има по запознати които могат на кажат
              под имобилайзер предполагам имаш предвид дали ключа ти е с чип.не би трябвало но нищо не се знае защото си последната година и има малка вероятност.много лесно можеш да разбереш ако на ключа ти има надпис NATS значи има,ако липсва значи си късметлия
              за смяната на скорости според начина ти на каране
              Само за уточнение..R20 е купето, а мотора е тип TD27T/това за моторите без интеркулер-101к.с./ и TD27TI/за моторите с интеркулер-обикновено 125к.с. и май след 2000г. година има такъв с интеркулер,но 101к.с. /
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за ТЕРАНО

                Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                заден диф[ATTACH=CONFIG]649775[/ATTACH] total transmission x4 20 лв литър ,преден непритенциозен ,скорости и раздатка comma [ATTACH=CONFIG]649778[/ATTACH]
                Може ли по подробно?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за ТЕРАНО

                  съжалявам за подвеждащата информация ама са ме поправили

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за ТЕРАНО

                    подробности пр.диф 1.3 литра 80w90 GL-5 90 сложил съм тотала 20 лв сравнение с други марки 40,50 лв литър ,заден диф 1.3 литра 80w90 GL-5 LSD (и там той), раздатка 2,3 л gl-4 75w90 ск.кутия 4.0 л gl-4 75w90 там смених с кома 17 лв литър
                    само бараки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за ТЕРАНО

                      Появи се нов проблем, сълзи ми антифриз отпред на главата, предполагам е от гарнитурката между главата и тялото в което стои термостата, не ми се мисли да е от друго място.
                      Някой имал ли е подобен случаи?
                      Някакви съвети?


                      Двигателя е 2.7 тд, на ключа ми пише NATS, но понеже няма електроника, как действа имобилайзера?
                      На помпата има няколко кабела но......
                      Ако може някой да разясни подробно, що за помпа е?
                      Благодаря.
                      Последно редактирано от kra_kra; 24-11-13, 20:09.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за ТЕРАНО

                        Често срещан проблем с таенето или теча.Протичат между корпуса на термостата и главата.Купуваш си г-ра/хартиена е за отзад/ и гумена/за отдолу/има две гарнитурки на това тяло/.Обикновено тече от гумената отдолу,но разглобиш ли го сменяй и двете,че после вече може да текне и от задната.Задължително се сваля капачката на термостата и самия термостат респективно де,защото единия от 3-те болта е доста дълъг и отива чак до долу и държи корпуса към главата.Отделно отпред пък/от страната на радиатора/ има 4-ри болта и те държат корпуса назад към главата.Развиваш всичко внимателно да не скъсаш някой болт,че после кушията е голяма.Сменяш двете г-ки и си готов.На задната можеш да намажеш лекичко с грес за лагери.Не слагай силикон на никоя от двете...колкото и да ти разправят майстори и т.н.
                        По отношение на имобилайзера...ами той се задейства автоматично при приближаване на ключа/респективно чипа в него/до самото устройство.Тогава то си разпознава кодове-модове и подава захранване към всичко де що е свързано с него/включително и касетофона/
                        Доколкото разбирам Тераното е 2.7тд и е с механична помпа.Ако да...една част от кабелите отиващи до помпата са именно командващи от имобилайзера,а има и разбира се кабел за електромагнитния клапан ,който пуска и спира горивото.За друго кабели не знам да има по тази помпа...
                        И какво значи няма електроника...имобилайзера да не е механика...
                        Майтапя се...имаш предвид,че няма компютър...,за имобилайзера обаче не е задължително да имаш...!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за ТЕРАНО

                          Благодаря за отговора, поуспокой ме, при първа възможност ще го развалям.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за ТЕРАНО

                            Здравейте отново, можете ли да ми дадете каталожните номера на тези две гарнитури, понеже в магазина ми искат да занеса старите?
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за ТЕРАНО

                              Брей, за една проста хартиена (па и да не е хартиена) гарнитура, номера, каталози, поръчки ... ще помисли човек, че си лакираме ноктите! Толкова ли няма някой стар майстор да ти покаже как да си изчукаш една гарнитурка!? А и ми е интересно Любашки, защо там да не се слага силикон?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X