Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Y60

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на Y60

    Темата произхожда от тук

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Абе мани ги тия теоретици с дефектните.
    Той и 2.8 е смотан чайник пък моя седи доста време на 4200 оборота (повече не ще при заварена газ) пък нищо му няма на главата. Предния ми патрул пак така.
    Демек въпрос на късмет и поддръжка
    Много точно казано. Моя Патрол дълга база ,Y60 92г. с RD28T двигател е вече на 235000 км. Присадих му интерколер от Y61 ,увеличих му горивото ,увеличих му налягането и пак си бяга по магистралката с 150 км.ч. / само , че вече с 3600 об.м. а не като преди с 4400 об.м. /и дори не си помисля да прегрява. В момента е вече 129 к.с. при 3100 об.м. и 292 н.м. при 2200 об.м. като ги държи при почти права линия до 2800 об.м. Среден разход при смесено каране - преди доработването 11л. ,след това 12л. при щатен размер гуми 31х10.5х15 Гудрич АТ. Всичко е въпрос на добро стопанисване. А иначе аз продължавам да се радвам на носещите се градски легенди ,какво " недоразумение е този двигател за този автомобил". Просто състоянието на машината си е визитната картичка на стопанина.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-01-12, 09:34.
    НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

  • #2
    От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

    Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
    Много точно казано. Моя Патрол дълга база ,Y60 92г. с RD28T двигател е вече на 235000 км. Присадих му интерколер от Y61 ,увеличих му горивото ,увеличих му налягането и пак си бяга по магистралката с 150 км.ч. / само , че вече с 3600 об.м. а не като преди с 4400 об.м. /и дори не си помисля да прегрява. В момента е вече 129 к.с. при 3100 об.м. и 292 н.м. при 2200 об.м. като ги държи при почти права линия до 2800 об.м. Среден разход при смесено каране - преди доработването 11л. ,след това 12л. при щатен размер гуми 31х10.5х15 Гудрич АТ. Всичко е въпрос на добро стопанисване. А иначе аз продължавам да се радвам на носещите се градски легенди ,какво " недоразумение е този двигател за този автомобил". Просто състоянието на машината си е визитната картичка на стопанина.
    Вярно е това за стопанина най вече няма никви ядове.

    Коментар


    • #3
      От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

      Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
      Много точно казано. Моя Патрол дълга база ,Y60 92г. с RD28T двигател е вече на 235000 км. Присадих му интерколер от Y61 ,увеличих му горивото ,увеличих му налягането и пак си бяга по магистралката с 150 км.ч. / само , че вече с 3600 об.м. а не като преди с 4400 об.м.
      И това си го постигнал само с горните настройки ли?

      Коментар


      • #4
        От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

        Абе и аз нещо не можах да разбера как стават тия работи без промени в главното предаване, или трансмисията?

        Коментар


        • #5
          От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          И това си го постигнал само с горните настройки ли?
          Да ,дори и аз бях малко изненадан от въртящия момент и оборотите .Крайния резултат надмина първоначалните ми очаквания. За в бъдеще планирам и други подобрения. Мисля че двигателя има още малко възможности.
          НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

          Коментар


          • #6
            От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Абе и аз нещо не можах да разбера как стават тия работи без промени в главното предаване, или трансмисията?
            Там нищо не съм пипал ,но имам планове за промени и на две те места. Но дори и да е пипано ,няма как да вдигнеш мощтност и въртящ момент с по-бавно главно предаване /при една и съща скорост/ без оборотите да се вдигнат ,а тук е обратното ,падат надолу. Просто се получава от настройка на двигателя.
            Последно редактирано от KROMI; 13-01-12, 08:54. Причина: пропусната дума
            НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

            Коментар


            • #7
              От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

              Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
              Там нищо не съм пипал ,но имам планове за промени и на две те места.
              А аз да давам толкова пари за диференциали, пък то колко лесно било

              Коментар


              • #8
                От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                А аз да давам толкова пари за диференциали, пък то колко лесно било
                Е , все пак доста добре трябва да се обмисли всичко предварително и да се сметне добре ,че в противен случай двигателя може лесно да замине в небитието.
                НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                Коментар


                • #9
                  От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                  Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
                  Много точно казано. Моя Патрол дълга база ,Y60 92г. с RD28T двигател е вече на 235000 км. Присадих му интерколер от Y61 ,увеличих му горивото ,увеличих му налягането и пак си бяга по магистралката с 150 км.ч. / само , че вече с 3600 об.м. а не като преди с 4400 об.м. /и дори не си помисля да прегрява. В момента е вече 129 к.с. при 3100 об.м. и 292 н.м. при 2200 об.м. като ги държи при почти права линия до 2800 об.м. ...
                  Колега, да не би да имаш предвид, че преди си постигал 150 км/ч по скоростомер на 4-та предавка с 4400 мин-1, пък сега пак толкова ги постигаш на 5-та предавка с 3600 мин-1? Защото в противен случай написаното, поне на мен, ми звучи... как да кажа... интересно...
                  V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                    Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                    Колега, да не би да имаш предвид, че преди си постигал 150 км/ч по скоростомер на 4-та предавка с 4400 мин-1, пък сега пак толкова ги постигаш на 5-та предавка с 3600 мин-1? Защото в противен случай написаното, поне на мен, ми звучи... как да кажа... интересно...
                    И в двата случая скоростта е отчетена по скоростомер на 5-та предавка със щатни гуми 31х10.5х15 БФ АТ. Няма как да тръгна от Пловдив за София и да тормозя камиончето на 4-та с 4400 об.м. ,просто е безсмислено. По-интересното в случая е ,че след подобренията катери наклоните при Ихтиман и Вакарел на 5-та с 130 до 140 км.ч. без особено затруднение при малко над 3600 об.м. Подаваш равномерно газ и усещаш как набира по наклона. Другия интересен резултат е ,че щатните за този двигател 235 н.м. при 2400 об.м. / заводска настройка / вече ги прави при 1650 об.м..
                    НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                      Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
                      ... Другия интересен резултат е ,че щатните за този двигател 235 н.м. при 2400 об.м. / заводска настройка / вече ги прави при 1650 об.м..
                      Щатните нютони за този двигател не бяха ли 260 и нещо нютона?
                      Как определи, че се постига този въртящ момент при 1650об.м., дино?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Щатните нютони за този двигател не бяха ли 260 и нещо нютона?
                        Как определи, че се постига този въртящ момент при 1650об.м., дино?
                        При RD28T е 235 н. м. а 264 н.м. е при TD42 . За да се види реалната разлика аправих два динотеста ,преди и след подобренията.
                        НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                          Отплеснахте се май
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Отплеснахте се май
                            Отплеснахме се ми, гледай какво става, буташ малко налягането на турбото и си променяш оборотния ред на предавките.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                              Човека просто е забравил да спомене, че си е сменил съединителя с нов
                              RB Patrol Team

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X